karacenka
07.05.13,06:45
Zmenili nám pozemkové spoločenstvo s bezprávnou subjektivitou na spoločnosť s právnou subjektivitou. Kde všade to máme ísť nahlásiť a hlavne kde to treba ohlásiť/registrovať, aby nám pridelili IČO a DIČ. (ako spoločnosť s bezprávnou subjektivitou sme doteraz nemali IČO)
Zatiaľ máme len oznámenie od Lesného úradu , že nám zmenili spoločnosť na právnu subjektivitu.
Ďakujem za akúkoľvek pomoc.
Prosííííííím, pomôžte niekto, potrebujeme pracovať a nemáme IČO ani DIČ. na DÚ nevedia poradiť ani na Okresnom súde .
a_je_to
15.05.13,15:02
To je trochu omyl, že OLÚ vám zmenilo subjektivitu. Lebo to môže urobiť len spoločenstvo samo. OLÚ vás zrejme iba upozornil, že to máte urobiť. Postup je uvedený v zákone č.97/2013, vyhľadaj a preštuduj celý, budeš to potrebovať., napr. tu : http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_zak/jaspiw_mini_zak_zobraz_skup1.asp?skupina=1
Ponáhľať sa nemusíš, máte nato čas do 28.2.2014, ale neodkladaj to, lebo je to náročné. Zatiaľ si študuj ten zákon, bez neho sa s nikým o tom nedohovoríš. Nezabudni, že do 31.7.2013 musíte ptredložiť na OLÚ zoznam všetkých členov podľa § 31, ods. 4 zákona. Zoznam musí byť podľa § 18, inak dostanete pokutu.
mpv
18.05.13,08:49
Dobrý deň pán prispievateľ a_je_to. Ďakujem za Vašu odpoveď. Nedarí sa mi však spojiť sa s Vami, nakoľko nemám dosť nejakých PM - to mi vypisuje. Poprosím Vás napísať mi na mail: info@mrprogres.eu. Ďakujem


Vážený pán prispievateľ a_je_to. Posielala som Vám súkromnú správu, avšak nakoľko som nováčik na porade, nie som si istá, či som ju odoslala správne. Dosť ma tlačí čas aj urbárnici, ja si však nie som istá, ako vyriešiť problém zdaňovania. Prosím odpíšm odpíšte mi. ďakujem. info@mrprogres.eu Eva Rybová ďakujem
karacenka
20.05.13,11:47
Dobrý deň, máš pradu, zmenu pr. subjektivity sme odsúhlasili na valnom zhromaždení ešte vo februári 2013 a násladne sme to celé odniesli na OLÚ a tam nám vydali po predložení xy papierov potvrdenie o zmene práv. subjektivity. Ale už som prišla aj na to kde nám vydajú IČO (už ho aj máme) . Aj tak veľká vďaka za odpoveď. :-))