sthruska
02.05.13,08:29
Nechodím do iných diskusií, tak píšem tu.

- farby to má ako vypĺznutý pes. Osobne sa mi nepáči prehnané užívanie farieb, ale tu mi chýba kontrast
- niektoré časti nie je vidieť celé
- nemám ikonu vľavo od zoznamu diskusií a tak neviem, ktoré sú nové
- "páčia sa mi" vzhľady, kde podstatnú časť zaberú nepodstatné veci. Napríklad široké medzery medzi objektmi, vysoké objekty (typicky rôzne hlavičky)
- funkčnosť sa tiež nezdá OK

Verím, že sa to všetko ešte upraví. Ale ja som to písal v sekcii počítač a tam mala byť!!!
kopretinka
02.05.13,06:41
máš pravdu,je to akési roztrúsené,nevýrazné.......ako sa hovorí,vraj užívateľsky príjemné prostredie,tak toto je vrcholne nepríjemné :-((
mecky
02.05.13,07:22
uff tak toto asi tazko stravim, takyto system s nadychom facebooku je vrcholne uzivatelsky neprijemny. este dam tomu sancu cez vikend ale asi zbohom porada
srska
02.05.13,07:27
končne viem ako vyzerá facebook :-))
Richard
02.05.13,07:37
Ak sa niečo celé nezobrazuje celé, poprosím nahlásiť chybu na stránke tu: http://www.porada.sk/chyby-na-stranke

Vďaka!
mecky
02.05.13,08:08
Ak sa niečo celé nezobrazuje celé, poprosím nahlásiť chybu na stránke tu: http://www.porada.sk/chyby-na-stranke

Vďaka!
zobrazuje sa vsetko v poriadku, len je to jednoducho hnusne :)
MarMaxa
02.05.13,08:21
kde je stará krásna porada, toto sa mi nepáči, velmi nepáči
kezeso
02.05.13,09:07
Bolo to potrebné? Budeme si musieť zvykať...ale nie som zatiaľ spokojný.
srska
02.05.13,09:12
Ak sa niečo celé nezobrazuje celé, poprosím nahlásiť chybu na stránke tu: http://www.porada.sk/chyby-na-stranke

Vďaka!
zobrazuje sa vsetko v poriadku, len je to jednoducho hnusne :)
mecky, zriaďme očnú optiku :-)
srska
02.05.13,09:26
ja so m si to dal zatiaľ takto
arizona
02.05.13,09:41
ja so m si to dal zatiaľ takto
Ty to mas ake pekne,sumerne a vyrazne farby, ja to mam take rozmetane a nevyrazne...preco?
GabiZ
02.05.13,10:53
Táto porada je tu rozdelená teda na 2 časti, otázka a debata. Čo mi vadí je to, že ak v časti otázka nemôžem odpovedať viac krát, ale len vlastne upravujem odpovede, prípadne komentujem odpoveď niekoho iného, lebo inú možnosť nemám, tak nevidím novú reakciu. Zostane tam posledná odpoveď a ak niekto pridá komentár, tak kým na danú tému nekliknem, ani neviem, že niekto reagoval. V starej porade ak niekto reagoval, tak sme videli posledný nick, ktorý pridal odpoveď a vedeli sme, že je tu nová reakcia. Niečo v nastaveniach som prehliadla, alebo naozaj nie je žiadna možnosť zistiť, či v konkrétnej téme niekto pridal svoj komentár. Nechcem zakladať novú tému, tak som to zaradila sem, snáď to nevadí.
airin.nice
02.05.13,10:56
PROSIM VAS-DAJTE MOZNOST VYBERU NA PREPNUTIE MEDZI STAROU A NOVOU PORADOU.TOTO TU JE NEPREHLADNE, NEMAM CAS SA TU ORIENTOVAT MEDZI TISICKAMI PRISPEVKOV.DAKUJEM ZA POCHOPENIE.
Rozalka
02.05.13,11:31
Aj u mňa to vyzerá presne tak, ako u Janky (arizona). Čo treba spraviť, aby to bolo tak pekne, ako u Vlada (srska)?
srska
02.05.13,11:36
Aj u mňa to vyzerá presne tak, ako u Janky (arizona). Čo treba spraviť, aby to bolo tak pekne, ako u Vlada (srska)?
http://www.porada.sk/t215372-p4-vitaj-nova-porada.html - pozri môj príspevok o nastavení firefoxu
Richard
02.05.13,11:40
To zalamovanie riadkov ktoré pri dlhých názvoch blbne opravíme. Tie farby to je vec vkusu asi :)
srska
02.05.13,11:45
To zalamovanie riadkov ktoré pri dlhých názvoch blbne opravíme. Tie farby to je vec vkusu asi :)
troch viac sky modrej na pozadí by nezaškodilo
Rozalka
02.05.13,11:46
Tie farby mi až tak nevadia - ale to večné rolovanie, tak to ma mimoriadne vytáča ...
avalik
02.05.13,11:47
To zalamovanie riadkov ktoré pri dlhých názvoch blbne opravíme. Tie farby to je vec vkusu asi :)

Richard ... ked teda robis poradu sam pre seba, OK ... ale podla mna to cele stoji na ludoch co sem chodia - pytaju sa a odpovedaju ... ak mi citanie stranok porady sposobuje unavu oci, tak tu prestanem chodit ... a predpokladam, ze ostatni tiez
Richard
02.05.13,12:12
S tou farbou som myslel nazvy tem, teraz su sytou ciernou, Vlado to mal sytou modrou - to urcite nevplyva na citatelnost.

Snazim sa aby to bolo dobre prehladne, videla si prvu testovaciu, keby to porovnas na viacerych miestach som oproti povodnemu pridaval tmavost a sytost. Takze sa posuvame vpred :)
arizona
02.05.13,12:15
Aj u mňa to vyzerá presne tak, ako u Janky (arizona). Čo treba spraviť, aby to bolo tak pekne, ako u Vlada (srska)?
http://www.porada.sk/t215372-p4-vitaj-nova-porada.html - pozri môj príspevok o nastavení firefoxu
A neda sa to tak nastavit aj v Chrome? Mam win 8 , tak som viac-menej odkazana na chrome, firefox u mna nema tolko moznosti :-(
GabiZ
02.05.13,12:16
To zalamovanie riadkov ktoré pri dlhých názvoch blbne opravíme. Tie farby to je vec vkusu asi :)

Richard ... ked teda robis poradu sam pre seba, OK ... ale podla mna to cele stoji na ludoch co sem chodia - pytaju sa a odpovedaju ... ak mi citanie stranok porady sposobuje unavu oci, tak tu prestanem chodit ... a predpokladam, ze ostatni tiez
Bola by veľká škoda, keby viacerí, hlavne odborne zdatní a skúsení poraďáci odtiaľto odišli len preto, že sa tu nevyznajú. Verím, že to tak nebude a Richardovi sa podarí to dať do takej podoby, aby vyhovovala nielen "novým" poraďákom. Lebo zatiaľ sa tu "nervačia" viacerí:D, proste zvyk je zvyk. Tak snáď tu zostaneme aj naďalej.
arizona
02.05.13,12:23
To zalamovanie riadkov ktoré pri dlhých názvoch blbne opravíme. Tie farby to je vec vkusu asi :)

Richard ... ked teda robis poradu sam pre seba, OK ... ale podla mna to cele stoji na ludoch co sem chodia - pytaju sa a odpovedaju ... ak mi citanie stranok porady sposobuje unavu oci, tak tu prestanem chodit ... a predpokladam, ze ostatni tiez
Bola by veľká škoda, keby viacerí, hlavne odborne zdatní a skúsení poraďáci odtiaľto odišli len preto, že sa tu nevyznajú. Verím, že to tak nebude a Richardovi sa podarí to dať do takej podoby, aby vyhovovala nielen "novým" poraďákom. Lebo zatiaľ sa tu "nervačia" viacerí:D, proste zvyk je zvyk. Tak snáď tu zostaneme aj naďalej.

My, co sme boli zvedavi a chodili sme aj na testovaciu Poradu sa uz asi orientujeme lepsie...
Ja som tiez prve skusy na novej /testovacej/ porade povazovala za SOK! Ale zachvilu to preslo, stacilo trochu skusat. :-)
GabiZ
02.05.13,12:34
Myslím si, že to je len otázka času a trpezlivosti. Snáď to zvládneme.
avalik
02.05.13,12:39
S tou farbou som myslel nazvy tem, teraz su sytou ciernou, Vlado to mal sytou modrou - to urcite nevplyva na citatelnost.

Snazim sa aby to bolo dobre prehladne, videla si prvu testovaciu, keby to porovnas na viacerych miestach som oproti povodnemu pridaval tmavost a sytost. Takze sa posuvame vpred :)

Ja myslim celkovy dizajn stranky, typograficke pravidla, ... napriek tomu, ze sa snazis najst kompromis medzi svojim zamerom a nasimi poziadavkami, medzi tvojim ponimanim podstatnych veci na stranke a pre nas podstatnych veci na stranke, ti musim napisat, ze dnes mam uz tak vytahane oci z porady ... ze si musim dat oddych :(
arizona
02.05.13,12:59
napises iba novy prispevok do temy "posuvam".
Tym sa tema opat ukazuje na zaciatku...medzi novymi
avalik
02.05.13,13:02
napises iba novy prispevok do temy "posuvam".
Tym sa tema opat ukazuje na zaciatku...medzi novymi

arizona, pri tebou zadanej otazke si nemozes odpovedat ... funguje to len v debatach
kuravesele
02.05.13,13:04
tak sa to nedá posunúť? :((((
arizona
02.05.13,13:05
napises iba novy prispevok do temy "posuvam".
Tym sa tema opat ukazuje na zaciatku...medzi novymi

arizona, pri tebou zadanej otazke si nemozes odpovedat ... funguje to len v debatach
Tak pravdepodobne staci editovat povodnu otazku /tipujem, neskusala som/
kuravesele
02.05.13,13:07
zadala som tú otázku do debaty...uvidím teda...a ďakujem za odpoveď...:)
avalik
02.05.13,13:17
napises iba novy prispevok do temy "posuvam".
Tym sa tema opat ukazuje na zaciatku...medzi novymi

arizona, pri tebou zadanej otazke si nemozes odpovedat ... funguje to len v debatach
Tak pravdepodobne staci editovat povodnu otazku /tipujem, neskusala som/

skusala som "vylepsit otazku" a nefunguje
Genesis.SVK
02.05.13,13:50
Tiež sa mi nova porada nepáči. Celé je to prekombinované. Kde je jednoduchosť a prehľadnosť? ... a kde je to zrýchlenie ? .. ja osobne používam na prehliadanie tablet a teda musím povedať že oproti klasickej porade je to extrémne spomalené. Takže kebyže mám voliť medzi novou a starou poradou tak beriem starú všetkými desiatimi.
airin.nice
02.05.13,13:55
A JA VAS OPATOVNE PROSIM-UROBTE KOMPROMIS-A DAJTE LUDOM MOZNOST SI VYBRAT VERZIU KTORA IM VYHOVUJE-VSAK TO ROBITE PRE LUDI KTORI SEM CHODIA A NIE PRE SEBA, PRE PROGRAMATORA TO PREDSA NIE JE ZIADNY PROBLEM
misoft
02.05.13,14:28
A JA VAS OPATOVNE PROSIM-UROBTE KOMPROMIS-A DAJTE LUDOM MOZNOST SI VYBRAT VERZIU KTORA IM VYHOVUJE-VSAK TO ROBITE PRE LUDI KTORI SEM CHODIA A NIE PRE SEBA, PRE PROGRAMATORA TO PREDSA NIE JE ZIADNY PROBLEM
A prečo na nás kričíš? Nie sme slepí, ani hluchí. V každej debate, v každom fóre písanie kapitálkami (veľkými písmenami) sa považuje za kričanie, rozkazovanie, vyžadovanie si pozornosti. Je to neslušné!
Richard
02.05.13,15:37
Nie je možné prepínať sa medzi starým a novým dizajnom, lebo logika systému je úplne iná a teda aj databáza.
Niekto by písal diskusie a otázky medzi odpoveďami ako doteraz a gulášil otázky a tu by sme sa snažili učiť ľudí že odpoveď má byť len jedna a tá sa má vylepšovať.

Rovnako radenie odpovedí od najlepšej po najhoršiu, celý systém notifikácií v starej nie je.
Takisto teraz môže otázka aj debata patriť do rôznych rubrík naraz, čo v starom systéme nie je.

Trpezlivosť prosím, tento formát je pri dodržiavaní pravidiel ďaleko efektívnejší a organizovanejší pre Poradu ako klasické fórum (to nie je moje tvrdenie ale skúsenosť z iných podobných webov v zahraničí).

Testovanie novej verzie sme tu mali dva mesiace, rád by som to mal súbežne pustené, ale žiaľ zmeny boli tak zásadné že sa to nedá.
--------------
P.S. Táto moja odpoveď zapadne za chvíľu prachom a nikto ju nenájde, pretože odpovedanie na otázky v diskusiách je jednoducho nefektívne a neprehľadné.
sthruska
03.05.13,07:56
Nehnevajte sa a vlastne kľudne sa hnevajte. Čím ďalej tým viac ma Porada odrádza.
Chcel so poslať hlásenie o chybe či nedostatkokoch. Hodilo ma na stránku, kde som čumel ako vyoraná myš.

1 - nikde nie je priamy prístup pre nahlásenie chyby, nedostatku
2 - na uvedenej stránke som nenašiel žiadnu špeciálnu možnosť. Len to isté čo na iných stránkach. Načo je vlastne dobrá?
3 - chápem, že chcete ísť s dobou a módou. Ale užívatelia majú určité zvyky a na tie treba vždy brať ohľad. A tie zvyky ste do nich dostali VY
4 - všetko je veľmi spomalené
5 - pre mňa to je totálne neprehľadné a vôbec sa mi nedarí v tom orientovať. Ja už niekoľko rokov odmietam študovať stále niečo nové, lebo niekto si niečo zmyslel. Viem svoj čas tráviť užitočnejšie. Ako klasický prípad udávam zmenu značky telefónu a rôzne web stránky. Ak na web stránke nenájdem intuitívne čo potrebujem na 5. kliknutie, tak stránku opúšťam a viac sa na ňu nevrátim
6 - konkrétne tu mi nefunguje formátovanie. Používav IE9
5 - nikde žiaden kontakt na administrátorov e-mail.
6 - možno, že je tento systém efektívnejší. Ale pre koho? Ako som písal hore, odmietam ho študovať dva dni.

Chcel som TU vložiť obrázok, čo sa mi nezobrazuje celé. Nemožno. Na ňom by bolo vidieť

a - neúplny text pri tlačidle hore vľavo. Asi je to like. Teraz to nezistím.
b - neúplný prvý zobrazený príspevok na stránke. Odhliadnuc od skutočnosti, že nie je prvý

Prečo si toto editačné okno nemôžem dopredu natiahnuť na výšku?
Osobne vidím iba príspevky (Počítač) iba od včera obeda.

Môžte mi reagovať na mail. Mal by byť v profile, ale dám ho aj tu
sthruska - zavináč - post - bodka - sk
sthruska
03.05.13,07:58
Nehnevajte sa a vlastne kľudne sa hnevajte. Čím ďalej tým viac ma Porada odrádza.
Chcel so poslať hlásenie o chybe či nedostatkokoch. Hodilo ma na stránku, kde som čumel ako vyoraná myš.

