janyaa
03.05.13,13:14
Poradte mi prosim, kedze 6 rokov som na materskej dovolenke a budem musiet ist na urad prace. chcem vediet vysku prispevku z UP, plat pred nastupom na MD som mala 400 v hrubom. dakujem
ivka70
03.05.13,11:18
............... citaj brcko :o)
ivka70
03.05.13,11:20
A tvoj pracovny pomer stale trva pripadne trval do konca RD?
brčko
03.05.13,11:39
Nesúhlasím s ivka.
Podpora sa ráta z vym.základov z poistenia v nezam. dva roky pred zaevidovaním.
-Ak si napr. po ukončení Rd čerpala riadnu dovolenku alebo v r.2013 pracovala na dohodu s pravidelným príjmom (kedy trvá aj poistenie v nezam.), tak sa podora bude rátať z tohto obdobia čerpania dovoelnky/práce na dohodu.
-Ak v období dva roky pred zaevidovaním nemáš žiadny vym. základ z dôvodu, že si čerpala RD (príp. md) a nič iné (teda ani žiadna pn alebo očr napr. po ukončení RD pred ukončením prac.pomeru), ak sa ráta podpora z obdobia dva roky pred nástupom na rd (nie md), teda z obdobia cca 1,5roka pred nástupom na md.
-Ak si nemala v období dva roky pred zaevidovaním žiadny vym.základ zo zamestnania, ale mala si napr. dobr.poist. v nezam kratšie ako 26týž alebo si bola PN, očr pred ukončením prac.pomeru, tak sa podpora bude rátať z aktuálneho minima, čo je z vym.základu 393eur.
-Ak si mala dobrov.poistenie v nezam. trvajúce v období dva roky pred zaevidovaním aspon 26týž a žiadny vym.základ zo zamestnania, tak sa ráta podpora z vym.základov z dobr.poistenia v nezam.
-Ak si mala aj vym.základ zo zam.(prac.pomeru/dohody s prav.príjmov od 1.1.2013) a aj z dobrov.poist. v nezam. (je jedno ako dlho), tak sa vym.základy z oboch zrátajú a vydelia počtom dní, za ktoré sa platili (pritom den ked trvali obe poistenia súbežne sa berie ako 1den)