Vladimír Ozimý
09.03.06,10:40
Mam dilemu, jeden moj klient sa taha po sudoch z jednou osobkou, no a teraz ta osobka si vyziadala potvrdenie o zdanitelnom prijme...vsetko by bolo fajn lenze ona ma podpisane 4 dohody po 1500 sk na socialku bolo zaplatene za nu za 4 dohody no na DU sa odviedli len tri preddavky 3*285 Sk. Nemam vsak podpisane vydavkove od nej o prevzati penazi

Otazka cislo jeden

1. kedze nemam doklad o tom ze prevzala peniazky to jest toto tlacivo jej vlastne ako vystavim ked je tam jasne napisane uhrn zuctovanych a vyplatených príjmov (nemam doklad o vyplateny)
2. ak jej vystavim doklad - do preddavkov jej dam len skutocne uhradeny preddavok to jest za 3 nie za 4 dohody ona si to vysporiada v rocnom zuctovani?

Podotykam ze ide o dohodu o vykonani prace
Peterka
09.03.06,09:48
Podľa mňa tváriť sa že bolo zaplatené za tri dohody a "omylom" zaplatené na SP za štyry dohody a obetovať 0,08 %.
Vladimír Ozimý
09.03.06,10:07
no mne ide aj o to ze ja mam vystavit ten doklad ked nemam podpis od nej ze to bolo prijate nou to jest ako keby som momentalne voci nej evidoval zavazok vo vyske 6000 sk tym padom neviem som z toho akysi zmateny.

no a ja nevidim v tom problem sak si danovu povinnost vysporiada...ja ak jej vystavim ten doklad tak jej predsa uvediem presnu vysku zrazenych preddavkov tym padom stat o nic nepride...a ona si to vysporiada v danovom priznani...

ja len ci ho vystavit alebo nie kedze nedoslo podla uctovnictva k uhrade lebo je tam jasne zadefinovany pojem vyplatenych
Zita4
09.03.06,10:35
ja len ci ho vystavit alebo nie kedze nedoslo podla uctovnictva k uhrade lebo je tam jasne zadefinovany pojem vyplatenych
Ja by som to určite vystavila. Tým, že z tohto dôvodu nevystavíš potvrdenie, pripúšťaš, že mzda nebola vyplatená. :confused: