Shuugirl
06.05.13,09:01
Chcem sa opýtať, mám v byte podnájomníčku 3 mesiace. Po 2 mesiacoch bezproblémového užívania začala tvrdiť, že v byte sú ploštice ( z ničoho nič) Ja ako majiteľka som to nahlásila predsedkyni bytového spoločenstva a požiadala som ju o lekárske potvrdenie (nájomníčku) aby som mala istotu, že sa jedná o ploštice. K lekárke ísť odmietla a v celom paneláku nebol nahlásený iný výskyt ploštíc okrem môjho bytu. Ponúkla som jej, že do bytu pošlem deratizačnú službu na obhliadku, čo tiež odmietla s tým že to podľa nej nie je potrebné, že sú to určite ploštice a že ona si samostatne kúpila nejaký postrekový prípravok. Nájomníčka mi stopla platbu nájmu za aktuálny mesiac, chce sa vysťahovať v polke mesiaca ( za ktorý nemá zaplatené) a po mne chce aby som jej vrátila celú kauciu (1 mesačné nájomné) a odôvodňuje to tým, že situácia nevznikla jej vinou a, že v byte sa nedá bývať do konca mesiaca. Okrem toho chce, aby som jej preplatila deratizačný prípravok vo výške 30€. Ako mám teraz postupovať? Ja som jej do užívania dala čistý byt bez akéhokoľvek výskytu parazitov. Kauciu jej samozrejme vrátiť nechcem, keďže nemá zaplatené nájomné za aktuálny mesiac. A tiež jej tvrdenie o výskyte ploštíc sa mi nezdá pravdivé, po tom ked nechcela isť k lekárke a po tom ako odmietla deratizačnú službu. Ďakujem za odpoveď
arizona
06.05.13,07:31
Podnajomnicka pravdepodobne vymysla,aby nemusela platit a dodrzat zmluvu,ktoru mate uzavretu.
Ponukla si jej pomoc, tu odmietla.Taktiez odmietla podat nejaky dokaz svojho tvrdenia.
Niekedy je to tazke dokazat,ale keby boli v byte plostice, tak by sa urcite vyskytovali aj u susedov.
Urcite by som jej kauciu nevracala,ani nepreplacala derat.pripravok. Ozaj a ukazala Ti vobec pokl.blok, ci ho naozaj kupila?