janula94
06.05.13,08:20
Plánujem bielu lesklú kuchynskú linku, korpusy šedé, pracovná doska tiež do šeda, nerezové spotrebiče. Kto máte takúto kombináciu aký máte kuchynský stôl a stoličky? Šedý stôl a nerezové nohy? Nepôsobí to chladno?
lujza.j
06.05.13,06:29
ja len toľko že neé...brrrr, pre mňa sterilné, neútulné, chladné ale ak by si to silno chcela zmierniš to nejakou sviežou, veselou, pozitívnou a teplou farbou steny a obkladu.
......ale asi trendy
.....u mňa nikdy!
janula94
06.05.13,06:51
Tie steny budú mať určite nejaký teplý odtieň, to áno, a drevená podlaha.
lujza.j
06.05.13,06:51
aká farba podlahy?
buchač
06.05.13,06:52
Chladno ???

...jak v špitáli keby som bol ...
V prípade porcovania nejakého mäsa ???....čistá chirurgia ....
lujza.j
06.05.13,06:53
ja socm chcela pôvodne aj pitevňa...napísať
janula94
06.05.13,07:00
mne sa to páči, pôsobí to tak čisto a keď sa doladia doplnky tak to bude ešte lepšie, len mám problém doladiť stôl a stoličky, asi budem musieť niekde dokombinovať drevo, aby mohol byť stôl drevenný
lujza.j
06.05.13,07:07
mne je jedno ako si kto zariadi.....je to tvoja vec...tvoje peniažky...tvoje obydlie...
pôsobiť čisto je jedna vec a príjemne sa cítiť druhá....predsa akákoľvek kuchyňa ked sa udržuje je čista...
ja tam kde žijem sa potrebujem citiť príjemne.....chcem, aby na mňa dýchalo teplo, útulno....
pre moje oko ak drevené doplnky teda podlaha, stôl, sedáky stoličiek....tmavé drevo

neviem akú konkrétnu teplú farbu steny si mala na mysli?....
luja5
06.05.13,07:40
Či nepôsobí chladno šedý stôl a nerezové nohy? Alebo celá linka? Na mňa by to celé pôsobilo studeno, neútulne. Bola som v podobnej kuchyni (na návšteve) a cítila som sa tam ako v nemocnici a nemocničnej jedálni. Stôl mali tiež šedý a s nerezovými nohami, k tomu biele stoličky síce moderného dizajnu, ale nejaké chladné a navyše nepríjemne sa mi na nich sedelo. Kuchyňa ako z katalógu (však tuším aj bola), len som nevedela, či ju používajú aj na varenie, alebo len na ukazovanie, takmer žiadne doplnky po ruke, ako mám ja v kuchyni, žasla som, čo všetko majú poschovávané, len aby kuchyňa vyzerala na pohľad stále pekne "katalógovo"...Mne by prekážalo, ak by som stále musela niečo vyťahovať len preto, že to je z takého materiálu alebo takej farby, čo mi k tomu nepasuje, ale často to potrebujem... Ale je to vec vkusu. Im sa to páčilo, mne nie:).
Pepa
06.05.13,08:29
Janula, ak sa ti to páči, choď do toho. Ja som "mudrovala", ale len potichu, keď si môj syn dával robiť linku a zariaďoval kuchyňu. Majú ju leštenú bielo - čiernu, nerezové spotrebiče. Stôl vo farbe pracovnej dosky. Čudné biele stoličky. Kuchyňa má rozmery nejakých 4,5 x 3 m. Žiaden chlad ani sterilita. Pôsobí to veľmi príjemne. Steny biele, doplnené tapetou - takou ružovo čudnou farbou - ona má síce nejaký názov ja som ho zabudla - používa ju operátor T. Páči sa mi to.
janula94
06.05.13,08:30
Ďakujem za názor, mala si osobnú skúsenosť. Tohoto sa bojím, aby to nepôsobilo strašne chladno, hlavne ten šedý stôl a nerezové nohy.
luja5
06.05.13,08:44
Skús sa popýtať v okolí, či niekto nemá podobne zariadenú kuchyňu. Možno kamarátka kamarátky kamarátky ... ja som sa k návšteve takto dostala:).
Niet nad osobnú pocitovú skúsenosť a každá takáto návšteva môže byť inšpiratívna či už ako celok, alebo v určitých veciach-detailoch:).
Peggynka
06.05.13,15:21
Richard
06.05.13,15:56
Veľmi záleží na doladení interiéru. Moderný dizajn nepôsobí zrovna domácky, ale zato môže pôsobiť čerstvo a vzdušne.

Nikomu sa páči to a inému ono. Musíš sa rozhodnúť či chceš aby sa to páčilo tebe alebo väčšine. Najviac času tam budeš tráviť ty.

Druhá vec je, že moderné trendy rýchlo "vyprchajú" na druhej strane však pripomínajú dobu v ktorej vznikli a človek má vždy pozitívnu nostalgiu :)
janka51
06.05.13,16:45
Kamarátka má taktiež bielu kombináciu (bez lesku) so šedou spotrebiče nerez a k tomu sklenený stôl, nohy nerezové a biele koženkove stoličky. Pekne to ukáže.
KoxXxo
06.05.13,20:01
lujza.j
06.05.13,20:04
brrrr.....
Peter.Som
08.05.13,12:25
Zmazana otazka v otazke.
korela
09.05.13,16:36
Je to minimalizmus, tak je to tiež výborná farba. Nadčasová. Ale byt ako celok by mal byť farebne kompaktný, miestnosti na seba nadväzovali aspoň nejakými farebnými detailami, i štýlom.
Šedá by svedčala najmä tomuto štýlu, určite nie vidieckemu a pod., a najmä by mala byť v dostatočne veľkej, svetlej a vzdušnej miestnosti. Väčšie ak nie veľké okenné tabule.
Raz varil v "Bez servítky" slovenský mladý architekt bývajúci v Rakúsku za hranicami, mal sebou navrhnutú novostavbu, iný typ kuchyne tam ani nemohol dať. Šedá, hi-tech. Možno bude niekde v archíve.
Vyzerala skvelo. Ešte budú rozhodujúce ako pojednáš steny, podlahy.
Stôl najskôr sklo číre plus nerez. Vybrať vhodný tvar! Rozhodujúce. Drevený stôl to zabije. Ak, tak jedine na mieru vyrobený, v tvaroch celej kuchynskej zostavy, toto nie je mišmaš štýl.
"Vážnosť" odstrániš hoci i farebnými mini doplnkami. Odvrátiš čiastočne pozornosť od hmoty.
korela
09.05.13,16:46
alaya1
09.05.13,19:45
Tie sive plochy nechces radsej biele? Ja teraz menim kuchynu, a chcem kombinovat bielu a este nejaku- ale teplu farbu.
KoxXxo
14.05.13,11:27
A potom už len zamknúť a ukazovať návštevám..
korela
14.05.13,11:39
Prečo? Závisí od samotného objektu, nehodí sa všade samozrejme, tiež od povolania majiteľa, životného úseku.
Niekto sa cíti dobre v brčálovej zelenej, niekto v šedej.