Richard
03.05.13,08:49
Niekedy je dobré usporiadanie dát od najnovších po najstaršie, nezvyknem to však používať v diskusii pretože musím nájsť bod kde som prestal, inak mi to nenadväzuje a pod.

Viacerí sa mi ozvali že toto nastavenie používali a vyhovovalo im, rád by som spoznal spôsob ako ste čítali príspevky.

V súčasnosti môžete takisto skočiť na posledný príspevok a skrolovať sa späť na prvý nečítaný.
Možno by bolo dobré keby odkaz na tému skočil rovno na prvý nečítaný a potom je zoradenie úplne irelevantné (vždy začnete tam kde treba a posúvate sa smerom diskusie - či už nahor alebo nadol).
Rozalka
03.05.13,06:53
Aj ja som mala také nastavenie.
Ako píšeš, dá sa aj teraz skočiť na posledný príspevok - ale mne to nefunguje (už som dala otázku). Tak, ako je to teraz, je úvodná otázka prvá, a to na každej strane,
ak je dlhá, musím skrolovať až na jej koniec, aby som si mohla vybrať poslednú stranu a aj na tej, ak je posledný príspevok úplne dole, zas musím skrolovať - a to potom zistím, že napr. ten príspevok nič nerieši, že som "taký kus cesty" absolvovala zbytočne.
NO skrátka "nový príspevok" úplne prvý je podstatne rýchlejšia komunikácia.
luja5
04.05.13,19:53
Nemám problém so systémom čítania príspevkov od najstaršieho po najnovší, rovnaký som používala aj v starej Porade.
Pre mňa je pocitovo kontinuálnejšie, ak čítam témy-príspevky ako knihu (od prvej kapitoly po poslednú) či ako zážitky z priebehu dňa (od rána do večera). Dúfam preto, že ak sa v usporiadaní príspevkov bude niečo na Porade meniť, zostane možnosť vybrať si aj súčasný systém. Inak mi zostane len prispôsobiť sa a zvyknúť si - ale však človek si zvykne aj na šibenicu :).
wagner
04.05.13,19:59
Mne vyhovovalo aj to, keď ma to automaticky hodilo na tú stránku, od ktorej boli nové príspevky - napr. na 5 a čítala som k 1. Teda od najstaršieho k najnovšiemu.
kopretinka
04.05.13,20:05
ja mám nastavené tak ako luja5
KEJKA
05.05.13,13:07
súhlasím s Rozalkou, mala som nastavenia najnovšie príspevky hore, rýchlo som si na to zvykla a rada by som to tak mala aj naďalej. Toto skákanie mi nevyhovuje - niekde pri otázke vidím možnosť kliknúť na poslednú odpoveď, inde zasa môžem kliknúť akurát na poslednú stranu - a to podľa rozsahu diskusie aj na trikrát, kým sa dostanem naozaj k najnovšiemu príspevku a potom vidím, že som ho už čítala.
Ešte som si nezvykla na pomerne nevýrazné dátumy, takže sa so svojimi očami ťažšie orientujem.
avalik
08.05.13,08:58
posuvam tymto vyriesenie povodnej otazky
Rozalka
08.05.13,09:05
Aj ja sa prihováram za riešenie tejto otázky, naozaj je to otravné, presúvať sa vždy na poslednú stránku, hoci by mohla byť prvá.
Bol by to taký obrovský zásah do programu? Ďakujem.
arizona
08.05.13,09:50
Mala som nastavene od najstarsieho po najnovsi,lepsie sa mi cita,ak idu prispevky postupne podla casu pridania /ked sa jednalo o novu temu/

Ak som chcela precitat iba nove prispevky v starej teme,klikla som na posledny prispevok a rolovala som hore.

Takze oba sposoby som vyuzivala podla potreby
Stefan2005
08.05.13,10:36
... je rozdiel čítať tému napr. zo záujmu (vtedy sa hodí čítanie od najstaršieho k najnovšiemu) a je rozdiel pracovať (to je aktívne prispievať, odpovedať, zúčastniť sa témy) - tak vtedy je naozaj maximálne otravné vždy hladať príspevok, po ktorý som tému čítal, resp. skákať na najnovší príspevok... neviem prečo bolo treba voľbu zrušiť - každý si mohol zvoliť, ako mu to vyhovuje...

Predtým, ak som v "v prehľade získaných bodov" klikol na "ocenený" príspevok, rovno ma na to hodilo - teraz ma to hodí niekde doprestred témy, ale ani náhodou na daný príspevok.

Táto nová funkcionalita je dobrá asi pre náhodných alebo iba čítajúcich užívateľov - určite (súdim podľa seba) je ale problematická, resp. maximálne otravná pre tých, ktorí sa aktívne (ako dobrovoľní prispievatelia odpovedí) podieľali na tvorbe obsahu tohoto webu... aby som niekomu mohol pomôcť svojou odpoveďou (možná za tie roky sa to tak už pár krát stalo), rozhodne nemám záujem kvôli tomu mesiace začať vychytávať jej muchy, objavovať nové, resp. beznádejne hľadať zrušené funkcie... ak tu už niekde napísal niekto iný, rozhodne sa daný čas dá využiť účelnejšie, rozumnejšie...
kukučka
09.05.13,12:55
Čiastočným riešením by bolo, ak by som sa z notifikácie dostala na posledný príspevok, alebo aspoň na poslednú stranu.
marjankaj
09.05.13,13:38
Aj ja som to mal nastavené ako ty. 40 príspevkov na stranu a navrchu bol posledný aktuálny príspevok. Nikde som sa nemusel preklikávať. Ak som sa chcel trochu vrátiť, stačilo potočiť kolieskom na myši. Teraz ma to hodí na najstarší príspevok a musím sa preklikávať aj cez 5000 príspevkov. Ale zrejme poradie podľa času(vzostupne alebo aj zostupne) nie je IN, keďže si teraz vytvárame poradie podľa akéhosi hodnotenia. To je dobrý guláš.