Richard
02.05.13,12:38
Otázky nefungujú ako klasické diskusie.

Rozlišujeme:
- Otázku (ten kto sa pýta)
- Odpoveď (ten kto odpovedá)
- Komentáre (k otázke alebo k odpovediam sú komentáre - malá diskusia na základe ktorej by sa mala otázka alebo odpoveď doplniť a vylepšiť).

Každý môže pridať len jednu odpoveď.
Prečo? Aby sa zabránilo neprehľadnému debatovaniu a "roztrúseniu" odpovedí. Odpoveď môžem na základe komentárov (alebo vlastného uváženia) dopĺňať a vylepšovať. Ak tu príde niekto a bude čítať odpovede, tak sa odpoveď dozvie rýchlejšie a nebude musieť čítať dlhé témy. Najlepšie spracované odpovede budú navrchu, doplnené o pripomienky z komentárov.

V odpovedi sa nepýtam na upresnenie otázky (na to je komentovanie otázky). Prečo? Opäť je lepšie keď sa otázka vylepší a odpovede nezahltia diskusiou o upreňovaní otázky. Prispeje to k úplne formulovanej otázke za ktorou mám úplne formulovanú odpoveď.

Princíp odpovedí je ako princíp na wikipédii, vylepšovaním otázky a odpovedí sa postupne dostaneme k prehľadnej databáze otázok a odpovedí. Kým klasické diskusie slúžia lepšie diskutujúcim, tento nový spôsob slúži lepšie pre ďalšie použitie informácií a hlavne ich dohľadanie.

Dobre spracované otázky/odpovede výrazne eliminujú opakujúce sa témy a zlepšia dostupnosť spracovaných informácií pre každého.
Cieľom Porady nie je diskutovať, ale spracovať čo najlepšie databázu otázok a odpovedí. Diskusná forma nás nikam nedoviedla, mali sme tému zahltenú súvisiacimi aj nesúvisiacimi otázkami a najlepšia odpoveď na vrchu často nesúvisela s otázkou.
avalik
02.05.13,10:42
tu by som privitala moznost uzavriet otazku a aj oznacit relevantnost k urcitemu datumu ... zakony sa menia a tak odpoved, ktora bola v minulom roku, nemusi platit dnes
Richard
02.05.13,10:45
Aj časové hľadisko odpovedí mám v pláne dorobiť, systém mám vymyslený, len to treba implementovať.
Richard
02.05.13,12:00
Zahlasujte prosím za túto tému, nech ju vidia viacerí, dík ;)
arizona
14.05.13,14:28
Vsimla som si, ze viacerym robi problem v odpovediach /teda hlavne v doplnaniach/ v OTAZKACH.
Asi si tu "ceruzku" nevsimnu,alebo nevedia ako odpovedat,ci doplnit svoj prispevok. Namiesto opravy, ci doplnenia prispevku sa zacinaju mnozit nove temy,kde ludia "akoby pokracuju" vo svojej povodnej teme...

Viem, ze je tu manual,ale asi sa tu este ludia nevedia orientovat.

Takyto sposob odpovedania a uprav vlastnych prispevkov je pre vacsinu ludi novinkou,mozno by bolo pre zaciatok dobre, tu ceruzku /aj s nejakym rychlym popisom funcie/ zvyraznit ,aby bila do oci aj neznalym.
sito
13.07.13,12:26
Otázky nefungujú ako klasické diskusie.

Rozlišujeme:
- Otázku (ten kto sa pýta)
- Odpoveď (ten kto odpovedá)
- Komentáre (k otázke alebo k odpovediam sú komentáre - malá diskusia na základe ktorej by sa mala otázka alebo odpoveď doplniť a vylepšiť).

Každý môže pridať len jednu odpoveď.

Kým klasické diskusie slúžia lepšie diskutujúcim, tento nový spôsob slúži lepšie pre ďalšie použitie informácií a hlavne ich dohľadanie.

