Lussi89
07.05.13,15:07
Zdravim... Mam asi podobny problem teda myslim.. Predala som auto, ziadny extra zisk, chlapik mi po 4 dnoch vola ze mu odisla prevodovka.. Co teraz? mam ju zaplatit alebo ako? hladala som na nete, pravna rada znela : predavajuci zodpoveda za vady, ktore boli na aute ked ho kupujuci kupoval, za vady ktore vznikli po prevzati vozidla predavajuci nezodpoveda.. som z toho mimo vsade pisu nieco ine.. Prevodovku som ja menila tiez sa mi stalo to co jemu teraz, ale 7 mesiacov isla v pohode... Tiez som sa byvalemu majitelovi snazila doprosit aby mi to preplatil povedal ze to sa pokazilo vam a to uz nieje moj problem.. co mam robit teraz? peniaze ktore som z toho "vytazila" som vratila otcovi ktory mi financoval vsetky opravy, takze zhrnutie nemam auto, ani peniaze co som zanho dostala, a on chce aby som mu ho opravila alebo mi ho vrati a ja mu vratim peniaze (ktore nemam).. Dakujem za pomoc.. Aby som nezabudla jedna sa o 13 rocne auto aby ste boli v obraze ze zisk z neho nebol ziadne terno :D
Mária27
07.05.13,15:03
V nadpise píšeš o skrytých vadách, ale v texte hovoríš, že sa to pokazilo neskôr. To je práve veľký rozdiel. O skrytú vadu by išlo vtedy, keby tam v čase predaja bola, aj keď si o nej nevedela.
To, že bola kedysi prevodovka menená neznamená, že tam bola vada, ktorá vyšla dodatočne najavo. Naopak, § 597 ods. 1 nepovažuje za vadu takú vlastnosť veci, ktorá sa pri veku a cene auta predpokladala.

§ 597
(1) Ak dodatočne vyjde najavo vada, na ktorú predávajúci kupujúceho neupozornil, má kupujúci právo na primeranú zľavu z dojednanej ceny zodpovedajúcu povahe a rozsahu vady; ak ide o vadu, ktorá robí vec neupotrebiteľnou, má tiež právo od zmluvy odstúpiť.
dmc
08.05.13,18:18
Ak bola prevodovka v case predaja funkcna resp. ak ste v case predaja nevedeli o tom ze je problem s prevodovkou (nedavali ste ju zvarat a podobne o com ste neinformovali noveho majitela) a prevodovka sa po 4 dnoch pri 13 rocnom aute pokazi nezodpovedate za tuto vadu. Nech sa kludne kupujuci kludne obrati na sud. Je to krute ale je to fakt. A pokial nieste ani prva majitelka vozidla tak je oprava na vase naklady takmer nevymozitelna . Pri 13 rocnom aute toboz.
Lussi89
09.05.13,07:07
Dakujem vam za pomoc. Ako mrzi ma to lebo viem ako sa citi, a bola by som taka "hlupa" a odniekadial tie peniaze vyhrabala a dala mu to opravit, ale ked uz ma tolko ludi uistilo, ze to nieje ani moja chyba ani moja vec, tak som kludnejsia.. Este raz dakujem :)