mondes
06.05.13,22:54
Vďaka avalik, super téma, práve dnes som to riešila. Mali sme dohodárov s nepr. príjmom, ktorým dohoda skončila 30.4.2013. Na porade som zistila, že do troch dní po skončení PP je potrebné zaslať ELDP za dohodárov. Teda pre istotu som volala do SP v našom kraji (PO) a tam mi povedali, že termín do troch dní neplatí, len v prípade, ak konkrétny dohodár žiada o dôchodok. Že sa nemusím ponáhľať a ELDP stačí, ak zašlem po spracovaní miezd v priebehu mája. A tu čítam niečo iné. Takže ako píšeš, radšej sa držím zákona a zajtra, teda dnes posielam (aj tak už meškám 4 dni).
avalik
06.05.13,21:01
postupuj podla zakona - je to § 231 ods. 1 písm. j)

(1) Zamestnávateľ je povinný

j) viesť o svojich zamestnancoch evidenciu na účely sociálneho poistenia a predložiť túto evidenciu pobočke do troch dní od uplatnenia nároku na dávku alebo od skončenia pracovného pomeru alebo iného právneho vzťahu k zamestnávateľovi,
mondes
06.05.13,21:06
VĎaka, ešte by ma k tomu zaujímalo, že ak firma zúčtováva mzdy napr. 15 deň po skončení mesiaca, resp. po skončení dohody, tak kvôli zaslaniu ELDP to musí urobiť do troch dní? Ďakujem.
avalik
06.05.13,21:09
zase suvisiaca otazka :) ... zakon hovori po skonceni pracovneho pomeru nie po zuctovani mzdy