Gabriela Pupalová
05.05.13,12:08
Hospodarska budova,bola postavena za platnosti stareho stavebneho zakona na hranici pozemku,teraz chcem robit pristavbu a nadstavbu,pricom pristavba ma pokracovat pri hranici pozemku a ma byt dlha 4metre.Sused ma z druhej strany zahradu,rolku na zemiaky a nesuhlasi so stavbou,ze mu bude tienit na zemiaky.Dlzka mojho pozemku je cca100m a sirka10m. Moze ovlyvnit sused stavebne konanie?
wagner
05.05.13,19:06
Hospodarska budova,bola postavena za platnosti stareho stavebneho zakona na hranici pozemku,teraz chcem robit pristavbu a nadstavbu,pricom pristavba ma pokracovat pri hranici pozemku a ma byt dlha 4metre.Sused ma z druhej strany zahradu,rolku na zemiaky a nesuhlasi so stavbou,ze mu bude tienit na zemiaky.Dlzka mojho pozemku je cca100m a sirka10m. Moze ovlyvnit sused stavebne konanie?

1. Neviem o platnosti akého starého zákona hovoríš, pretože stavebný zákon bol zatiaľ iba jeden - 50/1976.
2. Asi myslíš, že bola postavená pred rokom 1976 - to je ale iná vec, vtedy nebol stavebný zákon žiadny.
3. Pokiaľ chceš stavať, potrebuješ stavebné povolenie a v súčasnosti musíš dodržať stavebný zákon a odstupy podľa vyhlášky k stavebnému zákonu.
4. Stavebný zákon 50/1976 a k nemu je vykonávacia vyhláška. Pozri si na www.justice.gov.sk Tam nájdeš všetky zákony.
5. Dnes stavať na hranici pozemku, keď sused nesúhlasí, nebudeš môcť. Sused stavebné konanie môže ovplyvniť vo vzdialenosti stavby od hranice pozemku v súlade s vykonávacou vyhláškou.
Mária27
05.05.13,19:45
je to Vyhláška 532/2002 Z.z., odstupy v § 6