romy16
07.05.13,13:22
Dobrý deň,
ako treba v MRP správne nastaviť pracovný pomer na kratší pracovný čas u zamestnanca, ktorého týždenný prac. úväzok je 5 hodín? Pracuje však iba 1 deň v týždni po 5 hodín. V MRP si pýta denný úväzok a podľa neho mi prepočítava mzdu za mesiac, ale ja nemám denný uväzok, iba týždenný.
Andyke
07.05.13,11:49
Tomuto zamestnancovi musíš najprv nadefinovať pracovný kalendár. Postup som už písala tu :

http://www.porada.sk/t69151-p4-vypocet-mzdy.html
romy16
07.05.13,13:05
Skúsila som to tak urobiť, základnú mzdu vypočítalo dobre, len neviem prečo mi tam program vypočítal aj doplatok do minimálnej mzdy. Zamestnanec má mesačnú mzdu 50 €, pri úväzku 5 hod. týždenne mi nevychádza žeby mal menej ako minimálnu mzdu...
Andyke
07.05.13,16:04
Asi máš v prac. pomeroch, mzdové údaje zafajknuté doplatok do min.mzdy. Zruš to.
romy16
09.05.13,05:25
Prosím vás ešte raz, ako si mám nastaviť pracovný pomer? Lebo ked som si zadala pracovný kalendár s jej smenami tak mi vypočítava dovolenkový priemer 0,4688, čo nieje ani mimálna mzda, preto mi dáva aj doplatok do min. mzdy. V prac. pomere mám toto nastavenie: denný úväzok 5 hod., pracovný kalendár - priradený ten, ktorý som jej vytvorila, mesačná mzda 50 €, menej ako polovičný úväzok, koef. min.mzdy 1. Prosím vás, čo tam mám nastaviť inak?
Andyke
09.05.13,19:14
Vymaž mzdu.
Fajku pri doplatku do min.mzdy tiež zruš. Daj uložiť a až potom choď na výpočet mzdy.
Keď zadáš výpočet mzdy, tak program Ti opraví hod. priemerku sám na 1,941. Budeš to mať na výpl.páske.