Dobre spracované otázky/odpovede výrazne eliminujú opakujúce sa témy a zlepšia dostupnosť spracovaných informácií pre každého.
Cieľom Porady nie je diskutovať, ale spracovať čo najlepšie databázu otázok a odpovedí. Diskusná forma nás nikam nedoviedla, mali sme tému zahltenú súvisiacimi aj nesúvisiacimi otázkami a najlepšia odpoveď na vrchu často nesúvisela s otázkou.

No, jedna odpoveď od jedného, pekné, aj doplnenie odpovede.

Ale, je to názor jedného jednotlivca. Ak si zadávateľ neprečíta odkazy pod odpoveďou, môže si ju vysvetliť ako správnu. Už nemusí zmeniť názor na odpoveď, aj keby mal z doplňujúcich odkazov, teda mohol.

Ale, všetko čo si zadávateľ otázky odnesie z porady, je jeho vec, vlastne nič, si neodnesie. Čo pochopí.

Ak???
Indeed
13.07.13,14:29
Myslím,že tento sposob delenia na otázky a diskusie je čisto len Tvoj nápad a nikto si to nevyžiadal,že to tak treba deliť.
Napr.ja si kľudne prečítam celú tému,pravda pokiaľ má niekoľko strán ked má 200 strán ,tak samozrejme to nebudem čítať celé...
A samozrejme sledujem aj "moje príspevky", čo kto odpovedal .
Tiež sa prikláňam k názoru,že nejaké obmedzenie počtu odpovedí a komentárov v téme je kontraproduktívne a skor je na škodu veci ako na úžitok.
Toto je diskusia, ked chcem špecifické informácie použijem Google.
Llívia
18.07.13,09:13
...Najlepšie spracované odpovede budú navrchu, doplnené o pripomienky z komentárov.

...[/B]Dobre spracované otázky/odpovede výrazne eliminujú opakujúce sa témy a zlepšia dostupnosť spracovaných informácií pre každého.
Cieľom Porady nie je diskutovať, ale spracovať čo najlepšie databázu otázok a odpovedí. Diskusná forma nás nikam nedoviedla, mali sme tému zahltenú súvisiacimi aj nesúvisiacimi otázkami a najlepšia odpoveď na vrchu často nesúvisela s otázkou.
A ani táto nová otázková forma niekam nepovedie, ak napr. učiteľky budú hodnotiť odpovede v oblasti pracovného práva, miezd, účtovníctva.
Ani opakujúce sa témy nebudú eliminované. Na jednu odpoveď je tu založených 10 "otázok" (tém), viď napr. dnes
http://www.porada.sk/t220685-rozuctovanie-phm-80-a.html
http://www.porada.sk/t220684-uctovanie-pausalne-vydavky-na-spotrebovane-phm.html

A úplne super je, keď pozerám nové témy v Rubrike Porada:
Účtovanie - paušálne vydavky na spotrebované PHM
Poistenie
Vodič živnostník pracuje pre inú dopravnú firmu atď.
Tieto otázky skutočne súvisia s touto rubrikou :D
(Sorry za OT.)
apo
11.08.14,21:15
Súhlasím so zmenami na Porade. Priznám sa, že som na Poradu prestal chodiť, lebo už sa nedalo rozpoznať či je problém aktuálny. Bolo nesprávne, že jedna téma sa ťahala aj cez niekoľko znení zákonov, ktoré sa menili aj protirečivým spôsobom.

Na Porade bolo možné efektívne riešiť iba práve aktuálne témy.

Porada potrebovala obrodu, takže fandím týmto zmenám.

apo
kukučka
18.11.14,14:57
Dnes dobre radia - myslela som si, že nám pribudol nový Stano, tak som klikla a ten stano220 tu radil naposledy v 03/2010. Máme tu škriatka?

PS. nebudem kvôli tomu zakladať novú tému.