dajana16
09.03.06,13:03
Prosim vas o radu:
Ako je to s DPH v pripade, ked tuzemsky platca DPH nakupuje tovar od neplatcu DPH v EU a tovar predava v tuzemsku?
Pri nakupe v EU staci len doklad z pokladne?
dajana16
09.03.06,12:31
Este raz prosim o radu...
Je to surne.:(
dajana16
10.03.06,06:37
Naozaj mi neviete poradit?
Neuplatnuje sa dan, alebo sa musi tuzemsky platca dane zaregisrovat v EU?
ALBO
11.03.06,17:12
Prosim vas o radu:
Ako je to s DPH v pripade, ked tuzemsky platca DPH nakupuje tovar od neplatcu DPH v EU a tovar predava v tuzemsku?
Pri nakupe v EU staci len doklad z pokladne? POdľa mňa, nemáte žiadne povinnosti.Keďže je neplatca nedochádza k nadobudnutiu(§11), Miesto dodania je EU (§13/1). Keďže vy to nepredávate tam ale doma, nemáte povinnosť sa tam registrovať. Doklad z ERP by vám mal stačiť. To už je v tomto prípade mimo DPH, musí stačiť pre potrebu zaúčtovania nákladu.
milagros208
28.10.10,08:40
Ahojte. Mám takýto prípad. Kúpili sme od fyzickej osoby - neplatcu DPH , z ČR na kúpno-predajnú zmluvu poľnohospodársky stroj. Podlieha táto kúpa zdaneniu, príp. samozdaneniu? Vykazuje sa vo výkaze o DPH? ďakujem.
milagros208
28.10.10,11:41
Ahojte. Mám takýto prípad. Kúpili sme od fyzickej osoby - neplatcu DPH , z ČR na kúpno-predajnú zmluvu poľnohospodársky stroj. Podlieha táto kúpa zdaneniu, príp. samozdaneniu? Vykazuje sa vo výkaze o DPH? ďakujem.
Posúvam...
Mária.K.
28.10.10,15:00
Ahojte. Mám takýto prípad. Kúpili sme od fyzickej osoby - neplatcu DPH , z ČR na kúpno-predajnú zmluvu poľnohospodársky stroj. Podlieha táto kúpa zdaneniu, príp. samozdaneniu? Vykazuje sa vo výkaze o DPH? ďakujem.
Takáto kúpa nie je predmetom dane na Slovensku, nepodlieha samozdaneniu a nevykazuje sa v daňovom priznaní k DPH.