Cherry Blood
03.05.13,19:35
Ahoj, potrebovala by som veľmi súrne pomoc. Sú dve autá ktoré sa kúpili počas nášho vzťahu s teraz už ex-partnerom. Jedno je prihlásené na mňa, poistené, STK,EK , je to renault, druhé je audi, je len odhlásené na mňa, vypršala STK, EK. Teraz nastal tento problém.Všetky papiere si po rozchode on zobral, renault predal bez môjho súhlasu,bez upovedomenia a jazdia na ňom nejaký neznámy ľudia ( párkrát som to auto videla) , bývalý somnou nekomunikuje, o odhlásení a patričnom prepise funguje na báze sľubotechny a naťahuje sa to už vyše 2 mesiace, audinu takisto odtiahol, s tým, že keďže je nepojazdná, že ju dá opraviť, aby sa mohla urobiť STK, EK a teraz už aj potrebná KO. teraz nemám ani auto, ani papiere, on mi ich doslova odmieta dať, aj sa tak vyjadril, že mi ich nedá. Čo teraz? Keďže bola audina len odhlásená na mňa, existuje v evidencii?? alebo ako sa jej papierovo zbaviť? A čo renault?? mám nahlásiť krádež,alebo čo s tým?? Každú chvíľu čakám , že mi príde domov pokuta, alebo niečo podobné. Ďakujem za všetky rady.
arizona
03.05.13,18:10
Auto moze predat len majitel,na koho je auto napisane. Ak ho niekto predal bez tvojho podpisu, je to podvod a kradez. Obrat sa na Policiu.
Cherry Blood
05.05.13,08:19
hej, presne tak som si to aj myslela.. budem to riešiť.. a s tým druhým čo?? vraj pokiaľ je len odhlásené na mňa. tak nemusím mať obavy, že ak niečo tak budú naháňať bývalého majiteľa, keďže sa auto neprepisovalo.. je to tak?
arizona
05.05.13,08:27
co to znamena" odhlasene na mna" ?
Cherry Blood
05.05.13,18:30
no predošlý majiteľ ho bol odhlásiť s mojimi údajmi... a papiere mi poslal poštou..
Ice dive
05.05.13,18:43
to znamená potom, že naháňať budú teba... keďže si auto neprihlasila... policia už vie že si nový majiteľ...
Cherry Blood
06.05.13,09:47
to trošku nechápem.. lebo keď som bola na DI , ani ho len nenašli v evidencii.. podľa môjho mena ho vôbec nemohli nájsť,tak ako budú naháňať mňa?.. špz som nevedela, keďže všetky papiere má on, podľa mňa to auto už neexistuje, zrejme ho predal niekomu na diely alebo čo, ale nevzdávam to, nepotrebujem opletačky, pokuty a iné..
dmc
07.05.13,10:04
odhlasenie na teba znamena ze v okrese kde bol byvaly majitel sa vykonalo "avizo" zmeny. Byvaly majitel oznamil a ze vozidlo predal a buduci majitel budes ty. Zapisalo sa to aj do velkeho technickeho preukazu. Na odhlasenie stacia udaje noveho majitela - nemusi byt fizicky pri odhlaseni. Bez tehoto aviza (odhlasenia) by novy majitel nevedel vozidlo prihlasit. Ty si bola povinna ho do 8 dni prihlasit do evidencie vo svojom okrese. Po 8 dnoch hrozi pokuta za nesplnenie si povinnosti.

Kedze si vozidlo neprihlasila - teraz je otazne kto je majitelom vozidla. Pokial o predaji neexistuje pisomna kupnopredajna zmluva tak byvali majitel vozidla sa bude moct odvolat iba na ustny dohovor s tebou. Ak existuje pisomna kupno.predajna zmluva tak mas problem ty.

K tomu prvemu vozidlu - podla by som na policii trestne oznamenie za kradez (odcudzenie) vozidla a aj dokladov a ako podozriveho by som uviedol tvojho byvaleho.. Prepisat na noveho majitela by sa bez teba nemalo dat vykonat - takze vozidlo je stale pisane na teba. (staci si overit na DI)
Cherry Blood
12.05.13,22:35
žiadna zmluva o kúpe nieje.. takže.. bývalý si ho vzal a ja som len rada že som sa ho zbavila, čo s ním urobil.. neviem.. a ani to už nevypátram.. keďže špz ani VIN neviem.. to druhé auto je v štádiu riešenia.. ďakujem pekne všetkým za rady :)