sindi123
05.05.13,18:16
Dobrý deň potreboval by som poradiť vo veci úmyselného poškodenia odvodňovacieho systému mojím susedom.Na hranici našich pozemkov môj sused rozbil odvodňovacie a aj potrubie zo septíka ktoré roky viedlo jeho pozemkom a pokračovalo cez ďaľšie pozemky a snažil sa o upchatie tochto potrubia.Bohužiaľ odvádzaná voda teraz vyteká po povrchu jeho pozemku.Septik momentálne odvádzam pomocou čerpadla do 50m vzdialenej kanalizácie.Na aký úrad sa mám obrátiť aby ho donútil vykonať nápravu,lebo vodu z odvodnenia domu a záhrady ja nedokážem inam stiahnuť.On má požiadavku aby som odvodnenie poupchával na svojom pozemku čo je v zásade proti zdravému rozumu,pretože celú situáciu spôsobil on a ja požadujem aby to uviedol do pôvodného stavu a odvádzaná voda by odtekala kadiaľ odtekala 30 rokov.Ďakujem za každú informáciu. Andrej.
arizona
06.05.13,07:51
Mozes sa obratit na mestsky/obecny urad,ktory moze vyzvat suseda k naprave.Taktiez na Policu a sud.

Pomoct by vedela aj okresna regionalna hygiena,ale nepises, kde sa splaskova voda a septik odvadzali. Ak to bolo nejak "navolno" niekam do stratena,tak mozes mat aj ty problem,/spolu s ostatnymi pripojenymi/lebo obsah zumpy patri do kanalizacie,alebo treba dat odviest firme, ktora ma povolenie na odvoz fekalii.

U nas je napr. jednorazove vypustanie zumpy do ver.kanalizacie prisne zakazane, su za to 1000€ pokuty.

Predtym,ako sa pustis do boja,over si,ci doterajsie postupy odvodu splaskov boli legalne...a mozno by bolo najvhodnejsie pripojit sa na ver.kanalizaciu a mas pokoj a bez problemov.