Žabinka
06.05.13,10:17
Teraz som sa zamyslela nad týmto. Napr. potrebujem radu ohľadom rastliny. Dala som moju otázku do existujúcej otázky "Aká je to rastlina" ako odpoveď, aj keď to nebola odpoveď, ale moja vlastná otázka. Keď budem mať v budúcnosti inú otázku na druh rastliny, už v danej otázke nebudem môcť reagovať, budem si musieť založiť novú otázku. Nebude potom porada zahltená množstvom otázok rovnakého typu "Aká je to rastlina"? Ja mám pocit, že to nebude prehľadnejšie. Mne sa zdá lepšie, keď na otázku druhu rastliny sa reagovalo v jednej téme v starej porade..
Rozalka
06.05.13,08:31
Aj mne sa to zdá neprehľadné, podľa mňa v mnohých témach sa postupnými odpoveďami a ďalšími otázkami dá lepšie dopracovať k optimálnej odpovedi. Tu je idea taká, že nová otázka = nová téma.
To sa však dá v jednoznačných otázkach, napr. akú múku použiť do palaciniek. V mnohých oblastiach to nie je až tak čierno-biele.
Žabinka
06.05.13,08:42
Prehľadné by to bolo, keby boli kladené jednoznačné otázky. Ale to sa budú ľudia ťažko učiť.. Nedá sa spýtať ako doteraz napr. Ako zaúčtovať? a tu sa rozoberajú rôzne možnosti čo a ako zaúčtovať, ale Ako zaúčtovať nákup kancelárskeho papiera?.. Myslím, že tu bude veľké množstvo otázok, ktoré tematicky súvisia, ale každá bude samostatná..
arizona
06.05.13,08:45
Ked si si chcela o rastlinke aj podebatit,mohla si zadat nie otazku,ale debatu,tam mozes odpovedat viac krat

Ja som zvykla v starej Porade na otazku "aka je to rastlina" po zisteni spravnej odpovede dopisat do povodneho nazvu nazov rastliny.Malo to posluzit v dalsom vyhladavani danej,uz konkretnej rastliny a dalsej otazke k teme.
Ale casto sa to aj tak zvrhlo, lebo vzdy sa nasiel niekto,kto zacal mat otazky o uplne inej rastliny,namiesto toho,aby si zalozil novu temu.

Malo to teda nevyhodu,ze ak niekto hladal napr. ruze,malokedy ho napadlo hladat medzi gladiolami ...takze vznikal chaos.
Tomuto chce nova porada zabranit.

Pozrela som si tu temu http://www.porada.sk/t215631-aka-je-to-rastlinka.html#post2348696 - UKAZKOVY GALIMATIAS !!!!
Najlepsia odpoved priamo pod otazkou neodpoveda na zadanu otazku,ale na uplne nieco ine / na tvoju otazku/...
Žabinka
06.05.13,09:43
Ospravedlňujem sa za zmätok v otázke, až keď som to odoslala, uvedomila som si to, o čom som písala vyššie.. No, ešte veľa sa budem musieť učiť.. :)