streamer
05.05.13,19:59
Zdravim,
za necele 2 mesiace mi konci najomna zmluva (30.6.2013) ktoru mam uzatvorenu na dobu urcitu (1 rok) a dalej tam uz nechcem byvat... nerozumiem ale uplne presne ako to funguje. (hladal som aj tu, googlil som) ci je aj vtedy vypovedna lehota alebo proste skoncim ten posledny den a vsetko je okej?

Konkretne mam v zmluve toto:

1.) Najom bytu sa skonci:
a) pred uplynutim doby na ktoru bol dojednany:
a.1.) pisomnou dohodou o ukonceni najmu medzi prenajimatelom a najomcom
a.2.) vypovedou zo strany najomcu
a.3.) vypovedou zo strany prenajimatela z dovodov, ktore upravuje Obciansky zakonnik v ustanoveni paragrafu 711
a.4.) odstupenim najomcu od zmluvy
a.5.) odstupenim prenajimatela od zmluvy
a.6.) okamzitou vypovedou z dovodu omeskania platby najomneho o viac ako 10 dni

2) Pre pripady ukoncenia najmu podla bodu a.2. a a.3. tohto clanku si zmluvne strany dohodli 2-mesacnu vypovednu lehotu, ktora sa pocita od prveho kalendarneho dna nasledujuceho mesiaca po doruceni pisomnej vypovede.


MOJA OTAZKA ZNIE:
Ako mam postupovat ked po 30.6. tam uz nechcem byvat?
Staci len ohlasit (telefonicky) ze zmluva konci a nechcem ju predlzit a len si dohodneme prebratie alebo musim dat vypoved a mam 2 mesacnu vypovednu od dalsieho mesiaca?

Aky je v mojom pripade postup?

Dakujem za odpovede
ivka70
05.05.13,18:13
Zmluva na dobu urcitu konci dohodnutym dnom, pokial sa nedohodnete na pokracovani alebo pokial so suhlasom najomcu nadalej nebyvas.

Cize nemusis davat ziadnu vypoved z najmu, mozes upozornit, ze pokracovat v najme nemienis.