1 - nikde nie je priamy prístup pre nahlásenie chyby, nedostatku
2 - na uvedenej stránke som nenašiel žiadnu špeciálnu možnosť. Len to isté čo na iných stránkach. Načo je vlastne dobrá?
3 - chápem, že chcete ísť s dobou a módou. Ale užívatelia majú určité zvyky a na tie treba vždy brať ohľad. A tie zvyky ste do nich dostali VY
4 - všetko je veľmi spomalené
5 - pre mňa to je totálne neprehľadné a vôbec sa mi nedarí v tom orientovať. Ja už niekoľko rokov odmietam študovať stále niečo nové, lebo niekto si niečo zmyslel. Viem svoj čas tráviť užitočnejšie. Ako klasický prípad udávam zmenu značky telefónu a rôzne web stránky. Ak na web stránke nenájdem intuitívne čo potrebujem na 5. kliknutie, tak stránku opúšťam a viac sa na ňu nevrátim
6 - konkrétne tu mi nefunguje formátovanie. Používav IE9
5 - nikde žiaden kontakt na administrátorov e-mail.
6 - možno, že je tento systém efektívnejší. Ale pre koho? Ako som písal hore, odmietam ho študovať dva dni.
7 - prečo môžem editovať cudzie príspevky? To ani neviem nazvať chybou. To by som musel použiť veľmi vulgárne slovo. Tú možnosť musí mať jedine autor príspevku!!!

Chcel som TU vložiť obrázok, čo sa mi nezobrazuje celé. Nemožno. Na ňom by bolo vidieť

a - neúplny text pri tlačidle hore vľavo. Asi je to like. Teraz to nezistím.
b - neúplný prvý zobrazený príspevok na stránke. Odhliadnuc od skutočnosti, že nie je prvý

Prečo si toto editačné okno nemôžem dopredu natiahnuť na výšku?
Osobne vidím iba príspevky (Počítač) iba od včera obeda.

Môžte mi reagovať na mail. Mal by byť v profile, ale dám ho aj tu
sthruska - zavináč - post - bodka - sk
srska
03.05.13,09:28
Aj u mňa to vyzerá presne tak, ako u Janky (arizona). Čo treba spraviť, aby to bolo tak pekne, ako u Vlada (srska)?
http://www.porada.sk/t215372-p4-vitaj-nova-porada.html - pozri môj príspevok o nastavení firefoxu
A neda sa to tak nastavit aj v Chrome? Mam win 8 , tak som viac-menej odkazana na chrome, firefox u mna nema tolko moznosti :-(mám tiež win 8 a ff 20.0.1 - ide to ok
SamuelSK
03.05.13,15:16
Nechapem preco maju ludia vozvyku kur**t nieco, co funguje?
Naco je mi novy dizajn ala faszbook ?
neprehliadne.. zoznam tem je rozdhadany, ako keby to bola aplha aplha apla verzia..
malo reakcii na 1 stranku..
a vizualne sa extremne tazka hlada nejaky orientacny bod..
ale hlavne - NACO menit nieco co funguje?
chceme by "in" ?
vyzera to ako yahoo pred 10 rokmi :D
stavim sa ze
<<< tu nalavo bude aky banner vysoky, mozno 150x750px
a potom este tam na pravo >>>>>>>>>>>>>>>> tam bude taky mega banner 500x500 alebo podobne..
lebo tolko nevyuziteho rpiestoru, to je hold katastrofa :D
a pali to oci, v noci to bude necitatelne..
SamuelSK
03.05.13,15:23
a ani mi nemusite odpovedat, lebo v takto extremne neprehladnom systeme tie odpovede ani nenajdem :D

adios amigos ...
Moja SRO
03.05.13,15:28
juj...toto je celé nejaké zlé....
alltracboy
03.05.13,15:28
toto je uz druhe forum ktore na ktore som chodil a prerobili ho k horsiemu. To bocne menu je dobre, ale teraz ho tu ani nemam.. biele pozadie nieje podla mna nikdy dobra volba.. taha to oci. Hlavne so sedym textom. Nieco ako na nasej dedinskej stranke kde je na bielom pozadi nadpis v kriklovo zelenej farbe... nad cim ti webovy designeri rozmyslaju? Ja forum ma byt v prvom rade prijemne na citanie. Aspon tam dajte volbu to prestavit. dokonca vela ludi mozno ani nepochopi tie sipky ako like a dislike.
Richard
03.05.13,15:29
Facebook nebol absolútne inšpiráciou, jediné pojítko je podobná farebnosť, ale zdá sa že takéto pojítko ľahko oklame.

Porada nefugnovala dobre, odbornosť tu upadala, to bol hlavný štart zmeny.

Pozrite sa hlbšie na to čo sa zmenilo, dizajn sú len šaty:
http://www.porada.sk/t215421-princip-otazok-na-porade.html
Rozalka
03.05.13,16:09
Obávam sa, že upadanie odbornosti nebolo zapríčenené farebnosťou alebo usporiadaním obrazovky porady.
wagner
03.05.13,16:33
Musím súhlasiť s Rozalkou. Upadanie odbornosti je úplne v niečom inom. Podstatou je, že odborníci už nemali žalúdok na rypácke reči niektorých poraďákov. Richard, to je to, čo som už písala v jednej odpovedi v téme, ktorú si založil na starej porade. Tvoj názor bol, že sa sám odstaví tým, že odpoveď nebude mať body a upadne na koniec témy. Tomu neverím. Pokiaľ nevyriešiš problém s rypákmi, dovtedy budú odtiaľto odchádzať odborníci. Aj ja som prestala prispievať v odborných témach, lebo rypáci zhovadia slušnú odpoveď. A mňa to už potom nebaví čítať ich blbosti. Radšej neprispejem, prídem, pozriem a prečítam. A odídem. To isté robili odborníci až ich prestalo baviť chodiť sem čítať tie blbé odpovede tiež odborníkov. V tomto je problém. A pokiaľ si ho uvedomíš, tak prídeš o ďalších odborníkov.
misoft
03.05.13,18:58
Prispejem aj ja so svojimi poznatkami a návrhmi:
V jednej otázke bolo, prečo nie je prístupná Etiketa Porady. V testovacej verzii som podal návrh na upravenú Etiketu (žiaľ, ja debil som si ju neuložil). Bolo by vhodné - pretože odkaz na ňu je dole - aby bola spracovaná a zakomponovaná do stránky.
Ďalej: vpravo je dostatok voľného miesta (možno sú tam reklamy, mne sa však tam nič nezobrazuje) okrem dvoch bannerov Debaty neslúžia na otázky a Otázky k novej Porade - teda linky na konkrétnu tému. Pritom hore v lište ponúk (Rubriky Porada Zákony.........Firmy Radia) je vpravo dostatok miesta, aby sa to tam umiestnilo. Ušetrí sa miesto, pri prvom spustení sú viditeľné a zároveň bude dostatok miesta na to, aby sa príspevky roztiahli do šírky (teraz zaberajú cca 1/2 šírky stránky) - bude to čitateľnejšie (menšia potreba rolovať hore-dole), zmestí sa viac príspevkov na obrazovku.

Čo sa týka odbornosti: zadelené je to (podľa mňa - môj názor) vcelku dobre - sú hlavné oblasti, ktoré sa potom môžu ešte deliť.
Žiaľ, odborné odpovede sú také, aké sú - vždy sa niekto nájde, kto vybočí zo zástupu (a sypem si studený popol na hlavu, aby ma nepopálil - niekedy sa aj ja "zabudnem").
Často sa vyskytnú duplicitne zadané otázky, prípadne jedna otázka rozdelená do troch bez zjavného obsahu a kontextu.
Moderátori sa možno snažia to ustriehnuť, ale nedá sa všetko (niekedy robím strážneho čuvača aj ja a upozorňujem ich na to).
Keďže "nová" Porada sa zrodila len nedávno (tester verzia bola na odchytanie múch mesiarok :D), musíme sa zmieriť s tým, že nie všetko je na 100%.

Dajme novej Porade tých 100 dní (ako si naše vlády stále dávajú) a uvidíme, čo sa z nej vyvŕbi. Preto je aj téma na nahlasovanie chýb http://www.porada.sk/chyby-na-stranke , aby sa tie chyby nahlásili.

P.S. Ale som sa rozpísal - až mi to divnô je!
Paula
03.05.13,19:11
Prišla som, videla som, nezvíťazila som. Je mimo oblasť môjho chápania, prečo napr. číslice , udávajúce štatistiku sú nadrozmerné (detail), ale hlavne čiernočierne a text príspevkov, ktorý drvivú väčšinu príchodzích zaujíma, prešiel očistým kúpeľom v odfarbovači. Naše oči sú poklad! Teda, jeden z mnohých, ale nezanedbateľný.
arizona
03.05.13,19:20
Prišla som, videla som, nezvíťazila som. Je mimo oblasť môjho chápania, prečo napr. číslice , udávajúce štatistiku sú nadrozmerné (detail), ale hlavne čiernočierne a text príspevkov, ktorý drvivú väčšinu príchodzích zaujíma, prešiel očistým kúpeľom v odfarbovači. Naše oči sú poklad! Teda, jeden z mnohých, ale nezanedbateľný.
Ale Pauli, ved nik z poradakov nema viac ako sladkych 17 nie? Takze oci sluzia este dobre...
misomiso
03.05.13,19:36
neviem si predstavit, ze si budem na toto zvykat. chcel som si kupit notebook ale nemozem, pretoze odmietam akceptovat win8, teda cakam, kym sa mrkvosoft vrati k sedmicke alebo nieco ine s tym nespravi. rovnake plati aj o porade. cakam, ci sa niekto neumudri a nevati to spat.
felix1
03.05.13,19:52
OTRASNE!!! mozno som na porade posledny raz . Pre istotu dakujem za doterajsie rady :(
wagner
03.05.13,19:53
neviem si predstavit, ze si budem na toto zvykat. chcel som si kupit notebook ale nemozem, pretoze odmietam akceptovat win8, teda cakam, kym sa mrkvosoft vrati k sedmicke alebo nieco ine s tym nespravi. rovnake plati aj o porade. cakam, ci sa niekto neumudri a nevati to spat.

Veru nevráti, nerob si plané nádeje.Vývoj smeruje dopredu, nemôžeš patriť medzi nepokrokových ľudí. Po týždni tu budeš ako doma, zvykneš si. Po mesiaci vychytáš všetky muchy.
wagner
03.05.13,19:54
OTRASNE!!! mozno som na porade posledny raz . Pre istotu dakujem za doterajsie rady :(

Neplač, naučíš sa. Nehádž flintu do žita. Všetko je zvyk, nikto učený z neba nespadol.
Richard
03.05.13,20:18
Zamerajme sa na to čo podstatné sa zmenilo, dizajn sa dá mierne doladiť, feedback je samozrejme potrebný, farbu písma som stmavil.

Máme to zrhnuté v prezentácii, ale tam som sa sústredil na všeobecný rámec.

1. Otázky sa nám už nebudú zabordelovať off-topicom pretože systém neumožňuje množiť diskusiu v jednej otázke (toto je kľúčový nástroj k tomu aby sa informačný obsah Porady stal užitočnejší a použiteľnejší http://www.porada.sk/t215421-princip-otazok-na-porade.html

2. Ak budem hľadať riešenie cez vyhľadávanie, nájdem ho vďaka bodu č.1

3. Rubriky - tvorba nových a usporiadanie rubrík + možnosť personalizácie obsahu sledovaním len toho čo ma zaujíma umožňuje združiť odborníkov z rôznych oblastí pod jednu strechu a lepšie sledovanie obsahu.
Veľmi jednoduchý skok na rubriky cez ľavé menu a vyhľadávanie rubrík!

4. Wiki informácie o rubrike: Budeme môcť v rámci rubriky dopniť základne o rubrike (napr. Stravne lístky, Dan atd. atd.), takže budeme mať na jednom mieste dôležité informácie + Top otázky z oblastí na ktoré sú rubriky zamerané.

5. Jedna téma môže byť zaradená do viacerých rubrík, čo umožňuje lepšie objavovanie nového obsahu a spájanie záujmových skupín v "prierezových témach".

6. Notifikácie nás ďaleko lepšie informujú o obsahu na Porade ktorý sa nás týka. Doterajšie notifikácie boli obmedzené, na x klikov a o nových odpovediach a reakciach na môj obsah som sa len tak nedozvedel.

7. Lepšie sledovanie diania cez hlavnú stránku bez veľa zbytočností naokolo (pôvodná stránka bola tak akurát strom kategórií).

8. Lepšia použiteľnosť, rýchlejšie sa dostanem k odpovedi, najlepšie navrchu, obsah je na menej skrolovania, pribudne aj automaticke loadovanie, rýchlejšie načítavanie stránky - niektoré chyby ešte dolaďujeme, vertikálne čítanie je pohodlnejšie ako horizontálne roztiahnutý text.

--------
Tak ako mi teraz vy píšete ako bola stará verzia dobrá, tak som ja roky počúval aká bola zlá a neprehľadná, takže nejdem sa púšťať do debaty o porovnávaní.

Tu som Vám však uviedol dôležité faktory ktoré sú podstatné, dizajn a farby nechajme bokom (v 90tych rokoch sa smiali na móde zo 70tych a potom sa tá móda zrazu vrátila). Dizajn klasických diskusných fór je z 90tych rokov, ak sa Vám to páči viac ako súčasný dizajn, máte na to absolútny nárok. Ja sa s tým pokúsim niečo spraviť, občas prečítam aj niečo z čoho sa dá vychádzať, ale prejdime k podstatnejším veciam. Sme na Porade, Wikipedia je čierno-biela ale jej obsah je skvelý, podobné ciele mám s Poradou.
Kvaka
03.05.13,21:08
Richard, všetko je v poriadku (okrem tej opery), ale veľmi to unavuje oči, písmo je tenké a bez kontrastu. Poradu si vylepšil, len si ju zle obliekol. :) Nepomôže ani zväčšiť písmo.
rgng78
04.05.13,04:40
mne sa nová porada viac páči, je hlavne prehľadnejšia...:-)
arizona
04.05.13,05:00
... Wikipedia je čierno-biela ale jej obsah je skvelý, podobné ciele mám s Poradou...


Wikipedia ma urcite dobry obsah,ale bezny ludia ju navstivia mozno par krat za rok.

Zato Porada je stranka, kde to doteraz zilo 24 hodin denne,ludia okrem ziskavania odbornych vedomosti si aj podebatili, poradili aj v beznych veciach,postazovali si, spolocne sa zasmiali a pod.
Prave vdaka "zivotu" na Porade vznikli osobne priatelstva napriec celou republikou...

Prave tymto bola "stara Porada" vynimocna,jedinecna a uzasna !!!! Mala svoju "dusu",vdaka svojim dlhorocnym clenom...

...ospravdlnujem sa za mimotemovku
buchač
04.05.13,05:48
Richard, všetko je v poriadku (okrem tej opery), ale veľmi to unavuje oči, písmo je tenké a bez kontrastu. Poradu si vylepšil, len si ju zle obliekol. :) Nepomôže ani zväčšiť písmo.
Príspevky sú rozláčne ( nemyslím obsah , ale riadkovanie ) ...odstavce neriešim teraz ..
Ak sa jeden rozpíše , príspevok je do výšky až do het ...a nie do šírky ...

