cyro1
04.05.13,22:16
chcem sa spitat od ktoreho roku montovali filter pevnich častic do octavie? našiel som auto v nemecku 6/2008 140000km. a majitel tvrdi že to nema. nejde mi to do hlavy ked som videl octavky 2007 že to maju. vie mi niekto poradit?
vicktor
07.05.13,13:28
Poznas VIN? Desifrovac VINu by to mal prezradit. Ale tiez je mozne, ze z vyroby tam DPF bol a teraz uz nie je. :)
kope
07.05.13,18:15
Nepisete, aky motor ma auto, o ktore mate zaujem. Mozno pomoze recenzia http://www.autorubik.sk/kupujem-ojazdene-auto/skoda/skoda-octavia-ii-1z-od-2004-recenzia-a-skusenosti/ - je dost podrobne napisana a na konci clanku je tabulka s motormi, kde uz pri type motora mozte rozlisit, ktory ma DPF. Ak vam majitel tvrdi, ze filter nema, moze byt este moznost, ze si dal filter odstranit, co je ale nepovolena uprava. Nielen, ze neprejdete emisnou kontrolou, hrozi vam aj pokuta za nepovoleny "konstrukcny" zasah do vozidla. DPF filter je pre naftaky povinny kvoli emisnym normam v EU a jeho odstranenie je v podstate porusovanie tychto noriem. Vypytajte si VIN kod, najlepsie oskenovany velky technicky preukaz a podla tohto udaja viete presne vycitat typ motora (na internete najdete "dekodery VIN cisla"). A idealne je zajst do autorizovaneho servisu s tym VIN cislom, kde vam povedia podrobnejsie o danom motori (ak poznate dobry autorizovany servis), mozno budu schopni zistit aj servisnu historiu toho auta (ak poznate naozaj kvalitny autorizak Skody).
cyro1
07.05.13,19:23
je to 1.9tdi. a vin poznam. len neviem nemecke stranky kde sa da všetko zistit