bjuty smis
02.05.13,19:03
idem stavať garáž, z betonových tvárnic, plechová pultová strecha. okres senec. v strede bude montážna jama 3,5x1,5m
sused -starý skúsený murár ma presviedča, že nemusím robiť základy, vraj bohato stačí 20 cm základová doska s kari sieťami. Takisto netreba veniec, len trámy ukotviť aj o steny...
vaše skúsenosti, názor?
chandler
03.05.13,13:47
ak by bola z DT a zaliatych betonom, tak by to mohlo byt v poriadku, ale ak su to nejake tvarnice, tak to bude praskat.
bjuty smis
03.05.13,16:43
DT chcem dať do základov, cca 20cm štrku a na to cca20cm betonu s karisieťami 6 mm...
múry mi odpoúča z betonových dutých tvárnic, nie zaliatých...zalievať betonom iba rohy, kde sa dajú do spojov aj roxory
myslíš, že slabé?
ak áno, kolko min. základ?
wagner
04.05.13,19:15
Máš na to stavebné povolenie alebo ohlásenie drobnej stavby? Pretože pokiaľ je stavebné povolenie, tak máš schválený projekt, pokiaľ máš stanovisko k ohláseniu drobnej stavby, tak tam máš presne popísané ako budeš stavať tú garáž. Inak pokiaľ tam bude montážna jama, tak to nie je garáž. Bol si vôbec u Vás na stavebnom úrade - teda na mestskom, resp. obecnom úrade? Ak nemáš na to doklad, tak choď a vybav si to. Lebo bude stačiť jeden "dobrý" sused a nedoplatíš sa.
lapejko
04.05.13,19:57
Máme postavenú takúto garáž s jamou a platňou, je ale postavená na fólii Penefol a Styrodure hr. 5 cm aby nepremŕzala, veniec musí byť, my ho máme obmurovaný a izolovaný XPS, funguje to dobre, bežne v nej stoja 10 t-vé nákladiaky, dlažba je priamo na platni.
chandler
21.06.13,06:20
garaz uz je asi postavena, az teraz som si vsimol otazku. nejak sa v tom nevyznam odkedy to zmenili :( ak by boli steny z DT a betonu tak to bude cele drzat v kope a netreba ani veniec ani zaklady. Ale ak to budu tie dute tvarnice tak by som min. veniec dal. tie zaklady na doske by mali byt v poriadku.
Indeed
21.06.13,06:23
a čo to teda je ked to "nie je garaž" ??
wagner
21.06.13,10:24
Kedy prestaneš rýpať do mňa? Ak to chceš vedieť, zadaj si novú otázku