Viacerí spomínajú , že fazóna je dobrá v tých prehliadačoch ...ALE až na tú OPERU
Prichodí mi to obmedzujúco ...
Aj kataster nehnuteľností ( napríklad ) obmedzuje a keď si jeden chce pozrieť tie mapy , tak len a len v IE sa musí realizovať ...
Myslím si , že tie fóra by sa mohli ( nechcem priamo povedať , že museli ) prispôsobiť tým používateľom .
Mne osobne vyhovuje práve Opera a nie tie ostatné ,ktorým za tých pár rokov neviem neviem za svätého prísť na chuť ...a vyskúšal som už všetky možné ...či IE , FF , Mozila ,Godzila , Safari , NC , ....
Idem skúsiť v inom , že čo to zrobí .....no uvidíme ...
Stefan2005
04.05.13,05:55
1. Otázky sa nám už nebudú zabordelovať off-topicom pretože systém neumožňuje množiť diskusiu v jednej otázke (toto je kľúčový nástroj k tomu aby sa informačný obsah Porady stal užitočnejší a použiteľnejší ....

... zvýraznené pokladám za najväčšiu chybu tohoto systému!

Účtovníctvo a dane (a ani ostatné odborné témy) nie sú čierno-biele a neexistuje na jednoducho položenú otázku jednoduchá odpoveď, a už vôbec typu Ano, alebo Nie...

Vo väčšine prípadov (berte to bez urážky) zadávajúci otázky problém nedokáže ani popísať v takom rozsahu, aby sa dalo na otázku uspokojujúco odpovedať - je to logické, lebo v dôsledku absencie poznania súvislostí ani nevie, aké variantné riešenie prichádzajú do úvahy.

Nový systém môže mať úspesch, ak odpovedajúci si nájde čas na danú otázku a zodpovie ju vo všetkých súvislostiach... a že to nie je jednoduché, treba sa opýtať ľudí, čo profesionálne odpovedajú v platených odborných publikáciach. Chce to veľa času, a maximálnu erudovanosť. Ak tak chce niekto robiť, prosím, dolu klobúk a treba mu poďakovať.

Ovšem na Porade (tej "starej") existuje dodnes spústa tém (to je založených otázok), na ktoré nebola položená odpoveď, dokonca i také, ktoré nemajú správne riešenie... Ani pri najväčšej snahe sa nedajú / nedali čítať všetky otázky, odpovede.

Najväčšia chyba doterajšej Porady bola, že každý mohol položiť toľko otázok a tém, koľko chcel - seriozne weby ich majú limitovaný počet - núti to zadávateľa otázky pristúpiť zodpovednejšie a racionálnejšie k formulovaniu otázky...

Vizuálnu stránku aj keď sa mi nepáci nekomentujem, s obsahovými zmenami sa nestotožňujem - ako napísala Arizona, pre niektorých skalných bola stará Porada nielen pracovný, ale i spoločenský nástroj - takú sme ju spoznali, mali radi, ....
jobobe
04.05.13,06:09
Celé zle! Stará verzia mala svoje muchy ktoré nemal kto vychytať, ale aspoň vyhovovala i menej zdatným používateľom internetu. Nový outfit zapríčiní nižšiu sledovanosť. Prekážajú mi viaceré ''novinky'' pokiaľ chcem vedieť čo nové vo svete a na Slovensku musím sa s nimi vyrovnať. K téme. . . Citovaný text splýva s odpoveďou!
zuzana cinova
04.05.13,06:23
Bolo to potrebné? Budeme si musieť zvykať...ale nie som zatiaľ spokojný.
Mne sa tiež nepáči :-(
kopretinka
04.05.13,07:08
a rolujemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Richard
04.05.13,09:16
1. Otázky sa nám už nebudú zabordelovať off-topicom pretože systém neumožňuje množiť diskusiu v jednej otázke (toto je kľúčový nástroj k tomu aby sa informačný obsah Porady stal užitočnejší a použiteľnejší ....

... zvýraznené pokladám za najväčšiu chybu tohoto systému!


Máš na to svoj názor, neberiem ti ho. Ja však vychádzam zo skúseností, nie z dohád.

Vznikla jedna poradenská stránka pre programátorov www.stackoverflow.com , kopírovala fórumacký princíp obyčajnej diskusie, skoro však zistila čo je to za bordelenie tém a vyskúšala iný princíp radenia odpovedí a stanovila prísne pravidlá (žiadne názorové a zábavné témy či diskusie).
Dnes je z nej vynikajúca databáza riešení, poradenská stránka pre programátorov č.1 - všetky fóra popri nej zakapali svojou neprehľadnosťou odpopvedí a otázok.

Porada je totálne zabordelená a to čo nazývaš problémom je hlavne dôsledok bordelenia (opakované otázky), lebo je rýchlejšie napísať otázku ako na ňu nájsť odpoveď. Ak mi však nájde jasne formulovanú otázku a viem že sa v nej nebudem musieť kutrať v 100 príspevkoch, tak ju budem radšej hľadať ako písať.

Stará Porada sa už dusila v neprehľadnosti a off-topicu. Ak ju chceme lepšiu, súčasný systém nám ju môže priniesť.
avalik
04.05.13,09:44
Máš na to svoj názor, neberiem ti ho. Ja však vychádzam zo skúseností, nie z dohád.

Vznikla jedna poradenská stránka pre programátorov www.stackoverflow.com , kopírovala fórumacký princíp obyčajnej diskusie, skoro však zistila čo je to za bordelenie tém a vyskúšala iný princíp radenia odpovedí a stanovila prísne pravidlá (žiadne názorové a zábavné témy či diskusie).
Dnes je z nej vynikajúca databáza riešení, poradenská stránka pre programátorov č.1 - všetky fóra popri nej zakapali svojou neprehľadnosťou odpopvedí a otázok.

Porada je totálne zabordelená a to čo nazývaš problémom je hlavne dôsledok bordelenia (opakované otázky), lebo je rýchlejšie napísať otázku ako na ňu nájsť odpoveď. Ak mi však nájde jasne formulovanú otázku a viem že sa v nej nebudem musieť kutrať v 100 príspevkoch, tak ju budem radšej hľadať ako písať.

Stará Porada sa už dusila v neprehľadnosti a off-topicu. Ak ju chceme lepšiu, súčasný systém nám ju môže priniesť.

no neviem, pozerala som tu stranku, a pokial sa ma porada pretransformovat na hento cudo, tak adios ...

stara porada mala svojho "ducha" ... clovek sa tam citil ako v kaviarni s kniznicou ... prisiel, posedel, pokecal .... ak potreboval info, vybral temu precital ... ak nevedel opytal sa a ten kto vedel poradil hned a ked nie, odkazal na relevantnu knihu ... toto bola pridana hodnota ...

ja chcem obycajnu poradu, nie encyklopediu

nebolo jednoduchsie vytvorit novu stranku podla tvojho vzoru a poradu nechat zit svojim zivotom?
Rozalka
04.05.13,10:58
Tie prázdne plochy považujem za mrhanie časo-priestorom
Richard
04.05.13,11:08
vip to maju prazdne lebo nemaju reklamu, v buducnosti mozno doplnime nieco uzitoicne

ale ak chces pekne obrazky mozem tam zapnut reklamu :-)
Rozalka
04.05.13,11:12
Nemohla by tá reklama zaberať menej miesta? ;)
Zväčšila som si písmenká, takže je to už lepšie, aspoň nateraz.
Mária27
04.05.13,12:42
Dnes dobre radia nie je pravda, je to sumár. Opravte to, nech tam nie sú stále tí istí.
JankaO
04.05.13,13:53
Dizajn celého textu je taký, že ma z neho po chvíli bolia oči a text mi splýva. Inde sa mi to nestáva. Ak sa s tým nedá nič robiť, tak potom sa ja musím zariadiť inak.
Heni
04.05.13,13:59
prečo sa priestor na poradové otázky tak zúžil? mám veľký a široký monitor - a užitočné čítanie na porade je vtesnané do 10 centimetrového stlpca :-(

a doobeda tu bola téma, či otázka, že na aké fóra okrem porady ohľadom účta chodíte? a už ju tu nevidím, chcem aj ja vedieť, kam chodia iní...

a ešte tiež mi vadí to zdieľanie, fakt sa musí celý svet preklikať, že kto čo rieši pracovne a súkromne??
Heni
04.05.13,14:03
ked si kliknem do svojho profilu, mám to orezané, osekané, mám pocit, že prvú tretinu stránky nevidím, ani celý avatar si nevidím... juj, ale som sklamaná novým vzhľadom...
a zdá sa mi, že nie vzhľad je nový, ale všetko... celková koncepcia, myšlienka, všetko :-(
Heni
04.05.13,17:34
pri prihlasovaní sa nerozlišujú veľké a malé písmená v užívateľskom mene, to je OK? to by tak nemalo byť si myslím :-(
buchač
04.05.13,17:59
prečo sa priestor na poradové otázky tak zúžil? mám veľký a široký monitor - a užitočné čítanie na porade je vtesnané do 10 centimetrového stlpca :-(

a doobeda tu bola téma, či otázka, že na aké fóra okrem porady ohľadom účta chodíte? a už ju tu nevidím, chcem aj ja vedieť, kam chodia iní...

a ešte tiež mi vadí to zdieľanie, fakt sa musí celý svet preklikať, že kto čo rieši pracovne a súkromne??
Odpoveď na prvú otázku je jasná ...už bola aj niekde zodpovedaná ...
Na zvyšnom - bielom nemajú VIP členovia reklamu ...tí ostatní áno ...

Druhá otázka je zaujímavejšia ...
Výmaz by sa dal považovať za tú reklamu pre potencionálnu konkurenciu Porady a následný odliv poraďákov k nej ...

Tretia vec je úplne jasná ... nik ma nepresvedčí o tom , že Porada je solídne robená ( v postate vzor ) na spôsob Fasebooku a tým je povedané všetko ...
Prepojenie Porady a onej sociálnej siete je viazané na tú reklamu a reklama len a len svoje ovocie a či ruže prináša ( v preklade peniaze , love ,financie ...) ...

Takže asi tak znie môj názor ...
Richard sa možno aj bude hnevať za tieto vety , lenže myšlienky jednotlivca v dnešnej dobe sú nepodstatné a zanedbateľné .....
Veď v konečnom dôsledku aj Fico na jednotlivca serie ...
pepsikova
04.05.13,18:15
...citujem:
Richard
Máš na to svoj názor, neberiem ti ho. Ja však vychádzam zo skúseností, nie z dohád.

Vznikla jedna poradenská stránka pre programátorov www.stackoverflow.com , kopírovala fórumacký princíp obyčajnej diskusie, skoro však zistila čo je to za bordelenie tém a vyskúšala iný princíp radenia odpovedí a stanovila prísne pravidlá (žiadne názorové a zábavné témy či diskusie).
Dnes je z nej vynikajúca databáza riešení, poradenská stránka pre programátorov č.1 - všetky fóra popri nej zakapali svojou neprehľadnosťou odpopvedí a otázok.

Porada je totálne zabordelená a to čo nazývaš problémom je hlavne dôsledok bordelenia (opakované otázky), lebo je rýchlejšie napísať otázku ako na ňu nájsť odpoveď. Ak mi však nájde jasne formulovanú otázku a viem že sa v nej nebudem musieť kutrať v 100 príspevkoch, tak ju budem radšej hľadať ako písať.

Stará Porada sa už dusila v neprehľadnosti a off-topicu. Ak ju chceme lepšiu, súčasný systém nám ju môže priniesť.

...Richard,stará porada bola zadusená-ale denne pribúdali nové nicky a nikto sa nesťažoval, že niečo nenašiel,bola možná diskusia v témach,chápem, že nie vždy produktívna,ale každý dostal to, čo potreboval...mal si tu skalných, ktorí by za poradu dali aj dušu čertu (ako hovorieval moj dedko)...čo teraz?..kopa sklamania,hnevu, strata niečoho, čo bolo naše a kde sme nikdy nezablúdili...vieš, možno sa hneváš,ale na starej porade si mal skalných,našli sa tu ľudia-spriaznené duše a tých si dal dokopy ty...teraz im dávaš obed,ktorý nechutí,nevieme sa tu nájsť-jasné, chce to trpezlivosť a čas,ale kto má dnes čas?..ja osobne sa tu motám od začiatku a furt čosi riešim,čosi nemám, neviem nájsť,nikde ma okienko neupozorní, že mi prišla súkromná správa, notifikáciu musím prelistovať odneviemkedy, aby som zistila, čo sa deje-u mňa!..
...sme ako deti,dal si nám lego a teraz chceš, aby sme z neho urobili transformera...mal si nás nechať tam, kde sme boli,tam sme boli doma..nehnevaj sa!..
pepsikova
04.05.13,18:18
..kokos, chcela som upraviť a niečo dopísať-ale nyjeee!..ešte som chcela k tomu zabordelovaniu témami-možno stačilo rpzšíriť rady moderátorov pre oblasti-sekcie(rubriky) a nemuseli sa témy opakovať...a správy by šli cez moderátorov,poznám také fóra....
Darina1234
04.05.13,18:24
jednoznacne stara porada bola o inom, teraz nova...... iny dizajn, ale zatial skutek utek
pepsikova
04.05.13,18:28
..chcela som prejsť moje notifikácie,ak niekto prirovnáva túto poradu s facebookom, tak smola-tam sa notifikácie posúvajú a sú vysvietené-nové a prečítané odlišne a všetky zobrazené od poslednej videnej...tu idem do "viacej notifikácií", lebo som tu nebola celý deň,a tresk!..komplet nová strana,žiadne rolovanie,medzitým sa mi stratí to, čo som chcela...

..naozaj, som dosť velký optimista aj som verila, že sa to tu ujme,aj nádej som strácala občas, že sa tu nájdem,ale ja už mám viac , než 20,ja sem už len kvoli psíkom prídem, tých mám v záložkách,nájdem ich hneď...nemám čas hladať,kam som napísala odpoveď a či je niekto spokojný s mojou odpoveďou, to sa nedá zistiť...myslite si, čo chcete......
airin.nice
04.05.13,19:33
Ved je to tu hrozne....a to si dovolim o sebe povedat, ze nie sme tu ziadni analfabeti...tak to dajte prosim do povodnej verzie-vyhovuje to viacerym...a nezabudajte aj na to-ze su tu aj starsie rocniky ci uz poradakov, alebo prispievatelov...Naco nam je dobre kracat s dobou vpred-ked pre mnohych je to nepouzitelne...zamyslite sa nad tym!
avalik
04.05.13,19:46
Ved je to tu hrozne....a to si dovolim o sebe povedat, ze nie sme tu ziadni analfabeti...tak to dajte prosim do povodnej verzie-vyhovuje to viacerym...a nezabudajte aj na to-ze su tu aj starsie rocniky ci uz poradakov, alebo prispievatelov...Naco nam je dobre kracat s dobou vpred-ked pre mnohych je to nepouzitelne...zamyslite sa nad tym!

airin, nevykrikuj - uz si bola upozornena ... aj pisanie boldom, resp. farebne sa povazuje za vykrikovanie ... zvyraznenie pisma sa pouziva len v odbornych temach na vypichnutie podstatnych info
wagner
04.05.13,19:55
To, že tu budete stále omieľať, že chcete starú poradu, je zbytočné. Uvedomte si, kto je vlastníkom stránky a kto je užívateľom. Vlastníkom je Richard a užívatelia sme my. Vlastník sa rozhodol, tak sa stránka zmenila. Užívatelia sa buď prispôsobia, alebo odídu(už som to niekde písala). Maximálne môžete požadovať určité možné vylepšenia stránky, prepojenia príspevkov, doplnenia a pod, ale návrat k starej porade zbytočne nežiadajte. Uvedomte si, že návrat späť je nemožný. Pokrok nezastavíte. Keď odídeme my, prídu iní - noví, mladší(možno iba duchom), ale jednoducho prispôsobivejší. Preto prosím, neopakujte tú istú požiadavku, ktorá sa aj tak nemôže splniť.Za dva tri týždne si zvyknete. Pre mňa to nie je taký problém, lebo som dlho maturovala na vývojovej porade a veru oplatilo sa. V tomto prípade platí, že ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Aj keď tu mám ešte veľa toho na objavovanie a na učenie sa, ale nie je to pre mňa španielska dedina.Prajem všetkým pevné nervy na učenie.
misoft
04.05.13,19:59
Na to je preto rubrika Chyby na stránke, aby sa riešili problémy. Teraz som predložil otázku ohľadom zobrazovania notifikácií i s návrhom na logické riešenie.
kopretinka
04.05.13,20:03
díky,misoft,toto som aj ja chcela napísať
avalik
04.05.13,20:09
Na to je preto rubrika Chyby na stránke, aby sa riešili problémy. Teraz som predložil otázku ohľadom zobrazovania notifikácií i s návrhom na logické riešenie.

