margaretiak
03.05.13,16:58
Dobry den, potreboval by som odbornejsie rady ako postupovat v pripade natlaku zamestnavatela na zamestnancov. Ide o kucharov v zavodnej jedalni, ktori boli prichyteni so zvyskami potravin. Do toho vstupuje moja mama, tiez pracujuca v tej jedalni, ale prichytena nebola, resp nic nemala. Zamestnavatel(riaditelka a ostatni z vedenia) krical na moju mamu, vyhrazal sa policiou, sbs. Vymyslal si pochybne teorie o kradnuti jedla. Zapojil do toho dalsiu osobu, ktora nepracuje v kuchyni s tym, ze cez nu moja mama vynasa jedlo. Rovnako obvinil aj jej syna, ktory ju raz za cas navstivi v praci.
V praci na vratnici vykonavaju prehliadku tasiek, aj ked (podla mami) nemaju v zmluve povolenie takejto kontroly. K tomu sa im este snazia robit osobne prehliadky, ohmatavanie, vyvratenie vreciek.

Chcel by som napisat jej zamestnavatelovi, ale hladam pravne podklady, aby som nevyzeral ako idiot.

Dakujem pekne
alaya1
03.05.13,15:12
Ak matka porusila pracovnu disciplinu, mal byt s nou spisany zaznam o tomto poruseni. Z toho vyplyvaju aj dane sankcie pre zamestnanca. Ak so zapisom a postupom zamestnavatela ona nesuhlasi, mala sa k nemu pisomne vyjadrit. Aj sa moze s podnetom obratit na inspektoriat prace a poziadat o presetrenie. ty by si nemal zasahovat do pracovno pravnych vztahov svojej matky.
avalik
03.05.13,15:20
to chces pisat vo vlastnom mene? z akeho titulu?

Zakonnik prace

§177
(2) Na ochranu svojho majetku je zamestnávateľ oprávnený vykonávať v nevyhnutnom rozsahu kontrolu vecí, ktoré zamestnanci vnášajú na pracovisko alebo odnášajú z pracoviska. Podrobnejšie podmienky určí zamestnávateľ v pracovnom poriadku. Pri kontrole sa musia dodržať predpisy o ochrane osobnej slobody a nesmie byť ponižovaná ľudská dôstojnosť.

cize kontrola, len v ramci popisu v pracovnom poriadku - a neverim, ze tam je popisane aj ohmatavanie

k pracovnemu poriadku ale ty, ktory tam nie si zamestnany nemas pristup ... to vsetko si musi riesit tvoja mama