galesand
04.05.13,20:24
Pred 5. rokmi prebehlo dedičské konanie po rodičoch kde sme ja a moja sestra zdedili chalupu. Presnejšie chalupa má dva samostatné vchody , je to dvojchalupa, takže vlastníkmi sme sa stali so sestrou polovice chalupy, druhá polovica patrí nášmu dlhodobému kamarátovi - susedovi. Až teraz zistil náš sused, že došlo zrejme k omylu pri dedičskom , lebo na liste vlastníctva sme zapísané len my dve ako vlastníčky celej chalupy. To znamená že sused má len LV parcely, ale LV nemá na svoju časť chalupy. My sme si to zo sestrou vôbec nevšimli na LV, predsa sme jasne zdokumentovali pri dedičskom že chalupa patrí našim rodičom a susedovi s manželkou. Teraz nevieme ako ďalej postupovať, či je najlepšie sa obrátiť na notára, ktorý viedol dedičské, lebo sme presvedčené, že to nespravil správne. Ďakujem za každú odpoveď.
Mária27
05.05.13,09:14
Ako vlastníčky máte právo ísť na kataster a nahliadnuť do dokladov. Kataster vám vysvetlí, kde sa stala chyba a ako sa dá napraviť.
galesand
05.05.13,10:57
To sme už urobili, resp. sused. Tam nám potvrdili, že chyba nastala u notára, ktorý viedol dedičské. Takže mám ísť najrpv za notárom ? Čo mu treba doložiť ?