misoft, je sice pekne ze je rubrika chyby na stranke - ale funkcny link na nahlasenie chyby by mal byt aspon v pate stranky - nie kazdy je pocitacovo zdatny a odvazny klikat kade tade po stranke

+ link na stranku s vysvetlivkami - prezentacia je sice pekna, ale podla mna by bolo vhodnejsie popis funkcii stranky zobrazeny klasicky samostatnymi obrazkami s vysvetlivkami - vsetko na jednej stranke, len prerolovanim si v rychlosti prezries a podrobne studujes co ta zaujima
misoft
04.05.13,20:14
Stránku nájdeš aj v menu - naľavo je Rubriky - ak nie je v zozname, stačí v "Hľadať rubriky" len napísať Chyby a vyskočí zoznam rubrík s týmto slovom. Klik na Lupu a je tam.
avalik
04.05.13,20:20
Stránku nájdeš aj v menu - naľavo je Rubriky - ak nie je v zozname, stačí v "Hľadať rubriky" len napísať Chyby a vyskočí zoznam rubrík s týmto slovom. Klik na Lupu a je tam.

ja to viem ... vie to aj ten co tu pride prvy krat? pripadne sem chodi obcas?
pepsikova
05.05.13,05:19
..no teda!..ja sa považujem za dosť počítačovo zdatnú, dokonca mám aj maturitu na novej porade za sebou a aj môj počítač to tvrdí, ale som za to, že netreba pokrok za každú cenu!..nemožné nežiadam-a ani nikto to nežiada odo mňa a prvoradá by mala byť sila a návštevnosť stránky,ktorá mi nosí peniaze a nie za každú cenu moderný dizajn...to je ako silou-mocou urobiť z 50-tky sedemnástku-výsledok sa ukáže v budúcnosti..nezmenilo sa nič-len dizajn a ten nám, mne, robí stavy..nofuha!..
saskia26
05.05.13,06:10
Veľmi sa mi nepáči nová porada. Nechápem, prečo bolo potrebné zmeniť celkový vzhľad stránky, zneprehľadniť ju celú?!
misoft
05.05.13,06:15
Narazil som na ďalší problém - skôr nefunkčnosť, chybu v označovaní sledovania tém. Dávam to ako samostatný problém - otázku.
Len spracujem obrazovú "dokumentáciu".
airin.nice
05.05.13,08:52
..no teda!..ja sa považujem za dosť počítačovo zdatnú, dokonca mám aj maturitu na novej porade za sebou a aj môj počítač to tvrdí, ale som za to, že netreba pokrok za každú cenu!..nemožné nežiadam-a ani nikto to nežiada odo mňa a prvoradá by mala byť sila a návštevnosť stránky,ktorá mi nosí peniaze a nie za každú cenu moderný dizajn...to je ako silou-mocou urobiť z 50-tky sedemnástku-výsledok sa ukáže v budúcnosti..nezmenilo sa nič-len dizajn a ten nám, mne, robí stavy..nofuha!..
to tu asi z tvorcov stranky zatial nikto nepochopil
airin.nice
05.05.13,08:56
Ved je to tu hrozne....a to si dovolim o sebe povedat, ze nie sme tu ziadni analfabeti...tak to dajte prosim do povodnej verzie-vyhovuje to viacerym...a nezabudajte aj na to-ze su tu aj starsie rocniky ci uz poradakov, alebo prispievatelov...Naco nam je dobre kracat s dobou vpred-ked pre mnohych je to nepouzitelne...zamyslite sa nad tym!

airin, nevykrikuj - uz si bola upozornena ... aj pisanie boldom, resp. farebne sa povazuje za vykrikovanie ... zvyraznenie pisma sa pouziva len v odbornych temach na vypichnutie podstatnych info

Ale ved ja tu nevykrikujem.Neovladam vase vnutorne pravidla.Som zvedava, k comu potom bude cela Porada, ked sem prestanu chodit ludia kvoli nefunkcnosti, neprehladnosti a komplikovanosti.Hm?
avalik
05.05.13,09:02
Ved je to tu hrozne....a to si dovolim o sebe povedat, ze nie sme tu ziadni analfabeti...tak to dajte prosim do povodnej verzie-vyhovuje to viacerym...a nezabudajte aj na to-ze su tu aj starsie rocniky ci uz poradakov, alebo prispievatelov...Naco nam je dobre kracat s dobou vpred-ked pre mnohych je to nepouzitelne...zamyslite sa nad tym!

airin, nevykrikuj - uz si bola upozornena ... aj pisanie boldom, resp. farebne sa povazuje za vykrikovanie ... zvyraznenie pisma sa pouziva len v odbornych temach na vypichnutie podstatnych info

Ale ved ja tu nevykrikujem.Neovladam vase vnutorne pravidla.Som zvedava, k comu potom bude cela Porada, ked sem prestanu chodit ludia kvoli nefunkcnosti, neprehladnosti a komplikovanosti.Hm?

airin, to o pisme su vseobecne pravidla pouzivane v internetovom svete

autor tejto stranky, ma svoj zamysel, porada je spustena 4 dni, tak je jasne, ze sa vyskytnu chyby a treba ich doladit
pepsikova
05.05.13,09:13
Narazil som na ďalší problém - skôr nefunkčnosť, chybu v označovaní sledovania tém. Dávam to ako samostatný problém - otázku.
Len spracujem obrazovú "dokumentáciu".


...či nastavím sledovanie, alebo ho zruším, napríklad pri "elektronická pokladňa,alebo mzdy,je to jedno..pokiaľ kliknem na "celá porada", tak šuptu všetky témy...ak dám len "nové", tak len nové-najnovšie...ak sem neprídem od rána až do štvrtej poobede,tak mám len najnovšie...rubriky akoby si neuvedomovali, že ich nechcem, naskočia znova,som skúšala nastaviť nesledovanie niektorých tém a kliknúť potom na "celá porada, zbytočne, témy a rubriky boli tu zo všetkých možných tu...opakovala som to nastavenie znova po vyhodení niektorých rubrík,ale zase - klik "celá porada- a všetky...celá porada by u mňa mali byť rubriky, ktoré sledujem ja!..a nyje celý svet!..
..slovo rubrika začínam nenávidieť...viac sa mi páči "sekcia"...začínam tu mať pocit bezmocnosti..hladám nastavenie sledovania-šmarí ma do rohu -rok 2010...hladám v mojich osobných ceruzkových poznámkach, ktoré som si čmarkala priebežne,ale furtnyšt...
..keby som vedela, že ma to dáko ukludní, tak to airinino boldové dám na červeno!..
verads
05.05.13,10:00
Zdravím Vás, neviem ako pre Vás , ale pre mna je to nepriehladné. Som tu dezorientovaná, neviem kam sa pohnut ak hladám hoc len vlastné príspevky.
buchač
05.05.13,10:09
Inak ...toto ma celkom aj dostalo ...
Kliknite si na tie TOP otázky .....
...kua ....posledný príspevok z roku 2004 ...
Veď odvtedy sa vymenili štyri vlády a dvaja prezidenti ....
Aktuálne TOP TÉMY ... jak sviňa ...
Zo špáradla v ústach po dobrom obede , z toho je viac osohu ...

http://img.janforman.com/th/Topotazky1nd8.png (http://img.janforman.com/Topotazky1nd8.png)

...že sa nedá priložiť nejaký súbor ???
Doteraz som bol v tom , že je to kvôli modemu ( slabý je , ale v lesoch postačí ..) ...prenosová rýchlosť v pár desiatkach kb/s...
No teraz fungujem na inakšom pripojení , rýchlosť je udávaná v desiatkach mega/s...
verads
05.05.13,10:12
To, že tu budete stále omieľať, že chcete starú poradu, je zbytočné. Uvedomte si, kto je vlastníkom stránky a kto je užívateľom. Vlastníkom je Richard a užívatelia sme my. Vlastník sa rozhodol, tak sa stránka zmenila. Užívatelia sa buď prispôsobia, alebo odídu(už som to niekde písala). Maximálne môžete požadovať určité možné vylepšenia stránky, prepojenia príspevkov, doplnenia a pod, ale návrat k starej porade zbytočne nežiadajte. Uvedomte si, že návrat späť je nemožný. Pokrok nezastavíte. Keď odídeme my, prídu iní - noví, mladší(možno iba duchom), ale jednoducho prispôsobivejší. Preto prosím, neopakujte tú istú požiadavku, ktorá sa aj tak nemôže splniť.Za dva tri týždne si zvyknete. Pre mňa to nie je taký problém, lebo som dlho maturovala na vývojovej porade a veru oplatilo sa. V tomto prípade platí, že ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Aj keď tu mám ešte veľa toho na objavovanie a na učenie sa, ale nie je to pre mňa španielska dedina.Prajem všetkým pevné nervy na učenie.
no vidíte vy ste dlho maturovali na vyvojovej porade a este sa máte co ucit, a co ak niekto nema cas dlho maturovat ? jednoducho chce poradit, alebo si prečitat ine, prenho zaujimave články. ked sa nieco vylepšuje tak by to malo byt ešte lepšie ako to bolo doposial a nie horšie, ako je to podl MNA V TOMTO PRIPADE Z HLADISKA prispevkov .
Rozalka
05.05.13,12:15
vip to maju prazdne lebo nemaju reklamu, v buducnosti mozno doplnime nieco uzitoicne

ale ak chces pekne obrazky mozem tam zapnut reklamu :-)

Zmenilo sa moje "VIP" na "nevip"? ak nie, prečo sa mi objavuje na pravej strane reklama?
kopretinka
05.05.13,12:23
ja nie som VIP a reklamu nemám,heč :D
asedma
05.05.13,12:35
Zmenilo sa moje "VIP" na "nevip"? ak nie, prečo sa mi objavuje na pravej strane reklama?[/QUOTE]
JA MAM TIEZ REKLAMU VPRAVO, ASPON TO NIE JE PRAZDNE
avalik
05.05.13,12:40
neviem ci som VIP alebo neVIP ... ale mam adblock a nastastie nemam ziadnu reklamu na stranke :)
Rozalka
05.05.13,12:48
Keď mi citovaný príspevok Richard písal, reklamy som nemala ani ja!
kopretinka
05.05.13,12:52
asi už tú reklamu zapol.........tak si nainštalujte adblock
Zdenka 0705
05.05.13,17:05
Nedalo by sa to pozadie zmeniť aspoň tak,ako je pri kliknutí v profile na "posledné príspevky"? ... to sa číta oveľa lepšie
Tweety
05.05.13,17:18
reklamu mám aj ja, a niekedy dávno som bola tiež VIP, tak prečo mi šarapatí?
kopretinka
05.05.13,17:19
reklamu mám aj ja, a niekedy dávno som bola tiež VIP, tak prečo mi šarapatí?
asi tu neplatí žiadne VIP
vieraaaa
05.05.13,17:24
Ani ja som už nemala reklamu a teraz ju mám. To už nafurt?
misoft
05.05.13,17:31
Skús AdBlock - podľa presnorovača (prehliadača).
Žabinka
05.05.13,17:39
A kde máte reklamu? Ja nikde nič nevidím. Ale momentálne pozerám cez mobil, možno sa to zobrazuje inak..
pepsikova
05.05.13,18:10
...dnešným dňom by som chcela zastaviť plače a náreky pri múre starej porady a toto tu prijať ako výzvu do boja!..som, kurníkšopa, , dva dni maturovala na jednom tupom mobile, kde nyje a nyje stiahnuť hudbu, nakoniec sa mi to podarilo sedláckym rozumom!..aj toto tu fičí na takom princípe!..skúšaj všetko, čo chceš, nakoniec sa ti to podarí...
..idete do toho so mnou?..kto ide, nech zdvihne ruku!..
avalik
05.05.13,18:18
...dnešným dňom by som chcela zastaviť plače a náreky pri múre starej porady a toto tu prijať ako výzvu do boja!..som, kurníkšopa, , dva dni maturovala na jednom tupom mobile, kde nyje a nyje stiahnuť hudbu, nakoniec sa mi to podarilo sedláckym rozumom!..aj toto tu fičí na takom princípe!..skúšaj všetko, čo chceš, nakoniec sa ti to podarí...
..idete do toho so mnou?..kto ide, nech zdvihne ruku!..

ja uz idem ... pripoj sa :) ... skusam, klikam, pytam sa :D
wagner
05.05.13,18:25
...dnešným dňom by som chcela zastaviť plače a náreky pri múre starej porady a toto tu prijať ako výzvu do boja!..som, kurníkšopa, , dva dni maturovala na jednom tupom mobile, kde nyje a nyje stiahnuť hudbu, nakoniec sa mi to podarilo sedláckym rozumom!..aj toto tu fičí na takom princípe!..skúšaj všetko, čo chceš, nakoniec sa ti to podarí...
..idete do toho so mnou?..kto ide, nech zdvihne ruku!..
Som rada že si odišla od múru nárekov. Ešte keby sa pridali aj tí ostatní trúchliaci.Hneď by tu bola jedna téma ukončená.
wagner
05.05.13,18:31
verads

no vidíte vy ste dlho maturovali na vyvojovej porade a este sa máte co ucit, a co ak niekto nema cas dlho maturovat ? jednoducho chce poradit, alebo si prečitat ine, prenho zaujimave články. ked sa nieco vylepšuje tak by to malo byt ešte lepšie ako to bolo doposial a nie horšie, ako je to podl MNA V TOMTO PRIPADE Z HLADISKA prispevkov .[/QUOTE]

Každý mal možnosť na tej porade maturovať. Určite som tam nebola celé dni. Ja na poradu chodím večer okolo desiatej a o jedenástej väčšinou už odchádzam.Tiež nemám čas tu vysedávať, Najprv sa nauč používať poradu a potom raď.A tiež opusti ten múr nárekov. Máš hlavu na krku, usudzujem že aj rozum v hlave. Tak to používaj aj na porade a už nelamentuj. Platí - kto chce sa naučiť, hľadá spôsoby, kto nie, hľadá dôvody.
misomiso
05.05.13,20:26
To, že tu budete stále omieľať, že chcete starú poradu, je zbytočné. Uvedomte si, kto je vlastníkom stránky a kto je užívateľom. Vlastníkom je Richard a užívatelia sme my. Vlastník sa rozhodol, tak sa stránka zmenila. Užívatelia sa buď prispôsobia, alebo odídu(už som to niekde písala). Maximálne môžete požadovať určité možné vylepšenia stránky, prepojenia príspevkov, doplnenia a pod, ale návrat k starej porade zbytočne nežiadajte. Uvedomte si, že návrat späť je nemožný. Pokrok nezastavíte. Keď odídeme my, prídu iní - noví, mladší(možno iba duchom), ale jednoducho prispôsobivejší. Preto prosím, neopakujte tú istú požiadavku, ktorá sa aj tak nemôže splniť.Za dva tri týždne si zvyknete. Pre mňa to nie je taký problém, lebo som dlho maturovala na vývojovej porade a veru oplatilo sa. V tomto prípade platí, že ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Aj keď tu mám ešte veľa toho na objavovanie a na učenie sa, ale nie je to pre mňa španielska dedina.Prajem všetkým pevné nervy na učenie.

