hownival
07.05.13,18:49
V roku 2012 som bol riadne zamestnany. V marci som si podal danove priznanie typu A. Teraz som si vsak uvedomil, ze som mal za ten rok este ine prijmy v celkovej vyske 1900 - 2000e. Je nutne tieto prijmy priznat na dodatocnom priznani? Vobec sa v tom nevyznam a chcem mat vsetko v poriadku. Dakujem.
mondes
07.05.13,19:05
O aké príjmy ide? Zo živnosti? Alebo z výhry? Určite ich bolo potrebné uviesť v DP.
hownival
07.05.13,19:26
No hej, to som uz zistil. Ide o provizie za sprostredkovanie obchodov z cias, ked som mal zivnost. Necakal som, ze to presiahne hranicu. Len by ma zaujimalo, ako to spravit, vypisat nanovo B-cko ako dodatocne? Mne uz totiz vratili aj danovy preplatok. Takze to je cele zamotane, ze ma z toho hlava boli. Zismaria
KEJKA
07.05.13,20:31
áno, vyplníš dodatočné, ale je to zamotané, kedy ti skončila živnosť? Lebo ak polatila aj časť roka, tak si mal podať Bčko hned. A ak skončila rok predtým, tak si mal svoje pohľadávky dodaniť rok predtým pri skončení živnosti.
Čiže dodatočné DP isto, len dobre zváž, za ktorý rok.
hownival
07.05.13,20:46
Zivnost mi skoncila este niekedy v 2011. Ja som skoro cely rok 2012 pracoval ako zamestnanec, ale stale mi chodili nejake stare provizie (podobne ako napr. dividendy) zo zahranicia. To nie su pohladavky. Za ten rok sa to nakopilo a teraz som zistil, ze to prevysilu tu hranicu 1800 nieco. Nebol som platca DPH, len obycajny maly zivnostnik.
KEJKA
07.05.13,21:04
tak to ber ako náhodné príjmy, ale s tou hranicou 1800 si akosi niekde mimo. Ja viem o hranici 500 EUR.
Takže podáš Bčko, alebo budeš ticho......
hownival
07.05.13,21:11
KAJKA ja som niekde cital , ze by to mala byt 50% z nezdanitelneho zakladu dane. Co sa tyka toto preplatku, tak ten mam vratit alebo ako je to Bcko vo vztahu k Acku?? Vsetko priznat spolu a odznova na tlacive typu B? Som z toho jelen.
mondes
08.05.13,11:18
Áno, musíš podať DDP k dani z príjmov B. Vypíšeš ho normálne, ale zaškrtneš, že ide o DDP. A preplatok, samozrejme, ak ti nevyjde v DDP vrátiš. Dohodni sa so správkyňou na DU, ako to máš vyriešiť.
hownival
08.05.13,14:53
Ok, snad mi s tym niekto pomoze, lebo uz len predstava toho nekonecneho vypisovania je pre mna hrozna. Inak, treba k tomu prilozit aj vypis z toho uctu kam to prislo ako prilohu alebo sa to dava len v pripade kontroly?
mondes
08.05.13,19:37
Výpis z účtu si odložíš pre prípadnú kontrolu, neprikladá sa k DP.