tester
02.05.13,13:05
Jednou z dôležitých vlastností novej Porady je rýchlosť.

Načítanie otázky alebo debaty je o viac ako 100% rýchlejšie. Niektoré iné časti ako filtre budeme ešte optimalizovať a dôjde k ďalšiemu zrýchleniu.
Richard
02.05.13,11:06
To som písal ja, zabudol som že som v okne testera :) dd
misoft
02.05.13,14:42
Hehehe - i majster sa niekedy utne.
BTW: načítavanie nie je rýchlejšie po spustení do plnej prevádzky - skôr by som konštatoval - v niektorých témach pomalšie o 200%.
Richard
02.05.13,15:04
Teraz poobede sme niečo z kompresií vypli, lebo blblo upravovanie CSS (sem tam niečo upravím), ale doobeda som to meral cez nástroje v Chrome a kým stará Porada načítavala 4 a niekedy až 6 sekúnd nakomplet (načítavanie aj zbytkov na pozadí) tak nová bola 1,3 až 2,5.
Momentálne je vypnutá kompresia takže sme niekde medzi 3-4sec.
Plus ešte nás čakajú nejaké vylepšenia v kóde, čo pomôže.

Každopádne včera som sa na starej Porade riadne uklikal pri presúvaní tém, takže viem ako pomaly to ťahalo, napriek tomu že sa to nedávno zrýchlilo vdaka novým serverom.
luja5
03.05.13,06:48
Neviem, ako u iných, ale mne sa načítavanie dosť spomalilo a v noci to bola úplná katastrofa:(.
alltracboy
03.05.13,06:59
pridajte sem nejake farebne schemy.. na toto sa neda pozerat. vsetko sa mi zlieva do jedneho.
Tweety
03.05.13,07:21
tiež to mám pomalšie
kopretinka
03.05.13,07:49
ani by som nepovedala.........
misoft
03.05.13,11:51
Teraz už frčí na "plné gule" - asi to fakt bolo tými kompresiami. Predsa - musí prepočítavať.
luja5
03.05.13,13:03
Teraz už frčí na "plné gule" - asi to fakt bolo tými kompresiami. Predsa - musí prepočítavať.
Tak neviem, aké je to frčanie, ak mi pred chvíľkou načítavalo sledovanú rubriku asi 15-20 sekúnd:rolleyes::eek:.
asedma
03.05.13,13:49
napripada mi to tu rychlejsie..no a strasne ta biela farba taha oci ako pisu aj ostatni
Aethan
03.05.13,13:57
použiť vbulletin 5 connect bola strategická chyba.
SamuelSK
03.05.13,15:09
Nic v zlom ale toto je epicky fail. Otrasny dizajn. Prvy dojem - totalna *********** ... aky vyznam ma FORUM kde je text na 40% plochy obrazovky ???
Miššička
03.05.13,16:40
Neviem,ale stará porada sa mi zdala graficky prehľadnejšia
terezamaria
03.05.13,16:51
Nová Porada je pomalšia, aj na Chrome je pomalšia, to nehovorím o Opere, tá je úplne nanič, veľa vecí na nej chýba.
arizona
03.05.13,18:01
Mne nacitava ovela dlhsie ako stara.Ospravedlnujem to tym, ze sa stale nieco preraba a doladuje...ale dufam, ze po case bude ozaj rychlejsia.
gabikao
03.05.13,18:24
pre mna je to tu sok a riadny gulas :( niekedy ked sa snazite vymysliet zlepsovak, je z toho nakoniec zhorsovak, aaach jo
Vlado40
03.05.13,18:35
Nová Porada je rýchlejšia ako stará o pár sekúnd .No neviem čo ja z toho mám ,keď nie som jazdec F1 a po tom rýchlom nabehnutí neviem kde som.Čítal som tu niekde ,že sa nedá prepínať vzhľad medzi starou a novou Poradou ,ale keby bola možnosť aby vedľa novej Porady bežala stará Porada ,tak by som si určite zapol starú Poradu pretože vzhľad tej novej mi pripadá horšie ako núdzový režim pri OS.
sito
04.05.13,05:55
Rýchlejšia, je? Ale momentálne napreduje veľmi pomaly, preto sa zúžil priestor ako pri teple 60 : 40 %. Je to ako cunami, treba utiecť na vršok a sledovať, čo sa deje, až voda opadne, treba začať odznova, ale už to nebude to isté, Že?
buchač
04.05.13,06:00
Teraz už frčí na "plné gule" - asi to fakt bolo tými kompresiami. Predsa - musí prepočítavať.
....no neviem ........

Pred chvíľkou som sa realizoval z OPERY ...
Teraz som na IE .....

Kua ........keby boli moje gule také pomalé , tak to by bolo aj pekná romantika , jeden by si aj užil tú kompresiu ...
Ale pri 8 G RAM si predstavujem inú rýchlosť , romantika ide vtedy nabok ....