Nie je pravda, ze vsetko nove je pokrok.

Napriklad ja som s urcitostou vedel, ze si nikdy nekupim auto s budikmi v strede palbubovky. Otrasny modny vystrelok. Tak som pockal a dockal som sa. Dnes uz opat mozete kupit auta s normalym interiarom. Automobilky pochopili ze tade cesta nevedie, nic to neprinasa (okrem toho, ze to je . ted bolo - nove).
buchač
06.05.13,04:12
...dnešným dňom by som chcela zastaviť plače a náreky pri múre starej porady a toto tu prijať ako výzvu do boja!..som, kurníkšopa, , dva dni maturovala na jednom tupom mobile, kde nyje a nyje stiahnuť hudbu, nakoniec sa mi to podarilo sedláckym rozumom!..aj toto tu fičí na takom princípe!..skúšaj všetko, čo chceš, nakoniec sa ti to podarí...
..idete do toho so mnou?..kto ide, nech zdvihne ruku!..
Som rada že si odišla od múru nárekov. Ešte keby sa pridali aj tí ostatní trúchliaci.Hneď by tu bola jedna téma ukončená.
...tých trúchliacich je pár .......mizivé percento ...
Ale tých , nespokojných a pindajúcich je oveľa viac ....

Nejde o to , že my tu maturujeme .....veď tvorcovia v podstate ešte ani nespromovali ..

Ide o to , že Nová Porada bola spustená ako čln na vodu . No chyba je v tom , že čln nemá veslá a k tomu aj dieru v dne ...
pepsikova
06.05.13,04:16
...ale no!..hádam sa tu neutopíme!..pokiaľ je to len čln!..wed to neny tytanyk!..http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12421.gif (http://www.celysvet.cz/smile-kod?c=12421)
buchač
06.05.13,04:32
juzek691
06.05.13,06:04
...bolo to potrebné(zmeniť Poradu)...niekto potreboval zarobiť.
premiko
06.05.13,18:42
nemam chut maturovat, pre mna vrcholne nevkusne, zbohom porada ,,,
Darina1234
06.05.13,18:58
nie dobre rozlisenie textu, obrazkov, /uzke/, nepohoda pri citani prispevkov, jednoducho, stara verzia bola ANO, nova - nepohodlna, vela volneho/ prazdneho/ priestoru, vsade len klikat a pod.
erzet
07.05.13,06:40
Ako zistím kto ma pochválil? Predtým sa mi to tam ukazovalo.
luja5
07.05.13,06:55
Ako zistím kto ma pochválil? Predtým sa mi to tam ukazovalo.
asi len v Nastaveniach (prehľad získaných bodov) :) a len do určitého počtu príspevkov :(, t.j. časom po pribudnutí ďalších už ani to nie- asik
lofr
07.05.13,07:49
Zdravim.
Chcel by som sa podelit so svojim nazorom, k novemu dizajnu porady.

Napisem to jednoducho a vystizne.

Vobec sa mi nepaci, a odcerpava mi to energiu, ktorej plytvam na pracu pri pocitaci co najmenej, pretoze pocitac je velky odsavac energie.

Nepaci sa mi to, ani ako to vyzera.
Nepaci sa mi to, ako sa to ovlada.
Nepaci sa mi to, ze sa to ovlada inak, ovela horsie, a ja teraz musim investovat svoj drahocenny cas a energiu do niecoho, v com ani nevidim zmysel.
Prijde mi to rovnake, ako chrlit kazdu chvilu novy operacny system.

Keby som mal nejaku moc zmenit to, v okamziku to zmenim na stary typ porady.
Keby som chcel robit nejake zmeny, pretoze stary typ porady to neumoznoval, naprogramujem od zakladu novy typ porady, ktory by vyzeral presne tak isto, aj mal rovnake ovladanie, len vdaka vylepsenej verzii by uz bolo mozne pouzit aj novu funkcionalitu. Vola sa to upgrade. Toto je downgrade.

Odkedy sa to zmenilo, nerad sem chodim. Ak by som mal investovat v zivote nejaku energiu do prisposobovania sa na nieco nove, urcite to bude na nieco mimo pocitaca, v realnom zivote. Energie je v dnesnom svete malo, a odsavacov energie stale viac a viac. Napriklad takych, co stale vymyslaju zmeny, ktore nikto nepotrebuje, ale kazdemu odcerpaju vela casu a energie.
luja5
07.05.13,08:12
dnes som už vyskúšala všeličo
aj Chrome, aj IE, aj bežne používanú MF, aj na dvoch PC a formátovať nie a nie
zo začiatku spustenia novej Porady všetko v pohode, ale zase sa to pokazilo tak, ako to bol problém aj v testovacej verzii :(
nejakým zázrakom sa mi podarilo pridať obrázok len do http://www.porada.sk/t144679-p1806-cccc-pokoj-v-srdci-a-suzvuk-dusi.html#post2349225, ale pre zmenu sa mi zase táto téma neukazuje v zozname Mojich príspevkov
ss-správy sú pri písaní ok, ale po odoslaní/prijatí miesto obrázkov samé hieroglyfy, ani sa nedajú poriadne prečítať, toľko je tam toho zbytočne písmenkovo-hieroglyfového povkladaného
podobne v odkazoch
avalik
07.05.13,08:16
dnes som už vyskúšala všeličo
aj Chrome, aj IE, aj bežne používanú MF, aj na dvoch PC a formátovať nie a nie
zo začiatku spustenia novej Porady všetko v pohode, ale zase sa to pokazilo tak, ako to bol problém aj v testovacej verzii :(
nejakým zázrakom sa mi podarilo pridať obrázok len do http://www.porada.sk/t144679-p1806-cccc-pokoj-v-srdci-a-suzvuk-dusi.html#post2349225, ale pre zmenu sa mi zase táto téma neukazuje v zozname Mojich príspevkov
ss-správy sú pri písaní ok, ale po odoslaní/prijatí miesto obrázkov samé hieroglyfy, ani sa nedajú poriadne prečítať, toľko je tam toho zbytočne písmenkovo-hieroglyfového povkladaného
podobne v odkazoch

luja5, napis Richardovi, nech ti pozrie do tvojich nastaveni ... na starej porade sa dal nastavit editor - ci to tam nemas inac nastavene (my teraz tuto funkciu nemame dostupnu)
luja5
07.05.13,08:24
dnes som už vyskúšala všeličo
aj Chrome, aj IE, aj bežne používanú MF, aj na dvoch PC a formátovať nie a nie
zo začiatku spustenia novej Porady všetko v pohode, ale zase sa to pokazilo tak, ako to bol problém aj v testovacej verzii :(
nejakým zázrakom sa mi podarilo pridať obrázok len do http://www.porada.sk/t144679-p1806-cccc-pokoj-v-srdci-a-suzvuk-dusi.html#post2349225, ale pre zmenu sa mi zase táto téma neukazuje v zozname Mojich príspevkov
ss-správy sú pri písaní ok, ale po odoslaní/prijatí miesto obrázkov samé hieroglyfy, ani sa nedajú poriadne prečítať, toľko je tam toho zbytočne písmenkovo-hieroglyfového povkladaného
podobne v odkazoch

luja5, napis Richardovi, nech ti pozrie do tvojich nastaveni ... na starej porade sa dal nastavit editor - ci to tam nemas inac nastavene (my teraz tuto funkciu nemame dostupnu)
avalik, ja nerozumiem, prečo mi to fungovalo a zrazu sa to pokazilo - to mi niekto mohol zmeniť nastavenie určitý čas po spustení novej Porady, potom, keď to všetko fungovalo OK ??? a do jednej debaty sa mi podarilo vložiť obrázok a do inej nie ...?? ...
avalik
07.05.13,08:30
dnes som už vyskúšala všeličo
aj Chrome, aj IE, aj bežne používanú MF, aj na dvoch PC a formátovať nie a nie
zo začiatku spustenia novej Porady všetko v pohode, ale zase sa to pokazilo tak, ako to bol problém aj v testovacej verzii :(
nejakým zázrakom sa mi podarilo pridať obrázok len do http://www.porada.sk/t144679-p1806-cccc-pokoj-v-srdci-a-suzvuk-dusi.html#post2349225, ale pre zmenu sa mi zase táto téma neukazuje v zozname Mojich príspevkov
ss-správy sú pri písaní ok, ale po odoslaní/prijatí miesto obrázkov samé hieroglyfy, ani sa nedajú poriadne prečítať, toľko je tam toho zbytočne písmenkovo-hieroglyfového povkladaného
podobne v odkazoch

luja5, napis Richardovi, nech ti pozrie do tvojich nastaveni ... na starej porade sa dal nastavit editor - ci to tam nemas inac nastavene (my teraz tuto funkciu nemame dostupnu)
avalik, ja nerozumiem, prečo mi to fungovalo a zrazu sa to pokazilo - to mi niekto mohol zmeniť nastavenie určitý čas po spustení novej Porady, potom, keď to všetko fungovalo OK ??? a do jednej debaty sa mi podarilo vložiť obrázok a do inej nie ...?? ...

mne tak blbol cas ... raz sa mi zobrazoval normalne a raz hodina hore dole ... ked nieco menia v systeme tak asi vtedy sa to pototo
luja5
07.05.13,08:46
dnes som už vyskúšala všeličo
aj Chrome, aj IE, aj bežne používanú MF, aj na dvoch PC a formátovať nie a nie
zo začiatku spustenia novej Porady všetko v pohode, ale zase sa to pokazilo tak, ako to bol problém aj v testovacej verzii :(
nejakým zázrakom sa mi podarilo pridať obrázok len do http://www.porada.sk/t144679-p1806-cccc-pokoj-v-srdci-a-suzvuk-dusi.html#post2349225, ale pre zmenu sa mi zase táto téma neukazuje v zozname Mojich príspevkov
ss-správy sú pri písaní ok, ale po odoslaní/prijatí miesto obrázkov samé hieroglyfy, ani sa nedajú poriadne prečítať, toľko je tam toho zbytočne písmenkovo-hieroglyfového povkladaného
podobne v odkazoch

luja5, napis Richardovi, nech ti pozrie do tvojich nastaveni ... na starej porade sa dal nastavit editor - ci to tam nemas inac nastavene (my teraz tuto funkciu nemame dostupnu) (http://www.porada.sk/t144679-p1806-cccc-pokoj-v-srdci-a-suzvuk-dusi.html#post2349225)
avalik, ja nerozumiem, prečo mi to fungovalo a zrazu sa to pokazilo - to mi niekto mohol zmeniť nastavenie určitý čas po spustení novej Porady, potom, keď to všetko fungovalo OK ??? a do jednej debaty sa mi podarilo vložiť obrázok a do inej nie ...?? ...

mne tak blbol cas ... raz sa mi zobrazoval normalne a raz hodina hore dole ... ked nieco menia v systeme tak asi vtedy sa to pototo
.. hm ... možno by bolo lepšie, keby aj teraz bola táto funkcia dostupná ... síce neviem, ako fungovala v starej Porade, lebo tam som o nej ani nevedela - nikdy som tam nemala takéto problémy, ale možno keby si to každý mohol sám "opraviť", nemusela by som byť ako verklík s tými mojimi problémami:) ... ale to je na Richardovi, prečo sa rozhodol pre našu nedostupnosť k tejto funkcii ...
airin.nice
07.05.13,15:11
Zdravim.
Chcel by som sa podelit so svojim nazorom, k novemu dizajnu porady.

Napisem to jednoducho a vystizne.

Vobec sa mi nepaci, a odcerpava mi to energiu, ktorej plytvam na pracu pri pocitaci co najmenej, pretoze pocitac je velky odsavac energie.

Nepaci sa mi to, ani ako to vyzera.
Nepaci sa mi to, ako sa to ovlada.
Nepaci sa mi to, ze sa to ovlada inak, ovela horsie, a ja teraz musim investovat svoj drahocenny cas a energiu do niecoho, v com ani nevidim zmysel.
Prijde mi to rovnake, ako chrlit kazdu chvilu novy operacny system.

Keby som mal nejaku moc zmenit to, v okamziku to zmenim na stary typ porady.
Keby som chcel robit nejake zmeny, pretoze stary typ porady to neumoznoval, naprogramujem od zakladu novy typ porady, ktory by vyzeral presne tak isto, aj mal rovnake ovladanie, len vdaka vylepsenej verzii by uz bolo mozne pouzit aj novu funkcionalitu. Vola sa to upgrade. Toto je downgrade.

Odkedy sa to zmenilo, nerad sem chodim. Ak by som mal investovat v zivote nejaku energiu do prisposobovania sa na nieco nove, urcite to bude na nieco mimo pocitaca, v realnom zivote. Energie je v dnesnom svete malo, a odsavacov energie stale viac a viac. Napriklad takych, co stale vymyslaju zmeny, ktore nikto nepotrebuje, ale kazdemu odcerpaju vela casu a energie.

ja som tiez toho isteho nazoru-bohuzial -je mi to nic platne...zrejme si uz ani nepredplatim Draka...nemam naozaj cas tu vysedavat a vyhladavat informacie, ktore by mali byt hned poruke
wegamizi
07.05.13,15:31
Boze moj, to je aky dizajn? Som teda sklamana, neprakticke, mdle, nevyrazne, ba i chaoticke. Prosim naspat moju PORADU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ecompka
07.05.13,18:34
Prečo je ten text len tak naúzko v strede strany? Zatial sem chodím s nechuťou. A keď sa prihlásim tak čakám, či nie je zmena farieb- je to nudné,mdlé, nevýrazné. Nič sa mi nechce hľadať.
franco24
07.05.13,19:02
Naco je to dobre? Neviem sa tu vobec orientovat. To Vam to robil nejaky student ? Ved stacilo nechat sucasne stranku ako to bolo pripadne zmenit jemne farby pripadne dat hlasovat Ved je to pre ludi nie proti ludom...
wagner
07.05.13,19:56
...tých trúchliacich je pár .......mizivé percento ...
Ale tých , nespokojných a pindajúcich je oveľa viac ....

Nejde o to , že my tu maturujeme .....veď tvorcovia v podstate ešte ani nespromovali ..

Ide o to , že Nová Porada bola spustená ako čln na vodu . No chyba je v tom , že čln nemá veslá a k tomu aj dieru v dne ...

Treba sa naučiť plávať, ani v titaniku sa všetci nepotopili. Neboj, oni sa nepotopia, niečo vymyslia.
buchač
08.05.13,05:08
...tých trúchliacich je pár .......mizivé percento ...
Ale tých , nespokojných a pindajúcich je oveľa viac ....

Nejde o to , že my tu maturujeme .....veď tvorcovia v podstate ešte ani nespromovali ..

Ide o to , že Nová Porada bola spustená ako čln na vodu . No chyba je v tom , že čln nemá veslá a k tomu aj dieru v dne ...

Treba sa naučiť plávať, ani v titaniku sa všetci nepotopili. Neboj, oni sa nepotopia, niečo vymyslia.
...hehehe....

V tom Titanicu ( dôraz na veľké " V " ... ) sa ich potopilo a šlo ku dnu aj s ním určité percento...
...plávať môžeš vedieť ako trebárs Mark Spitz , ale čo z toho keď ten oceán je chladný a aj priestorovo veľký ???
Nuž a keďže sa nedostaneš do toho záchranného člna ???....tak sa predsa utopíš ...či ???
Zita5
08.05.13,06:32
Ja už som si zvykla na to čo je .Ostatné sa dorieši za chodu .
sito
08.05.13,06:45
Za každého príde to trúchlenie, stopercentne!?

