hippoo01
07.05.13,14:30
Dobrý deň,
potrebovala by som asap zistiť a preložiť do "ľudskej reči" legislatívu potrebnú k povoleniu na predaj liehu, ale nie konečenému odberateľovi, ale ako distribútor na ďalší predaj.
Ako PO máme povolenie na predaj konečenému odberateľovi - konzumentovi, aké ďalšie žiadosti a dokumenty sú potrebné?
Okrem iného potrebujem k tejto problematike zistiť, aké sú podmienky colného skladu.
Príklad:
Importujem alkohol, nechcem však zaťažiť rozpočet o spotrebnú daň, zároveň chcem produkty predávať ďalším distribútorom na SR.
Teda aké sú k tomu podmienky, aká je legislatíva, výkazníctvo, účtovníctvo?…, kompletný proces...
Vopred ďakujem za odpovede...
Excise Duty
07.05.13,16:30
Treba pozrieť ustanovenie § 54 zákona č. 530/2011 Z. z. o
spotrebnej dani z alkoholických nápojov, tam sú podrobnosti. Import odkiaľ? Ak z iného členského štátu, načo ti je colný sklad? Ak z tretieho štátu, potom máš na mysli zrejme daňový sklad, ten je upravený ustanovením § 46 citovaného zákona.
hippoo01
08.05.13,11:07
Treba pozrieť ustanovenie § 54 zákona č. 530/2011 Z. z. o
spotrebnej dani z alkoholických nápojov, tam sú podrobnosti. Import odkiaľ? Ak z iného členského štátu, načo ti je colný sklad? Ak z tretieho štátu, potom máš na mysli zrejme daňový sklad, ten je upravený ustanovením § 46 citovaného zákona.

Jedná sa o nákup alkoholu od českého dodávateľa z prémiového segmentu. Zákon uklada distribútorom povinnosti týkajúce sa min. počtu zamestnancov, skladových priestorov a min. ročnom obrate. Par. 54 ods.8 zasa hovorí že držiteľ povolenia na predaj je povinný nakupovať lieh v SBL na účely ďalšieho predaja len od dodávateľa, ktorému colný úrad vydal povolenie na distribúciu. Strácam sa v tom... Ak mám už povolenie na predaj kon. spotrebiteľovi nemusím v tomto prípade žiadať o povolenie k distribúcii? Aký je v tomto prípade celý proces? ako je to so spotre.daňou, ako sa platí clo a daň. Prosím poraďte mi...
Vopred ďakujem za pomoc