Janinkaaa
07.05.13,11:44
Syn skončil pracovný pomer 30.04.2013. Dnes sa išiel zaevidovať na ÚP. Pani ho nezaevidovala nakoľko syn nemal zápočtový list. Mal len dohodu o ukončení prac. pomeru. Pani úradníčka na ÚP mu tvrdila, že podľa Novely 96/2013 (platnosť od 01.05.2013) nemôže byť zaevidovaný, kým donesie aj zápočtový list.
Syn má problém od bývalého zamestnávateľa získať ten zápočtový list. Ani neviem, či mu ho vôbec dá. Proste nerozišli sa "v dobrom".

Má úradníčka na ÚP pravdu ? Pozerala som tú novelu, ale nič také som tam nenašla.

Ďakujem za odpovede.
Xanti
07.05.13,09:45
Ja by som šla opäť na UP , hádam natrafí na inú pracovníčku. A ked nie tak si treba žiadať nadriadenú , alebo riaditeľa a nenechať sa odbiť ...
avalik
07.05.13,10:49
Príloha č. 2 k zákonu č. 5/2004 Z. z. ZOZNAM DOKLADOV, KTORÉ SÚ SÚČASŤOU ŽIADOSTI O ZARADENIE DO EVIDENCIE UCHÁDZAČOV O ZAMESTNANIE, A DOKLADOV, KTORÉ UCHÁDZAČ O ZAMESTNANIE PREDKLADÁ NA ÚČELY SPROSTREDKOVANIA ZAMESTNANIA


A. Súčasťou žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie podľa § 34 ods. 2 sú tieto doklady:


a) fotokópia potvrdenia o zamestnaní65) alebo dokladu o spôsobe skončenia pracovnoprávneho vzťahu alebo obdobného pracovného vzťahu, ak spôsob skončenia pracovnoprávneho vzťahu alebo obdobného pracovného vzťahu nie je uvedený v potvrdení o zamestnaní alebo ak sa potvrdenie o zamestnaní nevydáva,

b) fotokópia dokladu o skončení alebo pozastavení prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti,

c) čestné vyhlásenie, že nevykonáva zárobkovú činnosť na základe právneho vzťahu podľa osobitného predpisu,13) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-5#f6152827)
d) fotokópia dohody alebo zmluvy, na základe ktorej vykonáva zárobkovú činnosť podľa § 6 ods. 2,
e) potvrdenie o ukončení školy,
f) čestné vyhlásenie o skončení osobnej celodennej starostlivosti o blízku osobu,
g) doklad o skončení dočasnej pracovnej neschopnosti,
h) potvrdenie o prepustení z väzby a potvrdenie o prepustení z výkonu trestu odňatia slobody,
i) právoplatné rozhodnutie o nepriznaní predčasného starobného dôchodku,
j) rodný list, ak mladistvý občan nemá spôsobilosť na právne úkony a je zastúpený zákonným zástupcom.
B. Uchádzač o zamestnanie na účely sprostredkovania zamestnania predkladá tieto doklady:
a) rozhodnutie alebo oznámenie o poklese schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť alebo posudok útvaru sociálneho zabezpečenia vydaný podľa osobitného predpisu,14) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-5#f6152835) ak občan uvedený doklad má vydaný,
b) rozhodnutie alebo oznámenie Sociálnej poisťovne o invalidite alebo percentuálnej miere poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť alebo posudok útvaru sociálneho zabezpečenia vydaný podľa osobitného predpisu,14) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-5#f6152835)
c) právoplatné rozhodnutie súdu vo veci neplatnosti rozviazania pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu,
d) fotokópia dokladu o dosiahnutom stupni vzdelania,
e) fotokópie dokladov o nadobudnutých zručnostiach a oprávneniach.


este doplnim zo zakona:

(2) Skutočnosti rozhodné pre zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie osvedčuje občan pri podávaní žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, najneskôr do ôsmich kalendárnych dní odo dňa podania žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, ak tomu nebránia závažné skutočnosti, ktoré je občan povinný preukázať. Zoznam dokladov, ktorými občan osvedčuje skutočnosti rozhodné pre zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie a ktoré sú súčasťou žiadosti, sú uvedené v prílohe č. 2 písm. A.

takze podat ziadost si moze, pracovnicka nema dovod odmietnut prijatie ziadosti!!!

urcite nech tam ide este raz ako radi Xanti

je jedno ako sa rozisiel so zamestnavatelom, ak to nejde ustne, vyziadat potvrdenie pisomne doporucenou zasielkou, nevydanie potvrdenia o zamestnaní nech ohlási na inspektorat prace
Xanti
07.05.13,10:51
No áno , mal by ísť na UP, lebo sa nedoplatí do ZP na odvodoch .. a dnes je aj posledný deň ... a dokladovať to môže potom.
Janinkaaa
07.05.13,10:55
Ďakujem Vám veľmi pekne dievčataá. Ste zlaté !
Neviem, ako sa pridá odpoveď - tak len ďakujem prostredníctvom komentára.
avalik
07.05.13,11:45
neskorsie dokladovanie som doplnila do odpovede
zalobaba
22.08.13,16:43
b) fotokópia dokladu o skončení alebo pozastavení prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti,

V prípade evidencie bývalého spoločníka a konateľa spoločnosti s ručením obmedzeným sa týmto dokladom myslí Zmluva o prevode obchodného podielu spoločníka a Zápisnica z valného zhromaždenia o odvolaní konateľa a súčasne prevode obchodného podielu to musí byť aktuálny Výpis z Obchodného registra, v ktorom už budú obe tieto zmeny zapísané?
Toto je môj prípad, kedy som 05.06. previedla obchodný podiel a súčasne som bola odvolaná z funkcie konateľa, 09.06. som dostala výpoveď, 10.06. som sa bola evidovať na ÚP a ten po viac ako 30 dňoch vydal rozhodnutie o nezaradení z dôvodu, že z Obchodného registra som bola ako spoločník a konateľ vymazaná až ku dňu 13.07.....podľa postup ÚP nebol správny. V akej lehote musí vlastne ÚP rozhodnúť o zaradení alebo nezaradení uchádzača do evidencie?