mata.m
02.05.13,16:57
Ahojte potrebujem radu. najomca mi neplatil najomne cca 6 mes. zmluva je na dobu urcitu a mesacna vzpovedna doba za april mi nezaplatil a som ho upozornovala formou sms a odpoved bola posle a nic a neviem ako to mam spravit abz odisiel uplne s bztu lebo kebzye chcem aj zamku vzmenit neni to take jednoduche lebo su tam bespecnostne dvere a nedviha mi ani mobil ani nic a on sa vie vyhovorit ze chodi na turnusi ako kamionista a stale neni doma a tam je problem a ja sa tam chcem naspet nastahovat lebo bzvam u rodicou a tzm uz idem aj na nervy. Ci mam ist pravnikovz na to nemam alebo ako to mam riesit som s toho vsetkeho hotova. Dakujem za radi:mad::mad::mad::mee:
misoft
02.05.13,17:16
SMS mu neposielaj - rovno doporučený list s výzvou na úhradu zmeškaného nájomného a upozornením, že ak do tebou danej lehoty nezaplatí, ukončuješ s ním nájomnú zmluvu pre neplatenie stanovených platieb. Zároveň mu určíš aj tú 1 mesačnú výpovednú dobu odo dňa splatnosti. Samozrejme môžeš žiadať i úroky z omeškania.
Ak nebude reagovať - súdny príkaz na vypratanie nehnuteľnosti a dáš ho jednoducho vyhodiť pred dvere. Náhradné ubytovanie mu zháňať nemusíš, je len nájomca.