Je, ale to nie je, toho sa netýka 182/1993, aby sme hlasovali.

Vodná hladina, veľký priestor?

Možno, treba ho vyčistiť?

Čo by sa stalo, keby Titanik prvú plavbu uskutočnil v Tichom oceáne?

Že na utopenie, vraj stačí lyžička vody, tak načo oceán - y?

Aj levov , sú, žerú ...
misoft
08.05.13,12:54
V starej Porade som sa zorientoval po čase, keď som ako "ucho" tam vošiel - takže aj v novej sa zorientujem (mal som možnosť lietať aj v test-verzii) - takže pre mňa je to ako prechod z Win XP na Win7 - trochu tápania, trochu skúšania, trochu metóda pokus-omyl a ide to.
Tí, ktorí sú skalní - tí zostanú, tí ktorým sa to "nepáči" majú dve možnosti - tú dobrú a tú zlú (nebudem rozpisovať :D)

BTW: našiel som stoličku, ktorá pláva a neoprén, ktorý chráni - Titanic-neTitanic - som tu.
Hehehe - mňa sa tak ľahko nezbavíte!
pepsikova
08.05.13,15:45
...len kuknem, či ešte plávame...vonku pleští slnko, tiež nevie samou radosťou, čo so sebou,dusno ako neviemkde,tak posielam vodu z vodovodu a inak nič...pekný podvečer tu..
luja5
08.05.13,16:05
V starej Porade som sa zorientoval po čase, keď som ako "ucho" tam vošiel - takže aj v novej sa zorientujem (mal som možnosť lietať aj v test-verzii) - takže pre mňa je to ako prechod z Win XP na Win7 - trochu tápania, trochu skúšania, trochu metóda pokus-omyl a ide to.
...
... a keď som ja prežila prechod z T602 do Wordu a to teda bolo čosik nevídanô, ako som len oči vypliešťala http://www.celysvet.cz/skin/smile/s9409.gif... o mojich komentoch vtedy radšej pomlčím ... tak prežijem aj toto tuto inô, ani v starej Porade som všetko nevedela a nevyužívala, len aby mi to technicky frčalo bez problémov ako v starej Porade ...
wagner
08.05.13,16:26
[QUOTE="buchač"]
.
Treba sa naučiť plávať, ani v titaniku sa všetci nepotopili. Neboj, oni sa nepotopia, niečo vymyslia.

Tak rada by som vedela, ktorému debilovi prekážal obsah príspevku, keď mi dal neužitočné. Nezáleží mi na bodoch, tie ja už mám v p...., ale ten čo mi dal to mínusové, ten určite nevie reálne rozmýšľať. Musí byť minimálne trafený a to poriadne a presne. Načo sem potom kto chodí, keď mu prekáža to, že je nová porada? Taký nech zalezie doma do postele a tam nech mudruje, keď nevie pochopiť, že keď tu chce existovať, tak sa to musí naučiť. Jeden sa naučí skôr, druhý neskôr a život ide ďalej.
buchač
08.05.13,16:35
V starej Porade som sa zorientoval po čase, keď som ako "ucho" tam vošiel - takže aj v novej sa zorientujem (mal som možnosť lietať aj v test-verzii) - takže pre mňa je to ako prechod z Win XP na Win7 - trochu tápania, trochu skúšania, trochu metóda pokus-omyl a ide to.
...
... a keď som ja prežila prechod z T602 do Wordu a to teda bolo čosik nevídanô, ako som len oči vypliešťala http://www.celysvet.cz/skin/smile/s9409.gif... o mojich komentoch vtedy radšej pomlčím ... tak prežijem aj toto tuto inô, ani v starej Porade som všetko nevedela a nevyužívala, len aby mi to technicky frčalo bez problémov ako v starej Porade ...
....hehehe......

...a jaký som bol čávo , lebo mám PC ...a v ňom tú T 602 - ku ...
...a jeden s prvých prehliadačov ....Netscape Navigator ......ajajáááj ....

Terajší mobil mám silnejší v každom ohľade , ako onehdá prvá mašina .....
wagner
08.05.13,16:36
[QUOTE="wagner"]
.
Tak rada by som vedela, ktorému debilovi prekážal obsah príspevku, keď mi dal neužitočné. Nezáleží mi na bodoch, tie ja už mám v p...., ale ten čo mi dal to mínusové, ten určite nevie reálne rozmýšľať. Musí byť minimálne trafený a to poriadne a presne. Načo sem potom kto chodí, keď mu prekáža to, že je nová porada? Taký nech zalezie doma do postele a tam nech mudruje, keď nevie pochopiť, že keď tu chce existovať, tak sa to musí naučiť. Jeden sa naučí skôr, druhý neskôr a život ide ďalej.

Tak zistila som - je to joki. Vážená veľká účtovníčka z Bojníc, čo si Ty myslíš, že si pojedla všetku múdrosť sveta? Pretože dávať neužitočné . tak na to sú určité pravidlá. Asi si si za tie roky čo si tu neprečítala etiketu porady. Prečítaj si a potom buď múdra. A len za to, že nesúhlasíš s mojim názorom sa nedáva neužitočné. Chýba Ti tolerancia voči ostatným názorom.
misoft
08.05.13,18:40
....hehehe......

...a jaký som bol čávo , lebo mám PC ...a v ňom tú T 602 - ku ...
...a jeden s prvých prehliadačov ....Netscape Navigator ......ajajáááj ....

Terajší mobil mám silnejší v každom ohľade , ako onehdá prvá mašina .....
Chichichi - a ja som začínal maličkým osembitom - Sinclair ZX Spectrum a jeho BASICom a strojovým kódom. To bola sranda ťukať programy, hľadať chyby, keď to nešlo.
Ale bol to dobrý počítač (a ešte ho mám - funkčný i disketovku na 5" diskety a kopu diskiet s programami na ZX Spectrum).
erzet
09.05.13,06:28
asi len v Nastaveniach (prehľad získaných bodov) :) a len do určitého počtu príspevkov :(, t.j. časom po pribudnutí ďalších už ani to nie- asik[/QUOTE]

Ako zistím kto ma pochválil? Predtým sa mi to tam ukazovalo.

Pred tým keď som si klikol na to čísielko, pri príspevku, mi ukázalo kto mi dal páči sa mi to. Dnes mi ukáže svoj príspevok nemôžem ohodnotiť.
cacka
09.05.13,06:50
Som tu zo všetkého magor....a tááák rada som sem chodila....
mercdok
10.05.13,17:03
Nova porada je nerpehladna a nie prave uzivatelsky komfortna, najviac mi vsak chybaju jedotlive sekcie rubrik, namiesto nich vznikli nejake "pseudotagy".
misoft
10.05.13,17:05
Vľavo máš vysúvacie menu pre Rubriky. Po zvolení Rubriky (čo je čosi ako šuflík kartotéky) dostaneš ďalšie rozdelenie tém. Rubriky sú hlavným rozdelením Porady.
mercdok
10.05.13,17:34
Lenze po kliknuti na rubriku (napr. Podnikanie) sa mi nezobrazia ziadne temy, po novom synonyma (databaza klucovych slov). Ale vyriesil som to tak, ze som nasiel dane synonymum a pridal som si ich medzi sledovane. Myslim, ze vela ludi bude mat problem s vytvaranim novych tem.
Napr. "eshop" bol pod temou"Podnikanie cez internet", teraz je to osobitna tema, ktora nemusi byt zaradena pod logicky nadradenu temu "Podnikanie cez internet".
hanusvas
13.05.13,09:50
A naviac stranky nikde neobsahuju tag pre odhlasenie. To skutocne musim zabit browser, vymazat cookies a najlepsie i restartovat pocitac ked opustam debilnu Poradu????!!! Zabil som 20 minut hlôadanim Odhlasit...20 minut ktore mi teraz niekde inde budu chybat!!!!
Richard
13.05.13,09:58
Dakujem za feedback nepredpokladal som takyto problem s odhlasovanim, je to robene tak ako to ma drviva vacsina modernych webov - vpravo hore pri mene sa clovek dostane ku vsetkym veciam co sa jeho tyka. Odhlasovanie, Prihlasovanie, Nastavenia atd.

Kazda otazka ma vsak odpoved: http://www.porada.sk/t215860-ako-sa-odhlasim-z-pozerania-porady-cim-kde-kliknem.html
betka631
13.05.13,09:58
A naviac stranky nikde neobsahuju tag pre odhlasenie. To skutocne musim zabit browser, vymazat cookies a najlepsie i restartovat pocitac ked opustam debilnu Poradu????!!! Zabil som 20 minut hlôadanim Odhlasit...20 minut ktore mi teraz niekde inde budu chybat!!!!
vedľa svojho nicku vpravo máš ozubené koliesko Nastavenia...klikni naň a rozbalí sa ti ponuka....Odhlásiť
Marína
13.05.13,10:48
Prečo oproti pôvodnej porade bola vynechaná možnosť zmeniť/tým aj pridať/ avatar? Ostala len možnosť zmeny/pridania/ obrázka v profile.
Marína
13.05.13,11:03
Včera som tu maturovala s pridaním videa aby sa mi zobrazovalo ako v pôvodnej porade, takto http://www.porada.sk/t216107-p2-mila-rozalka-srdecne-blahozelam.html#post2351828 a nie len ako link http://www.porada.sk/t216107-mila-rozalka-srdecne-blahozelam.html#post2351552
Kadečo som skúšala aspoň 5x, ................ možno len ja som taká nemožná.:-(
ErikaDP
13.05.13,13:23
Zdravim.
Chcel by som sa podelit so svojim nazorom, k novemu dizajnu porady.

Napisem to jednoducho a vystizne.

Vobec sa mi nepaci, a odcerpava mi to energiu, ktorej plytvam na pracu pri pocitaci co najmenej, pretoze pocitac je velky odsavac energie.

Nepaci sa mi to, ani ako to vyzera.
Nepaci sa mi to, ako sa to ovlada.
Nepaci sa mi to, ze sa to ovlada inak, ovela horsie, a ja teraz musim investovat svoj drahocenny cas a energiu do niecoho, v com ani nevidim zmysel.
Prijde mi to rovnake, ako chrlit kazdu chvilu novy operacny system.

Keby som mal nejaku moc zmenit to, v okamziku to zmenim na stary typ porady.
Keby som chcel robit nejake zmeny, pretoze stary typ porady to neumoznoval, naprogramujem od zakladu novy typ porady, ktory by vyzeral presne tak isto, aj mal rovnake ovladanie, len vdaka vylepsenej verzii by uz bolo mozne pouzit aj novu funkcionalitu. Vola sa to upgrade. Toto je downgrade.

Odkedy sa to zmenilo, nerad sem chodim. Ak by som mal investovat v zivote nejaku energiu do prisposobovania sa na nieco nove, urcite to bude na nieco mimo pocitaca, v realnom zivote. Energie je v dnesnom svete malo, a odsavacov energie stale viac a viac. Napriklad takych, co stale vymyslaju zmeny, ktore nikto nepotrebuje, ale kazdemu odcerpaju vela casu a energie.
Pripajam sa, citovaný príspevok vystihuje aj moje pocity. So všetkou uctou k práci a vynaloženému úsiliu tých ktorí sa podielali na novej Porade, toto sa mi zdá ako krok späť. Alebo je to šité na novú generáciu užívateľov, kotrým nevadí že sú prilepení na PC nonstop, ale pre pôvodných uživateĺov po vääčšine Porada predstavovala v prvom rade pracovný prostriedok, ku ktorému sa pridala pridaná hopdota vo forme vzikajúcich socialnych väzieb medzi uživateľmi.
Ale v podstate: "ďakujem" za novú Poradu: pri starej Porade som sa často zabudla, čitala prispevky, ak som vedela a stihla tak som rada odpovedala na dotazy ,,, Porada boli pre mňa okrem iného aj také Pohodičkové Noviny ku kávičke . teraz: vďaka novej Porade: zvladnem tu byť max 5 minut a už som nervozna, zle sa to číta, je to neprehľadné a pripadám sa ako neschopný magor, že sa to neviem nauči´t ovládať, veď pred tým to šlo všetko intuitívne, bez veľkého rozmýšľania a straty času sa dalo najsť a dostať hocikam, v novej porade zisťujem že asi budem musieť stravi´t veľa času nad nejakým používa´teľským manuálom, návodom / alebo to vzdám. takže vďaka, nová Porada mi ušetri čas: travim tu menej času ... škoda.
sito
13.05.13,13:29
... nemožna? ... možno len ja som taká.

... a nie je to tou zmenou na porade, nielen vás sa to týka?

http://www.youtube.com/watch?v=e3-Fzyw-uxk

Sme takí, akí sme ...
julysak
13.05.13,13:30
Napisem to jednoducho a vystizne.
Energie je v dnesnom svete malo, a odsavacov energie stale viac a viac. Napriklad takych, co stale vymyslaju zmeny, ktore nikto nepotrebuje, ale kazdemu odcerpaju vela casu a energie.
Pripajam sa, citovaný príspevok vystihuje aj moje pocity. ....v novej porade zisťujem že asi budem musieť stravi´t veľa času nad nejakým používa´teľským manuálom, návodom / alebo to vzdám. takže vďaka, nová Porada mi ušetri čas: travim tu menej času ... škoda.

Tak vďaka, alebo škoda ????????? :D
ondrejvla
13.05.13,14:06
Som veľmi sklamaná z novej porady, bola nutná zmena, alebo je to len imidžovka? V starej porade sa vyznal aj nový člen, teraz Bohužiaľ to je problematické, ale veď prečo by sme si mali uľahčovať prácu, nie?...
pepsikova
14.05.13,04:56
...teda , akože, neviem, či sprosto vyzerám, ýeby som nechápala, alebo si automat robí, čo chce!..ale ak si robí, čo chce, idem odtialto het!...nová správa zase!!!...schránka prázdna,notifikácie zrušené-a správičky si veselo chodia!...a robia mi stavy!..
...ale furt ich je 7!!!...


Dnes 01:03
Richard Richard
Dobrý deň pepsikova,

v poslednom čase sme prijali (7) odmietnutých (vrátených ) emailov z Vašej adresy, ktorú máte na Porade registrovanú: pepsikova@centrum.cz

Zmeniť emailovu adresu môžete v nastaveniach. Kliknite tu: http://www.porada.sk/profile.php?do=editpassword

Emaily obsahovali napr. notifikáciu o novej súkromnej správe, alebo novom príspevku v téme, ktorú ste si nastavili na sledovanie (notifikáciu).

Prosím skontrolujte si či je Vaša emailová adresa uvedená v nastaveniach platná, alebo funkčná. Ak je email platný konzultujte problém s prevádzkovateľom Vašej emailovej schránky.

Spätné emaily nám spomaľujú sever a preto Vám v prípade neodstránenia problému s emailom budú zrušené všetky notifikácie.