Ale Tebe budem vravieť ????????
sito
04.05.13,06:19
Je to tu nejaké dokurvené, či len dokrútené? :) :D:D:D :mee:
kopretinka
04.05.13,06:51
keď som prechádzala k inému poskytovateľovi internetu,tak vraj bude 20x rýchlejší ako ten doterajší,a ja mám odvtedy nervy,jak sa mi dlho niektoré stránky načítajú,niektoré sa dokonca ani neotvoria...v noci som pridávala jeden koment a veru som myslela,že sa ani nedočkám....
AntekaK
04.05.13,07:11
Ahojte všetci vospolok, pomóóóc, ja tu vôbec neviem pracovať, tá krásna modrá porada sa mi páčila viac. Vedela som presne, kde čo hľadať. Chápem potrebu inovácie a zmeny, ale to predtým sa mi viac pozdávalo. Nešlo by to späť? :-) :-) :-)
luja5
04.05.13,08:29
Teraz už frčí na "plné gule" - asi to fakt bolo tými kompresiami. Predsa - musí prepočítavať.
Tak neviem, aké je to frčanie, ak mi pred chvíľkou načítavalo sledovanú rubriku asi 15-20 sekúnd:rolleyes::eek:.
Dnes mi to opäť načítava aj cca 20 sekúnd, ale je zaujímavé, že len niektoré rubriky alebo témy:rolleyes:.
misoft
04.05.13,08:34
Teraz už frčí na "plné gule" - asi to fakt bolo tými kompresiami. Predsa - musí prepočítavať.
Tak neviem, aké je to frčanie, ak mi pred chvíľkou načítavalo sledovanú rubriku asi 15-20 sekúnd:rolleyes::eek:.
Dnes mi to opäť načítava aj cca 20 sekúnd, ale je zaujímavé, že len niektoré rubriky alebo témy:rolleyes:.
Tiež som si všimol. Ale len niektoré! Možno to bude aj tým, že niektoré sú dlhé a plné príloh (tie musí načítať). Robím to potom tak, že zastavím načítavanie a dam znova načítať stránku - a ono to načíta skoro okamžite (3-5 sek)
luja5
04.05.13,08:36
Teraz už frčí na "plné gule" - asi to fakt bolo tými kompresiami. Predsa - musí prepočítavať.
Tak neviem, aké je to frčanie, ak mi pred chvíľkou načítavalo sledovanú rubriku asi 15-20 sekúnd:rolleyes::eek:.
Dnes mi to opäť načítava aj cca 20 sekúnd, ale je zaujímavé, že len niektoré rubriky alebo témy:rolleyes:.
Tiež som si všimol. Ale len niektoré! Možno to bude aj tým, že niektoré sú dlhé a plné príloh (tie musí načítať). Robím to potom tak, že zastavím načítavanie a dam znova načítať stránku - a ono to načíta skoro okamžite (3-5 sek)
Mne to tak dlho načítavalo práveže len otázku, ktorá ešte nemala žiadnu odpoveď:) a chcela som pridať odpoveď.
Ale budem to robiť, ako si napísal, možno aj mne to pomôže:), len sa to zbytočne komplikuje.
Richard
04.05.13,08:54
Občas sa to zadrhne, budeme skúmať prečo, nesúvisí to ani s veľkosťou témy ani nič podobné. Presne keď spravíte refresh tak to zbehne už klasicky rýchlo.
Heni
04.05.13,14:36
mne to nejde rýchlejšie... načítava minimálne 5-7 sekúnd :-(
naozaj mám stále refreshovať? aj vtedy načítava, síce len nejaké 3-4 sekundy, ale aj tak to nie je až také rýchle, ako sa deklarovalo vyššie...
luja5
05.05.13,07:05
bodliak
05.05.13,07:12
Asi by som mal založiť novú otázku, ale mne tieto komplikované serepetičky nevyhovujú. V starej porade som mal hore linky na cca 5 posledných tém, ku ktorým som prispel.
Strávil som nejaký čas hľadaním, kde je to v novej porade, nenašiel som. Viac času hľadaním tráviť nemienim.

Tieto vylepšenia sú prinosom, ak sa tomu niekto venuje.
Zabúdate, že v jednoduchosti je krása.
arizona
05.05.13,07:18
Asi by som mal založiť novú otázku, ale mne tieto komplikované serepetičky nevyhovujú. V starej porade som mal hore linky na cca 5 posledných tém, ku ktorým som prispel.
Strávil som nejaký čas hľadaním, kde je to v novej porade, nenašiel som. Viac času hľadaním tráviť nemienim.

Tieto vylepšenia sú prinosom, ak sa tomu niekto venuje.
Zabúdate, že v jednoduchosti je krása.
Na hlavnej stranke mas nad ponukou tem vyber - aktivne- top atd- na konci "MOJE OTAZKY" - tam mas to co hladas .-)
Stefan2005
05.05.13,07:29
....Na hlavnej stranke mas nad ponukou tem vyber - aktivne- top atd- na konci "MOJE OTAZKY" - tam mas to co hladas .-)

... ono je rozdiel medzi založenou otázkou a príspevkom k niektorej téme... zobrazujú sa iba otázky, príspevky nie.... u mňa aspoň je to tak.

