dasenka123
06.05.13,13:20
som na PN, mám 2x2 vychádzky, ale potrebovala by som na jeden deň celodennú vychádzku. kto mi ju môže dať, doktor alebo mám ísť na sociálnu poisťovňu a povedať im pravý dôvod? mám ísť na svadbu ako svedok.
willma
06.05.13,11:37
celodenná vychádzka neexistuje, A nepomôže ti ísť ani na SP. Tu by som vari doplnila, že ak by tam išla - tak sa s ňou baviť nebudú asi. Ale ak by sa dokázala dohodnúť s lekárkou, tak nevidím problém - Ale nepredpokladám, že môže nahlásiť, že počas PN je na svadbe. Musíš sa zmieriť s tým, že svedok nebudeš - prípadne je potrebné ukončiť PN. Všetko ostatné sa považuje za porušenie liečebného režimu.
alaya1
06.05.13,16:25
Mozes byt svedkom v case, ktory uvadzas- v case vychadzok. Inak nie.
julysak
06.05.13,16:44
Platí jednoduché pravidlo :

Kto sa pýta, či môže - - ten nemôže
majka 62
06.05.13,20:31
Ja vždy nahlásim svojej ošetrujúcej lekárke, ktorá PN vypísala, že napr. cestujem k rodičom cez víkend a nebudem sa zdržiavať na nahlásenej adrese, ktorá je uvedená na PN. Nahlásim jej mesto, prípadne presnú adresu, ak vyžaduje. Samozrejme lekárka s tým musí súhlasiť, ak by zdravotný stav nedovoľoval a lekárka by nesúhlasila, tak nič nezmôžete. Moja neterka bola PN, nahlásila, že ide na svadbu a nebol problém. Záleží hlavne od zdravotného stavu, ale tipujem keď máte vychádzky 2+2, tak by nemal byť problém.
Pepa
07.05.13,06:59
Existuje inštitút neobmedzených vychádzok. Uvádzaš, že všetko ostatné sa považuje za porušenie liečebného režimu - čo je to všetko ostatné? O porušení liečebného režimu rozhoduje výlučne ošetrujúci lekár a rozsah vychádzok je tiež v kompetencii ošetrujúceho lekára........
willma
07.05.13,07:26
možno existuje, ale keby lekár uznal za vhodné, tak jej takú vychádzku dá, predpokladám, že sa to týka minimálneho množstva diagnóz
DanielaSL
07.05.13,11:30
Erika -Pepa dala najlepšiu odpoveď......škoda, že neviem prideliť body za užitočné.
Nakoniec kto iný nám vie poskytnúť lepšiu odpoveď...ako osoba, ktorá s tým pracuje? Ja by som to dasenka123 skúsila možno najprv u lekárky.
DanielaSL
07.05.13,11:32
Aj ja viem, že existuje, svojho času aj KarolZA takú celodennú vychádzku mal. Takže by som Danka na tvojom mieste opravila prvú vetu....v odpovedi. Lebo nie je správna.
terezamaria
07.05.13,11:53
Presne, Pepa dala najlepšiu odpoveď, škoda že to dala ako komentár a nie odpoveď. Na komentár sa nedajú prideľovať body.