emula1
05.05.13,07:59
Mame restauraciu, kde sa capuje aj pivo. V lete pre velky zaujem chceme capovat aj z prenosnej pipy na terase, ktora je dost vzdialena od registr. pokladne. Nakolko ludia budu hned platit, uvazujeme o tom, ako zabezpecit sposob platby a dokladovania z danoveho hladiska. Je mozne vystavovat paragony a vecer to nahodit do registracky? Dalsiu pokladnu sa nam neoplati kupovat, nakolko to bude takto len sezonne.
Danielle369
05.05.13,06:34
Musíš mať reg.pokladňu. Paragony sa používajú len v prípade pokazenej reg.pokladňe
emula1
05.05.13,07:50
ja viem, ze vsetok predaj musi byt nahodeny v ERP, to obchadzat nechcem, len nechcem behat s platbou za kazde 1 pivo 500m, aby som to hned nahodila do registracky. zase kupujucemu musim dat nejaky doklad o kupe... co ked pride zrovna danovak a je pruser.... stretla som sa s tym napr. vcera, ked som kupovala listok na predstavenie, ze som nedostala doklad z ERP, nikde tam registracku nemali /viem ze je to problem predavajuceho/ len ci sa to neda nejako vymysliet, aby som nemusela kupovat dalsiu registracku
avalik
05.05.13,08:09
nic nevymyslis, si povinna vydat zakaznikovi doklad z ERP

su prevadzky, kde restauracia je v pivnici, maju aj terasu a uctenky nosia z dola