... okrem toho nechápem, prečo ponuka MOJE OTAZKY nie je prístupná aj z tém a musím sa vrátiť do hlavného menu... áno, v jednoduchosti je krása.
bodliak
05.05.13,08:41
Mily Stefan, nemam.
Sekcia moje otazky je prazdna, lebo som ziadnu otazku nezadal, zato do tem (otazok a debat som prispieval.)
Takze to nie je to iste.
avalik
05.05.13,08:52
Asi by som mal založiť novú otázku, ale mne tieto komplikované serepetičky nevyhovujú. V starej porade som mal hore linky na cca 5 posledných tém, ku ktorým som prispel.
Strávil som nejaký čas hľadaním, kde je to v novej porade, nenašiel som. Viac času hľadaním tráviť nemienim.

Tieto vylepšenia sú prinosom, ak sa tomu niekto venuje.
Zabúdate, že v jednoduchosti je krása.

suhlasim :)

tu k sledovanym temam sa dostanem cez kolecko vpravo hore - nastavenia - tam vidim pohyb v temach do ktorych som prispela
+ su notifikacie
bodliak
05.05.13,09:01
Tam vidím, ak niekto moju odpoveď ohodnotil, pochválil....
Aby som si dával sledovať každú tému, do ktorej som prispel, to je somarina.

Proste zoznam posledných X tém, ktorých som sa zúčastnil, mi stále chýba.

V minulej porade som mal nastavené zobrazovanie 40 príspevkov na strane. Tu som podobnú možnosť tiež nenašiel.
avalik
05.05.13,09:12
Tam vidím, ak niekto moju odpoveď ohodnotil, pochválil....
Aby som si dával sledovať každú tému, do ktorej som prispel, to je somarina.

Proste zoznam posledných X tém, ktorých som sa zúčastnil, mi stále chýba.

V minulej porade som mal nastavené zobrazovanie 40 príspevkov na strane. Tu som podobnú možnosť tiež nenašiel.

pozri rubriku http://www.porada.sk/nova-porada
ak s niektorymi otazkami suhlasis, klikni na srdiecko vedla otazky, podporis ju (pripadne napis komentar - odpoved)

pocet prispevkov na strane - http://www.porada.sk/t215394-pocet-prispevkov-na-stranke.html -treba podporit :)

mozes zadat aj novu otazku, primarne do rubriky Porada a dopln aj Nova porada - nech to mame vsetko pokope

ak najdes chybu na stranke ... pozri do rubriky http://www.porada.sk/chyby-na-stranke ... a pripadne dopln otazku
Stefan2005
05.05.13,11:20
Mily Stefan, nemam.
Sekcia moje otazky je prazdna, lebo som ziadnu otazku nezadal, zato do tem (otazok a debat som prispieval.)
Takze to nie je to iste.

... žeby som sa bol zle vyjadril ? veď ani mne sa nezobrazujú príspevky, iba otázky... a mne to chýba tiež.... ale názov témy je MOJE OTAZKY, takže vystihuje obsah... faktom zostáva, že veľa dobrých-užitočných-jednoduchých vecí-riešení v novej verzii absentuje...
liba2
05.05.13,11:38
Dobrý deň všetkým prítomným :)
Mohol by mi niekto povedať či som tu na novej porade ? alebo ešte stále na starej ?
Ďakujem
Stefan2005
05.05.13,11:44
Dobrý deň všetkým prítomným :)
Mohol by mi niekto povedať či som tu na novej porade ? alebo ešte stále na starej ?
Ďakujem

... si na starej (odpísanej) Porade, preodetej do nového hábu a funkcionality

som rád, že Tvoj nick sa znova objavil.
DanielaSL
05.05.13,11:46
Aj ja som rada Libuška, že ťa tu vidím....
liba2
05.05.13,11:56
Ďakujem vám, keď budem mať čas a chuť, tak si to nové naštudujem....
DanielaSL
05.05.13,12:25
Naštuduj Libuška..lebo chýbaš tu...
bodliak
05.05.13,13:00
Prepac Stefan, mal som napísať reakciu na Arizonu.
Jak sa mi táto nová porada hnusí, ach jaj ...!
misoft
05.05.13,13:15
Občas sa to zadrhne, budeme skúmať prečo, nesúvisí to ani s veľkosťou témy ani nič podobné. Presne keď spravíte refresh tak to zbehne už klasicky rýchlo.
Mal by si sa pozrieť na algoritmus načítavania - niekde to fakt poriadne drhne. To načítavanie príloh - myslel som najmä URL odkazy na videá z YT (tam fakt musí načítať do medzipamäte - cache) a tiež obrázky zo siete.
Myslel som, že spomalené načítavanie súvisí aj s množstvom podstránok danej témy, ale keď to niekedy načítava pomaly i pri 2-3 príspevkoch - chyba bude v samotnom jadre stránky.
To je môj laický tip - nie som programátor.

P.S. Doplním - i odoslanie príspevku niekedy ide rýchlo, niekedy 5-10 sekúnd - je to veľmi dlhá doba.