UPOZORNENIE: Táto emailová správa bola odoslaná automatom, reagujte len v prípade, že Vám je niečo nejasné.
pepsikova
14.05.13,05:03
...akože, aj môj optimizmus, snaha a chuť má svoje hranice!..ešte pred dvomi dňami mi v pohode šlo pridať obrázok do profilu mojej kamke...dnes any na druhý pokus nyje a nyje!..padám odtáltok!..a pokál nebude porada ako bola, any neprýdem!!!...
VERONIKA6
14.05.13,05:29
Mne nefunguje formátovanie, T je neaktívne. Už ma to taktiež nebaví. Písala som Richardovi, no tiež nereaguje.
Richard
14.05.13,05:31
Mimo temy
Uz vam to funguje, neviem preco ale niektorym sa zrazu zmenia nastavenia editora, hladam pricinu. Veronika dnes si to asi neskusala vcera v noci som ti to opravil.
Soňula
14.05.13,05:40
Tak toto je pravda. Je mi ľuto za tými témamy ako začiatočník v JU a PU, je tám množstvo príspevkov, ale teraz sa tam nedá vyhľadávať, takže tieto témy sú oničom, teraz sa to všetko bude odznova rozoberať, čo je škoda....aj tak to bude nepriehľadné....
maja
14.05.13,05:45
Mne od 2.5. chodia maily od admina prázdne, v predmete je aktuality update...
KoxXxo
14.05.13,05:53
Nebolo by jednoduchšie vrátiť "starú dobrú" Poradu?
vieraaaa
14.05.13,06:21
Mne tiež od začiatku nefunguje formátovanie "T". Podarilo sa mi iba raz od zmeny PORADY, že sa mi formátovanie vôbec zobrazilo. Teraz, ako som toto napísala, a dala som "editovať", tak sa mi dá otvoriť aj formátovanie.
VERONIKA6
14.05.13,06:33
Mimo temy
Uz vam to funguje, neviem preco ale niektorym sa zrazu zmenia nastavenia editora, hladam pricinu. Veronika dnes si to asi neskusala vcera v noci som ti to opravil.
Teraz som to skúšala znovu, už som na to prišla. Keď napíšem text, treba dať odpovedať, až potom sa dá editovať. Komplikované, no zvyknem si.
gabriela p
14.05.13,06:56
Vždy keď otvorím „novú“ poradu sa naštvem. Skutočne nemám čas zisťovať nové postupy a učiť sa nejaký nový manuál (nie je už dosť sledovať nové zmeny v našich zákonoch?). Nechápem, prečo sa musí rušiť niečo čo tak dobre funguje. Dúfam, že „DRAK“ tieto zmeny neplánuje. Inak, príspevok tu pridávam už dobrú polhodinu a stále dostávam upozornenia, že mám príspevok rozšířit o jeden znak…?
VERONIKA6
14.05.13,07:09
Znovu skúšam, stláčam "T". Nereaguje. Keď som dala "odpovedať", otvorili sa mi možnosti "editovať, viac, atd".
Heni
14.05.13,07:49
to "T"-čko nefunguje ani mne... napísala som príspevok, chcela upraviť, takže som klikla na "T" a hodilo ma to na prvý príspevok v téme... :-/
Heni
14.05.13,07:52
a mala by som otázku mimo témy:

drak prečo zostal tak ako bol? nemalo by to byť naopak? že v Porade sa debatovalo, diskutovalo o problémoch, takže tá predchádzajúca forma Porady bola na tento účel OK.
ale ak má byť Drak databázou riešení - tak tam by mala byť zavedená táto nová forma - otázka - odpoveď resp. riešenie. - tam by som tento nový vzhľad pochopila... a tam zostala stará forma :-(
Stefan2005
14.05.13,08:05
....drak prečo zostal tak ako bol?

... je to jednoduché - veď kto by už platil za to, čo ho otravuje, zneisťuje a znervozňuje.
Ale uvidlíte - až stovky "dobrovoľníkov vychytajú všetky muchy" nového vzhľadu a jeho funkcií, aj Drak sa transformuje...
Žabinka
14.05.13,11:31
Mne "T" funguje, ale od rána mi nefungujú smajlíkovci.. :rolleyes: Píše miesto smajlíka hieroglyfy..
No ale teraz mi smajlík funguje.. :) Asi dáky škriatok..:D
Žabinka
14.05.13,11:35
Tak som zistila, že smajlíkovia nefungujú v odkazoch v profile..
misoft
14.05.13,14:57
Tak som zistila, že smajlíkovia nefungujú v odkazoch v profile..
Veru - máš pravdu - nezobrazuje, len TAGuje. :confused:
misoft
14.05.13,15:01
Ach jááááj - to bude ešte "radostí" - furt sa tu niečo "pohurká".
Princíp novej Porady v podstate je akcieschopný, no použité prostriedky akosi nechcú s nami spolupracovať (ako keby vlastnú hlavu mali). A pokiaľ sa nepríde na nejaké stabilné riešenie (bez toho aby sa neustále niečo opravovalo) - bude odliv Poraďákov (možno tí skalní, čo tu "korene zapustili" = ostanú).
KoxXxo
14.05.13,15:37
.. s veľkým sebazaprením.
alaya1
14.05.13,16:08
Pri pozerani Porady dlhsie ako pol hodinu bolia ma oci, ze az- ci chvala Bohu?
m.hladka
14.05.13,17:23
učím sa to tu od znova, zdá sa, že mi to celkom ide, lebo skúšam všetko a klikám a klikám kade-tade a tak sa dopredu ospravedlňujem, aby sa niekto neurazil ak niečo poklikám opačne :)
pepsikova
15.05.13,03:37
Dnes 01:03 Richard (http://www.porada.sk/member.php?u=2) Richard

Dobrý deň pepsikova,

v poslednom čase sme prijali (7) odmietnutých (vrátených ) emailov z Vašej adresy, ktorú máte na Porade registrovanú: pepsikova@centrum.cz

Zmeniť emailovu adresu môžete v nastaveniach. Kliknite tu: http://www.porada.sk/profile.php?do=editpassword

Emaily obsahovali napr. notifikáciu o novej súkromnej správe, alebo novom príspevku v téme, ktorú ste si nastavili na sledovanie (notifikáciu).

Prosím skontrolujte si či je Vaša emailová adresa uvedená v nastaveniach platná, alebo funkčná. Ak je email platný konzultujte problém s prevádzkovateľom Vašej emailovej schránky.

Spätné emaily nám spomaľujú sever a preto Vám v prípade neodstránenia problému s emailom budú zrušené všetky notifikácie.

UPOZORNENIE: Táto emailová správa bola odoslaná automatom, reagujte len v prípade, že Vám je niečo nejasné.


...no akože, mám dosť!...doporučujem vypnúť ten automat!...
VERONIKA6
15.05.13,10:08
Mimo temy
Uz vam to funguje, neviem preco ale niektorym sa zrazu zmenia nastavenia editora, hladam pricinu. Veronika dnes si to asi neskusala vcera v noci som ti to opravil.
Teraz som to skúšala znovu, už som na to prišla. Keď napíšem text, treba dať odpovedať, až potom sa dá editovať. Komplikované, no zvyknem si.
Nestihla som si ani zvyknúť a už sa mi nedá odosielať obrázok. Už ma to nebaví.
kezeso
16.05.13,07:38
Mimo temy
Uz vam to funguje, neviem preco ale niektorym sa zrazu zmenia nastavenia editora, hladam pricinu. Veronika dnes si to asi neskusala vcera v noci som ti to opravil.
Teraz som to skúšala znovu, už som na to prišla. Keď napíšem text, treba dať odpovedať, až potom sa dá editovať. Komplikované, no zvyknem si.
Nestihla som si ani zvyknúť a už sa mi nedá odosielať obrázok. Už ma to nebaví.
Mám dojem, že mne sa obrázok nedal vkladať ani na starej porade. Myslím, že ma to upozornilo, že nemám oprávnenie...alebo sa mýlim? Richard...?
asedma
16.05.13,07:56
VERONIKA6
16.05.13,08:06
skúška" target="_blank" title="http://www.kvetyakytice.sk/obrazok.php?cesta=upload%2Fstuff%2F1166.jpg&sirka= 600&vyska=600">skúška">http://www.kvetyakytice.sk/obrazok.php?cesta=upload%2Fstuff%2F1166.jpg&sirka= 600&vyska=600">skúška
VERONIKA6
16.05.13,08:07
skúška" target="_blank" title="http://www.kvetyakytice.sk/obrazok.php?cesta=upload%2Fstuff%2F1166.jpg&sirka= 600&vyska=600">skúška">http://www.kvetyakytice.sk/obrazok.php?cesta=upload%2Fstuff%2F1166.jpg&sirka= 600&vyska=600">skúška
Tak takto mi to funguje.
asedma
16.05.13,08:12
Veronika, moze to byt tvojim prehliadacom, ja mam Mozillu a vcera mi tiez do profilov davalo len znaky namiesto obrazkov
arizona
16.05.13,08:19
Je to chyba, Richard o tom vie,ale bude lepsie,ak to nahlasite ako chybu v teme http://www.porada.sk/t215774-preco-mi-nefunguje-formatovanie.html . Takto vselikade roztrusene staznosti po roznych temach sa tazko hladaju a napravaju
tompet
18.05.13,09:49
Najlepšie je vynoviť niečo čo fungovalo a bolo dobré. Teraz už len vymyslieť Windows 138 a každý mesiac nový. Zbohom porada!
wegamizi
19.05.13,17:10
Vidim, ze nase negativne nazory na novy vzhlad Porady nikoho netrapia. Nic, zbohom Porada, nemam naladu na tvoju novu tvar a nemam cas na zlozitu obsluhu. Neznasam veci, ktore maju fungovat a nefunguju. Goodbye................
Stina
20.05.13,04:06
Tento vzhľad Porady sa mi nepáči, predchádzajúca verzia bola prehľadnejšia a lepšie riešená. Snáď si na túto verziu zvyknem
KoxXxo
20.05.13,07:32
Prečo ma stále prihlasuje? Vždy som prihlásený a po kliknutí na hocijaký link ma vždy prihlasuje. Na starej porade mi to nerobilo.
L-M
20.05.13,09:05
Nemôžem si pomôcť a musím aj ja zanariekať.Prečo tento nový vzhľad porady, keď predpokladám, že starý každému vyhovoval,neviem si zvyknúť. Farby mi tiež nevyhovujú - ťahá to oči. Nevráti sa stará späť .....? Číta to vôbec aj Richard?
Jasné, že si človek časom zvykne, veď sa hovorí, že aj na šibenicu, ale bolo to naozaj potrebné???????
JankaV
20.05.13,11:30
S tými farbami by som sa zmierila, ale fakt, že obsluha je akoby cez Košice a dve hodiny zabijem len hľadaním, to je silné. Chýba mi stará porada, ale toto nie je pre mňa vhodné fórum, po 15 minútach som unavená.
Takže tiež zbohom.
mlisa
21.05.13,05:06
v starej porade som fungovala tak, ze som si dala vsetky nove prispevky, prechadzala ich podla nadpisov, ak zaujal nadpis zabehla som mysou na text ktory sa ciastocne objavil bez potreby kliknutia a ked ma to zaujalo, temu som si otvorila, citala, pripadne sa vyjadrila. Bez ohladu na farbu a rozlozenie novej porady, toto chcem aj v tejto a netusim ako. Nechcem si otvarat len jednotlive rubriky (zaujima ma ich viac), ale ked kliknem len vseobecne na poradu, tak mi nefunguje ten "najazd mysou a zobrazenie casti prispevku". Pritom sa to urcite da, lebo firefox to ma tak ulozene, len si musim vzdy otvorit novu kartu a vytiahnut taketo zobrazenie z pamete. Ako to mam urobit priamo na stranke? Zobrazenie vsetkych tem kde su nove prispevky (bez ohladu na rubriku) tak aby mi fungoval najazd mysou?
bystrá
21.05.13,05:47
Toto som už kritizovala aj ja, tu je odpoveď.

http://www.porada.sk/t215728-zobrazovanie-otazok-bez-prihlasenia.html#post2354956

... ale otázku už neviem posunúť...
mlisa
21.05.13,06:30
sranda je ze cez vytiahnutie stranky z pamate firefoxu mi to funguje aj bez prihlasenia... takze ta funkcia existuje, len sa k nej neviem preklikat... ale dik
pepsikova
24.05.13,16:43
...som sem nakukla a tuším sa mi niečo pokazilo, v notifikáciách zobrazuje staré príspevky..takto, aha:
(a ešte doobeda to bolo v poriadku, kukala som tu...stalo sa niečo?..


Notifikácie

erzet, Tweety, verkaz, wagner, luja5 pridali odpoveď k otázke Poďakovanie za body, ktorú sledujete.
09.05.13, 11:43
nela07, verkaz, Richard pridali odpoveď k otázke ...Psia duša -pokračovanie v novej téme..., ktorú sledujete.
02.05.13, 16:49
Rozalka, julysak, pinta, Emka Roman, sito, VERONIKA6, Zita5 pridali odpoveď k otázke NITRA - stretnutia poraďákov, ktorú sledujete.
10.05.13, 11:24
uct2007, gilda, maja, ludmilla, ka.ja, Aankaa, Jarka 1, kope, VieraPopluharova, Mirica-LV, Mária Mojžišová, Gabhus, buchač, Zitulda pridali odpoveď k otázke Onkologicke ochorenia, ktorú sledujete.
05.05.13, 18:38
Máte novú súkromnú správu od Richard
21.05.13, 12:11
bystrá, mlisa, Stina, wegamizi, tompet, kezeso, m.hladka, misoft, Žabinka, VERONIKA6 pridali odpoveď k otázke Nový vzhľad, ktorú sledujete.
14.05.13, 10:09
babka - ježibabka vám zanechal odkaz v profile.
19.05.13, 21:09
Máte novú súkromnú správu od jacekova
18.05.13, 14:28
Máte novú súkromnú správu od Richard
17.05.13, 15:23
Lubaba, Aldan, lenka0716 pridali odpoveď k otázke Tocenie hlavy, zavrat, ktorú sledujete.
03.05.13, 05:01

viac notifikácií
avalik
24.05.13,16:46
pepsi, na chyby na stranke je vytvorena samostatna rubrika, misoft uz otazku dal, treba hlasovat za otazku http://www.porada.sk/t217030-zmatene-notifikacie.html
misoft
24.05.13,17:31
...som sem nakukla a tuším sa mi niečo pokazilo, v notifikáciách zobrazuje staré príspevky..takto, aha:
(a ešte doobeda to bolo v poriadku, kukala som tu...stalo sa niečo?..


Notifikácie.................

......................................

viac notifikácií
Richard to tu aj vysvetlil:
http://www.porada.sk/t215604-p54-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-iv.html

Zgrupovali sa notifikacie, sak ste sa stazovali ze mate z jednej temy vela a je to neprehladne http://www.porada.sk/images/smilies/smile.gif taketo extremne temy sposobuju potom problemos netreba ich sledovat...

