vmarek
05.05.13,07:40
Dobry den. Chcem sa opýtat ak dám podniku výpoveď dohodou a oni mi to zamietnu, daju mi vypovednu lehotu a ja napriek tomu nenastupim do prace co mi hrozi?
pavol54
05.05.13,06:02
O čom píšeš ? rozumieš čo chceš ? Buď výpoveď alebo ukončenie pracovného pomeru dohodou. Ak dáš výpoveď sa ti ráta od prvého dňa nasledujúceho mesiaca. Ak nenastúpiš a je to v zmluve prídeš o jeden mesiac platu.
gesjan
05.05.13,13:07
Pokiaľ som dobre pochopil, chceš ukončiť pracovný pomer dohodou, teda pravdepodobne okamžite, ale tvoj zamestnávateľ s tým nesúhlasí a trvá na dodržaní zákonom stanovenej výpovednej lehoty. Ak nenastúpiš najhoršie asi čo sa môže stať je, že by ťa dal tento tvoj zamestnávateľ k súdu a vyžadoval by náhradu za prípadné straty ktoré si mu svojim odchodom spôsobil. Čo by samozrejme musel nejako doložiť. Je to dosť malá pravdepodobnosť ale takáto možnosť tu je. Oveľa pravdepodobnejšia je situácia akú uvádza pavol54, že ti zamestnávateľ nevyplatí mzdu a ty sa k nej viac nedostaneš ani súdnou cestou, lebo tam by to zdôvodnil, že mzdu ti zadržal ako náhradu za vzniknuté straty.