chronix
05.05.13,13:18
Otázka: Je treba stavebné povolenie ???

Mám pozemok, E parcelu, orná pôda mimo zastavaného územia obce, na ktorej mám položené na drevenných šveléroch 4 unimobunky o rozmeroch cca 6x10m .
Podotýkam že bunky niesú spojené zo zemou, teda ak som správne pochopil stavebný zákon nemala by to byť stavba.
Chcel by som sa spýtať či na tieto bunky potrebujem stavebné, prípadné iné povolenie.
Momentálne je v bunkách dovedená aj elektrika, čo podľa stavebného zákona tie bunky robí stavbou. Prípadne ak by som elektrinu zrušil, bola by to stále stavba ?

Čo by ste teda poradili, aby som nemusel vybavovať stavebné povolenie, nakoľko by to bolo dosť zložité, alebo skôr by sa nedalo ho asi ani vybaviť, lebo cez vedľajší pozemok ide VTL plynovod a tie unimobunky už sú tam asi 10rokov.

//Ospravedlňujem sa za prvú zlé položenú otázku. Nejde mi zmeniť názov otázky.
pepsikova
05.05.13,12:19
..ja by som ti poradila zosúladiť tvoje aktivity na pozemku so zákonom...ak potrebuješ pomoc,dá sa tu, ale protizákonne neradíme..vybav stavebné a nemusíš mať v budúcnosti problém..
avalik
05.05.13,12:33
si na porade od r. 2010 a teda by ti mala byt znama etiketa porady

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
jan83
08.05.13,04:37
Myslím, že zadáveteľ otázky sa len pýta, či náhodou neporušuje zákon, a tiež sa pýta, ako v súlade so zákonom riešiť jeho situáciu. Je pravda, že názov témy nezvolil najšťastnejšie...
avalik
08.05.13,08:17
povodna otazka bola v inom zneni ...
avalik
08.05.13,08:18
oprav aj nazov otazky
chronix
08.05.13,18:35
Nejde mi to zmeniť, rsp som to zmenil a zmena sa neprejavila.