Notifikacie skacu na prvy neprecitany prispevok (od poslednej navstevy temy) - ibaze by to blblo ? Tiez ste to tak chceli ze neviete kde steskoncili...
Chyba je v tom, že to vraj počíta od poslednej prečítanej - už neberie ohľad na to, že nemusím reagovať, len čítam hoci aj posledný v poradí, no systém si pamätá môj posledný. Toto je tá chyba.
Ja síce skončím na strane napr. 121, ale môj posledný príspevok bol na strane napr. 52 a tam to aj skočí.
Ale toto by sa malo rozoberať tu: http://www.porada.sk/t217030-zmatene-notifikacie.html

A ešte niečo - už tu reagujem no notifikácia (vraj nová) - opäť ma prenesie tam, kde som bol - teda na dátum na začiatku mesiaca a svieti neustále.
sito
25.05.13,07:47
Kedysi tu mizli, tratili sa príspevky, teraz?! Aj ľudia. Ako trojuholník mi to pripadá, ... tá nová ... :);)
lujza.j
26.05.13,05:15
prispela som tu :http://www.porada.sk/t112442-p3-ivka70-blahozelanie-k-narodeninam.html
prečo to nevidím na prvej strane medzi novými?
sito
26.05.13,07:18
ivka tu nie je nová a má 70-ku :):D;)
avalik
26.05.13,07:39
prispela som tu :http://www.porada.sk/t112442-p3-ivka70-blahozelanie-k-narodeninam.html
prečo to nevidím na prvej strane medzi novými?

luji, na prvej strane su najlepsie ohodnotene, alebo ked das usporiadanie podla casu tak najstarsie ... na najnovsie sa treba preklikat na koniec
mozes sa k tomu vyjadrit aj tu http://www.porada.sk/t215522-ako-citate-debatu-ked-je-usporiadana-od-novych-prispevkov-po-starsie-prispevky.html
lujza.j
26.05.13,08:10
prispela som tu :http://www.porada.sk/t112442-p3-ivka70-blahozelanie-k-narodeninam.html
prečo to nevidím na prvej strane medzi novými?

luji, na prvej strane su najlepsie ohodnotene, alebo ked das usporiadanie podla casu tak najstarsie ... na najnovsie sa treba preklikat na koniec
mozes sa k tomu vyjadrit aj tu http://www.porada.sk/t215522-ako-citate-debatu-ked-je-usporiadana-od-novych-prispevkov-po-starsie-prispevky.html
...mne skôr išlo o to, že "oživým" starú tému prispejem a tema nie je vyskočená na prvej stránke...najdem ju až ked v leziem do rubriky Kaviarne...
ja nemám nič nastavené....nemala som ani na starej žiadne sledovačky ani pod.,..:-)))
avalik
26.05.13,08:34
prispela som tu :http://www.porada.sk/t112442-p3-ivka70-blahozelanie-k-narodeninam.html
prečo to nevidím na prvej strane medzi novými?

luji, na prvej strane su najlepsie ohodnotene, alebo ked das usporiadanie podla casu tak najstarsie ... na najnovsie sa treba preklikat na koniec
mozes sa k tomu vyjadrit aj tu http://www.porada.sk/t215522-ako-citate-debatu-ked-je-usporiadana-od-novych-prispevkov-po-starsie-prispevky.html
...mne skôr išlo o to, že "oživým" starú tému prispejem a tema nie je vyskočená na prvej stránke...najdem ju až ked v leziem do rubriky Kaviarne...
ja nemám nič nastavené....nemala som ani na starej žiadne sledovačky ani pod.,..:-)))

uz som si to vsimla, robi to aj mne ... dala som to do chyb na stranke
Darina1234
26.05.13,12:12
porada upada, ak svieti v texte dnes dobre radia link darina1234....
misoft
26.05.13,14:37
porada upada, ak svieti v texte dnes dobre radia link darina1234....
Šak buď rada .... :D
Darina1234
26.05.13,15:19
ale o com to svedči, neradila som....
misoft
26.05.13,18:35
...šak buď rada .... neradíš, ale možno dobre myslíš ..... tehňika je tehňika
wagner
26.05.13,18:56
...šak buď rada .... neradíš, ale možno dobre myslíš ..... tehňika je tehňika
Zabudol si dodať "boľšaja technika" Lebo to nie je obyčajná technika. Ani ja neradím a občas tam visím :confused:
Tweety
27.05.13,05:38
Dnes som zasa pridala príspevok do Výročí a tiež ho tu nikde nevidieť. Už tomu prestávam rozumieť, hm.....

nahlas to do rubriky chyby na stranke

Kto vstúpil do môjho príspevku? to sa tiež dá?
nahlas to do rubriky chyby na stranke toto som nepísala.
luja5
27.05.13,09:00
Dnes som zasa pridala príspevok do Výročí a tiež ho tu nikde nevidieť. Už tomu prestávam rozumieť, hm.....

nahlas to do rubriky chyby na stranke

Kto vstúpil do môjho príspevku? to sa tiež dá?
nahlas to do rubriky chyby na stranke toto som nepísala.
Mohla by si sa vyznačené opýtať formou samostatnej novej otázky:)? Ja by som sa opýtala, lebo tiež by ma to zaujímalo;), v téme "Nový vzhľad" by som takúto otázku a odpoveď na ňu nehľadala;) a ak sa opýtaš, podporím srdiečkom:).
avalik
27.05.13,09:06
Dnes som zasa pridala príspevok do Výročí a tiež ho tu nikde nevidieť. Už tomu prestávam rozumieť, hm.....

nahlas to do rubriky chyby na stranke

Kto vstúpil do môjho príspevku? to sa tiež dá?
nahlas to do rubriky chyby na stranke toto som nepísala.

sorry ... ja som to bola - moderator ... nejako mi to uslo, ze to je debata a klikla som automaticky na lavu ikonku a tu to je uprava prispevku a nie ako v otazke komentar
pepsikova
27.05.13,10:35
...ja som bola "ťažký "poraďák..doslova závislák!..čím to je, že ma sem ťahajú už len psíky?..
..nemusíte mi odpovedať...:(
Kvaka
27.05.13,10:47
mimotemyVitaj, pepsi, daj niečo na rozveselenie, dnes mám blbý deň, doktori ma nepotešili.
wagner
27.05.13,11:15
Tiež som teraz pridala príspevok do Výročí a tiež ho tu nikde nevidieť. Už tomu prestávam rozumieť, hm.....
marjankaj
27.05.13,11:21
mimotemyVitaj, pepsi, daj niečo na rozveselenie, dnes mám blbý deň, doktori ma nepotešili.
Žijeme len raz, práve tu a práve teraz
Slnko svieti rovnako na všetkých z nás
Tak sa nemrač, ale zabudni na stres
Zabudni, čo tu bolo včera, dneska je tu ďalší deň
Voda, slnko, párty, klub, relax.
avalik
27.05.13,13:53
zbytocne sa tu budete stazovat ... chyby treba hlasit v prislusnej rubrike ... uz je zalozena tema http://www.porada.sk/t217100-debata-sa-nezobrazuje-na-hlavnej-stranke.html ... takze mozete doplnit temy, ktore nie su zobrazene
karakul
28.05.13,09:03
... neviem si to vysvetliť
zadal som otázku - tému, ale nikde sa mi nezobrazuje - iba keď ju dám vyhľadať, tak sa objaví. Zaujímalo by ma, či vy ju vidíte:
http://www.porada.sk/t217247-obciansky-zakonnik-a-471-a.html
Negoti
28.05.13,09:05
... neviem si to vysvetliť
zadal som otázku - tému, ale nikde sa mi nezobrazuje - iba keď ju dám vyhľadať, tak sa objaví. Zaujímalo by ma, či vy ju vidíte:
http://www.porada.sk/t217247-obciansky-zakonnik-a-471-a.html
nevidím....
karakul
28.05.13,09:07
...nevidím....

... však to, a potom sa divíme, že sa zadávajú otázky duplicitne... to ju mám zadať znova?
avalik
28.05.13,09:08
... neviem si to vysvetliť
zadal som otázku - tému, ale nikde sa mi nezobrazuje - iba keď ju dám vyhľadať, tak sa objaví. Zaujímalo by ma, či vy ju vidíte:
http://www.porada.sk/t217247-obciansky-zakonnik-a-471-a.html

ani ja nevidim a doplnila som aj rubriky ... zadaj to ako otazku do rubriky chyby na stranke
Tweety
28.05.13,09:08
A do akej rubriky si ju zadal?
Zita5
28.05.13,09:08
ja ju vidím ak kliknem vyššie na link
karakul
28.05.13,09:09
A do akej rubriky si ju zadal?
Právo ...
avalik
28.05.13,09:09
A do akej rubriky si ju zadal?

dal to do rubriky pravo ... ja som doplnila aj obcianske pravo a dedicstvo a nic :(
Negoti
28.05.13,09:10
ZItka aj ja ju vidím iba tak, že kliknem na link.........
otázka nie je voľne prístupná......
Zita5
28.05.13,09:11
ja som klikla zasa novoobjavený majetok
Tweety
28.05.13,09:12
No veru, našla som ju, dala srdiečko, furt ju nevidno.
Zita5
28.05.13,09:12
poklikajte to červené srdiečko,možno ju vynesieme na svetlo
Zita5
28.05.13,09:14
inak v pravo je ako prvá medzi horúcimi otázkami, ale prečo sa nezobrazuje tak to netuším ..
Negoti
28.05.13,09:14
poklikajte to červené srdiečko,možno ju vynesieme na svetlo
piate som zadala a......nič....

ja som pred hodinou zadávala otázku, má jedno srdiečko a vidím ju.......
Tweety
28.05.13,09:15
Pozrite si toto: http://www.porada.sk/t217261-dobropis-vystaveny-v-aprili-dosiel-v-maji-oberon-ju.html Prvá otázka niekde inde, a druhá, zrejme na ňu nadväzuje, ale ako odpovedať, keď neviem tú prvú ani kde je, ani ako už bolo zodpovedané?
avalik
28.05.13,09:15
pravo sa v rubrikach pri otazke nezobrazuje :eek:
avalik
28.05.13,09:16
Pozrite si toto: http://www.porada.sk/t217261-dobropis-vystaveny-v-aprili-dosiel-v-maji-oberon-ju.html Prvá otázka niekde inde, a druhá, zrejme na ňu nadväzuje, ale ako odpovedať, keď neviem tú prvú ani kde je, ani ako už bolo zodpovedané?

pod nazvom mas link na predchadzajucu otazku
Žabinka
28.05.13,09:16
No ja to tiež nevidím, a myslím že už som na to prišla, kde je problém..
Tvoja otázka je v týchto rubrikách:
Dedičstvo
novoobjavené dedičstvo
Občianske právo
Starobný dôchodok
Problém je asi v tom, že keď sa nedá pri zadaní správna hlavná rubrika, v tomto prípade Právo, tak sa to na hlavnej strane nezobrazí.. No možno sa mýlim..
Zita5
28.05.13,09:20
Ja osobne som tam klikla novoobjavené dedičstvo ...pretože otázka k tomu smeruje. Ďalšou mojou poznámkou je , nech by to bola akákoľvek, otázka mala by sa zobraziť medzi nezodpovedanými ...a nezobrazuje sa ... .
avalik
28.05.13,09:20
uz tam je ... filter cela porada - na 3.strane
Žabinka
28.05.13,09:21
Po doplnení hlavnej rubriky Právo sa otázka objavila na strane 3.
Zita5
28.05.13,09:23
Kočky a nebola tam už aj predtým :D lebo ja som stále vykúkala len prvú stránku :D
Žabinka
28.05.13,09:23
Nie nebola, prešla som to podľa času posledného príspevku..
karakul
28.05.13,09:23
No ja to tiež nevidím, a myslím že už som na to prišla, kde je problém..
Tvoja otázka je v týchto rubrikách:
Dedičstvo
novoobjavené dedičstvo
Občianske právo
Starobný dôchodok
Problém je asi v tom, že keď sa nedá pri zadaní správna hlavná rubrika, v tomto prípade Právo, tak sa to na hlavnej strane nezobrazí.. No možno sa mýlim..

... ja som zadával iba Právo, neviem ako sa tam dostali tie ďalšie... resp. dá sa dodatočne opraviť hlavná skupina?
Tweety
28.05.13,09:24
Nie, nebola. Problém vidím v tom, že v starej porade boli nové naozaj hneď na začiatku, a tu treba po nich pátrať, aj keď klikneme na novéalebo nezodpovedané, tak ich nemusíme nájsť..
Zita5
28.05.13,09:25
Horúce otázky

Občiansky zákonník - § 471.

P.S.Určite bude aj horúca odpoveď od poraďáka z oblasti práva :)
Stefan2005
28.05.13,09:27
Áno, už ju vidím aj ja.
Ďakujem, možno vaše predchádzajúce postrehy znížia počet duplicitných tém.
Hoci si tiež myslím, že sa otázka mala objaviť, aj keby bola zle zatriedená.
Žabinka
28.05.13,09:28
No ja to tiež nevidím, a myslím že už som na to prišla, kde je problém..
Tvoja otázka je v týchto rubrikách:
Dedičstvo
novoobjavené dedičstvo
Občianske právo
Starobný dôchodok
Problém je asi v tom, že keď sa nedá pri zadaní správna hlavná rubrika, v tomto prípade Právo, tak sa to na hlavnej strane nezobrazí.. No možno sa mýlim..

... ja som zadával iba Právo, neviem ako sa tam dostali tie ďalšie... resp. dá sa dodatočne opraviť hlavná skupina?
Tie ďalšie tam dopĺňa "sama porada". Keď som ti pozerala rubriky, v otázke, Právo tam nebolo, skúsila som to doplniť..
Žabinka
28.05.13,09:29
Toto bude určite dáka všeobecná chyba, lebo ani niektoré iné témy sa nezobrazujú, napr. nevidím http://www.porada.sk/t112557-drobeceva-vsetko-najlepsie-k-narodeninam.html Posledný príspevok 11:53.
Zita5
28.05.13,09:32
Koľko súvisiacich otázok môžem položiť k jednej hlavnej téme ?
avalik
28.05.13,09:36
Koľko súvisiacich otázok môžem položiť k jednej hlavnej téme ?

no tusim sme v testovacej verzii dali aj 10 a zobrazili sa postupne pod seba
avalik
28.05.13,09:37
No ja to tiež nevidím, a myslím že už som na to prišla, kde je problém..
Tvoja otázka je v týchto rubrikách:
Dedičstvo
novoobjavené dedičstvo
Občianske právo
Starobný dôchodok
Problém je asi v tom, že keď sa nedá pri zadaní správna hlavná rubrika, v tomto prípade Právo, tak sa to na hlavnej strane nezobrazí.. No možno sa mýlim..

... ja som zadával iba Právo, neviem ako sa tam dostali tie ďalšie... resp. dá sa dodatočne opraviť hlavná skupina?

zaradenie do hlavnej rubriky moze opravit moderator
pepsikova
29.05.13,16:25
...klikla som na reklamu, ktorá sa mi začala dnes zobrazovať, dala som ju do ADblocku a tým sa mi stratilo aj formátovanie príspevkov,nemôžem vložiť obrázok, nemám ani logo stránky ,čiže sa nedostanem na hlavnú stránku...no-akože-mám dosť!..
avalik
29.05.13,16:31
luja5
29.05.13,16:48
neviem nájsť tú rubriku,kde sa nahlasujú chyby,aj Richardovi som písala,ale zatiaľ nereaguje,tak to napíšem sem: nefunguje mi to preklikávanie,čo je hore-aktívne,top 7dní,nové,moje otázky.......je tam všetko,len miesto otázok biele miesto.Otázky vidím iba keď kliknem na nové-celá porada.....
skús http://www.porada.sk/chyby-na-stranke
misoft
29.05.13,19:01
Písal som v "Čo ma..." - začínam byť z nej poriadne frustrovaný.
Ja som to predložil Richardovi ako problém - vyskakovanie reklám, ich blokovanie AB. Odpovedal, že pre VIP to upravil. No zistil som, že ani pri vypnutom AB to nie je ono - flash reklama (tá pohyblivá vpravo) sa veselo pohybuje, ostatné síce nie sú, no nie sú ani obrázky, vložené do príspevkov, nie sú ani fotky v albumoch (len to preblikne a šmitec).
Teda zisťujem, že AB je v tom nevinne, ten svoju prácu vykonával dobre - chyba je v samotnej stránke.
Počkám, či sa to nezlepší. Ak nie - bude mi ľúto - Zbohom Porada!.
:(

P.S. Hodil som novú otázku do Chýb...... http://www.porada.sk/t217430-kam-zmizli-obrazky.html