Dominika Kovacovska
06.05.13,20:32
Rozhodla som sa ze zrusim investicne zivotne poistenie v pistovni Aegon. moj financny poradca mi napisal vypoved a odoslal uz v polovici marca. Doteraz mi nic neprislo a po telefonate s fin. poradcom mi povedala ze volala do poistovne a ze vlastne ja som poistnik v aegone az do konca maja? Vie mi prosim niekto vysvetlit preco 2 a pol mesiaca som stale poistnik v tej poistovni a moja zivotka stale plati? Tym padom si poistku za 3 mesiace strhnu z mojej odkupnej hodnoty. Spravila chybu moja poradkyna? Ona by predsa mala vediet ze to bude tak dlho trvat a ze stale poistku treba platit. Alebo je to standardny postup pri ruseni zmluvy investicneho zivotneho poistenia. Alebo spackala nieco poistovna? Zaciatok poistenia 18.09.2006 technicky zaciatok poistenia1.10.2006 cize poistku som platila 6 a pol roka.
ivka70
06.05.13,19:12
Poistka sa zvycajne (zo zakona) da vypovedat len 6 tyzdnov pred terminom splatnosti. Ak mas teda tento termin na konci maja, vypoved podana v marci je viac ako 6 tyzdnov pred nim, poistna zmluva bude ukoncena k majovemu terminu.

Treba si precitat zmluvu.
Dominika Kovacovska
07.05.13,05:54
Splatnost mam 20 v mesiaci tym mi vychadza ze by mi mala poistka byt zrusena na konci aprila kedze sa vypoved posielala 18 alebo 19 marca. Predsa sa berie do uvahy podpis vypovde a nie den kedy im je dorucena. Stve ma na tom najviac to ze mi o tom poistovak nepovedal a povedala mi ze kazda poistovna to ma inak. ved predsa musi vediet ako to chodi. jasne potrebovala mi urobit novu zmluvu tak preto mi nepovedala detaili cize 2 mesiace som mala dve zivotky no fasa. Davajte si ludia pozor na taketo veci clovek aby mal vysoku skolu na vsetko
ivka70
07.05.13,08:53
BNerie sa do uvahy datum dorucenia vypovede druhej strane ..... a je to dane zakonom ... zbytocne sa vytacas .....