Julča
09.03.06,10:38
Máte niekto skúsenosti s kontrolou so živnosťou ako stolár a pod. . Ide mi o to či viete ako Dú kontroluje krátenie príjmov u týchto živností. Mám stolára, ktorý má dosť výdavkov na to aké má príjmy. Vo výdavkoch sa všetko týka jeho živnosti, ale príjmov má akosi menej.:confused:
Julča
09.03.06,20:35
Nikto nič? Aspoň mi napíšte Váš názor.
Manual
09.03.06,20:53
Nikto nič? Aspoň mi napíšte Váš názor.
Julka, nie si sama, to je jedo či stolár alebo murár alebo klampiar. Každý v podstate sa snaží zaplatiť čo najnižšiu daň a následne aj odvody /z min. mzdy/ Preto to robia tak ako to robia. Tvoja úloha je zaúčtovať doklady, oboznámiť ho s výsledkom a spýtať sa ho či je s tým spokojný alebo čo chce upraviť. Netráp sa nad tým ak to on považuje za správne.
Pekný večer...
Zita5
09.03.06,20:56
Máte niekto skúsenosti s kontrolou so živnosťou ako stolár a pod. . Ide mi o to či viete ako Dú kontroluje krátenie príjmov u týchto živností. Mám stolára, ktorý má dosť výdavkov na to aké má príjmy. Vo výdavkoch sa všetko týka jeho živnosti, ale príjmov má akosi menej.:confused:

Moj názor je ten , že stolára kontrolujú tak isto ako aj iného živnostníka .
Povedala by som , že je v ešte väčšom ohrození ako nejaká živnosť - napríklad potraviny .
Je tam veľká možnosť zatajovania príjmov .:)
Cila
09.03.06,21:15
Stolárská výroba je zákazková výroba, stolár musí vedieť keď zoberie objednávku koľko materiálu bude potrebovať a ostatné náklady + plus jeho zisk. Musí dať objednávajúcemu cenovú ponuku keď sa dohodnú.Na základe toho si vie vykalkulovať že z 30 tisícovej objednávky je asi koľko
nákladov. Môj stolár tvrdí, že zákazkovú knihu má. 50% je asi naklad na materiál / drevo, kovanie, nátery , skrutky /všetko čo zamontuje do nábytku+ prev.réžia. Keby si uplatňoval paušal po novom 60% z prijmov asi by to aj sedelo.
Cila
Marianna01
09.03.06,21:24
Stolárská výroba je zákazková výroba, stolár musí vedieť keď zoberie objednávku koľko materiálu bude potrebovať a ostatné náklady + plus jeho zisk. Musí dať objednávajúcemu cenovú ponuku keď sa dohodnú.Na základe toho si vie vykalkulovať že z 30 tisícovej objednávky je asi koľko
nákladov. Môj stolár tvrdí, že zákazkovú knihu má. 50% je asi naklad na materiál / drevo, kovanie, nátery , skrutky /všetko čo zamontuje do nábytku+ prev.réžia. Keby si uplatňoval paušal po novom 60% z prijmov asi by to aj sedelo.
Cila

Prečo si myslíš, že musí dať cenovú ponuku, keď sa dohodnú? Stačí, keď sa dohodnú. Cenovú ponuku NEMUSÍ dať. Tak ako aj zmluvy sa môžu dohodnúť ústne... A v tomto prípade to bude Zmluva o dielo - dohodnutá ústne. Je jasné, že prípadné spory sa potom ťažšie riešia, ale dá sa to aj takto.
Cila
09.03.06,22:23
Ja som nemyslela cenovú ponuku písomnú. Hovorili sme o nákladoch v stolárskej dielni a podľa mňa si to aj daňovák vie vyrátať. Predsa nemôže kúpiť material na 15 kuch liniek a priznať dve. Zato trvám na tom, aby robil kalkuláciu spotreby materiálu na zakázky.
Cila
Johanka
10.03.06,08:42
Môže kúpiť materiál na 15 liniek a mať príjmy za dve, ale musí sa to prejaviť vo výkaze majetku a záväzkov v zásobách!
Julča
10.03.06,11:47
Ďakujem za Vaše názory.