BOBY
09.03.06,13:23
Ahojte všetci a poraďte ak môžete.
Zamestnanec ukončil pracovný pomer dohodou 31.1.2006. Predpokladám, že sa bol hneď zaevidovať na úrade práce. Dnes mi poslal PN od 1.3.2006 v ochrannej lehote a zamestnávateľa uviedol našu firmu. Nezdá sa mi to v poriadku. Podľa môjho názoru by tam mal byť uvedený OÚP a PN mal zaslať k likvidácii od 1.dňa na Sociálku. Má s tým niekto skúsenosť? Budem povďačná za každú odpoveď. Díky
Tweety
09.03.06,12:26
Ahojte všetci a poraďte ak môžete.
Zamestnanec ukončil pracovný pomer dohodou 31.1.2006. Predpokladám, že sa bol hneď zaevidovať na úrade práce. Dnes mi poslal PN od 1.3.2006 v ochrannej lehote a zamestnávateľa uviedol našu firmu. Nezdá sa mi to v poriadku. Podľa môjho názoru by tam mal byť uvedený OÚP a PN mal zaslať k likvidácii od 1.dňa na Sociálku. Má s tým niekto skúsenosť? Budem povďačná za každú odpoveď. Díky
Ak už ukončil PP, nie je Vaším zamestnancom. S PN už nemáte nič. :cool:
endrju
09.03.06,12:26
Ahojte všetci a poraďte ak môžete.
Zamestnanec ukončil pracovný pomer dohodou 31.1.2006. Predpokladám, že sa bol hneď zaevidovať na úrade práce. Dnes mi poslal PN od 1.3.2006 v ochrannej lehote a zamestnávateľa uviedol našu firmu. Nezdá sa mi to v poriadku. Podľa môjho názoru by tam mal byť uvedený OÚP a PN mal zaslať k likvidácii od 1.dňa na Sociálku. Má s tým niekto skúsenosť? Budem povďačná za každú odpoveď. Díky
Zamestnávatelia už nemajú nič spoločné s priamym vyplácaním nemocenských dávok v ochrannej lehote. Prichádza do úvahy iba vyplnenie potvrdenia o príjme (presnejšie o vymeriavacich základoch počas rozhodujúceho obdobia) na účely nemocenských dávok.
Valleri1
09.03.06,12:30
Jeho postup bols pravny, pretoze je v ochrannej lehote, musel uviest este vasu firmu ako zamestnavatela, ale vy s tym uz nemate nic. PN mu vyplati socialna poistovna. My sme mali tiez taky pripad a dost nas to vtedy prekvapilo, mysleli sme si, ze mu musime preplacat PN este my, ale na socialnej poistovni mi vysvetlili, ze my nemame uz ziadne povinnosti voci nemu, on sam musi prieniest podklady o PN k nim a riesi sa to u nich.
BOBY
09.03.06,12:32
Ďakujem všetkým za pomoc.Pa,pa