kolomankraslan
05.05.13,11:00
dobry den mam taky problem prestahoval som sa do domu brat tam ma router ale slaby ja mam svoj router silny mam s nim signal ovela dalej ale neviem ho pripojit , skusal som pripojit moj router do jeho naslo to ale mam tam vystrazny trojuholnik a nejde net a skusal som aj tak ze len moj router napojit a aj tak nic co by som mal prosim vas prepisat v routri alebo opravivit aby fungoval poprosil by som o odpoved ak by bolo mozne do spravy vopred dakujem za odpovede a mohli by ste mi napisat postup krok za krokom nevyznam sa do pc routerov dakujem
misoft
06.05.13,13:59
Pokiaľ sa zmenil router, je potrebné buď oznámiť poskytovateľovi internetu zmenu MAC adresy (router sa prejavuje ako počítač pre "vonkajší" svet"), nastaviť IP adresu danú poskytovateľom, nastaviť DNS. Potom si nastaviť WLAN (WiFi) pre svoju domácu sieť (zabezpečenie WPA2-PSK a heslo) - týmto heslom sa potom budú potvrdzovať prihlásenia na WiFi tvojej siete iné počítače - teda tvoje. Cudzie síce uvidia, ale nepripoja sa (nemajú heslo).
Druhá možnosť: v nastaveniach routeru (vstúpiť do administrácie routeru pripojením PC káblom s routerom a v prehliadači zadať IP adresu routera) naklonovať MAC adresu toho bratovho routera, nastaviť IP adresu od poskytovateľa (prakticky okopírovať vstupné údaje pre pripojenie).