obet
07.05.13,16:32
Zdravim .... chcem sa spitat či sa nejako da ANONYMNE nahlasit zamestnávateľa na daňový úrad pre daňovú kontrolu... To že okráda štát ma vobec neprekvapuje (to robí každý podnikateľ) ale okráda nás zamestnancov. Neviem ako by som vam to spravne napisal no odvádza za nas daň iba z minimálnej mzdy pričom nám zdaní celú výplatu (rozdiel mu ide do vrecka) , nieje možne dokazat niekde aky mam plat (jedine min. mzdu) a neda sa vybavit skoro nic ci uz v banke alebo inde + aký potom budem mat dôchodok ked podľa štátu zarábam min.mzdu.... Preto by som ho chcel nahlásit ANONYMNE (aby sa my potom nemstil). Vždy ked ma prist nejaká takátio kontrola tak to vie cca 3dni dopredu a zazrakom nic nenájdu (bud ich podpláca alebo kradne bez dôkazov) Ďakujem
Pepa
07.05.13,14:58
Toto je pre inšpektorát práce nie pre daňový úrad.
terezamaria
07.05.13,15:36
Na výplatnej páske máte uvedenú minimálnu mzdu a aj takú máte zdanenú. Potom dostanete do " vačku " mimo výplatnej pásky napr. 200...300...euro, keďže tieto nie sú nikde evidované, neplatí z nich daň, to je pravda, ale nemôže si ich zahrnúť ani do účtovníctva ako náklad.
Tvoj problém nie je s odvádzaním dane zamestnávateľom, ale problém je u všetkých zamestnancov, ktorí súhlasia s minimálnou mzdou na papieri / výplatnej páske/....PN-ka nižšia, naozaj aj dôchodok nižší, dovolenkový priemer nižší...atď.
Tento prípad by bolo potrebné riešiť v pozícii všetci zamestnanci - kontra zamestnávateľ.
Ale Pepa dobre píše, že Inšpektorát práce....ten rieši aj anonymné podania.
obet
07.05.13,17:35
Ďakujem obom ....