Ivenka
07.05.13,12:55
Mám otázku, ak prenajímam OA do ČR do 30 dní - obaja platitelia, tak FA vystavím so slovenskou DPH ale ide mi táto služba do SV?
Ďakujem

Nikto mi neporadí ?
Richard
07.05.13,18:50
vylepši názov otázky
Andrej13
08.05.13,17:51
zdravim,
takze porade, podla zakona o DPH par. 16 ods. 2 "Miestom dodania služby spočívajúcej v poskytnutí krátkodobého nájmu dopravných prostriedkov je miesto, kde sa dopravný prostriedok fyzicky dá k dispozícii zákazníkovi; krátkodobým nájmom sa rozumie nepretržité držanie alebo používanie dopravného prostriedku počas obdobia nepresahujúceho 30 dní"

- takze ak mu ho k dispozicii das na Slovensku, tak s DPH.

dalej par. 80 ods. 1 ti definuje, kedy podavas SV - "Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň."

- myslim ze tie par. 43 a 45 sa ta netykaju, ale pismeno d hovori o par. 15, avsak par. 15 ods. 3 hovori: Miesto dodania služby sa určí podľa odseku 1 alebo 2, ak § 16 neustanovuje inak.

- kedze par. 16 hovori o dodani ze je tam kde sa mu da fyzicky k dispozicii, tak z toho vyplyva, ze ked mu ho fyzicky das na Slovensku, tak to vystavujes s DPH a samozrejme nevykazujes to v SV.

Sorry, ak je to moc citacie.