Lnovakova.tangis
08.05.13,10:43
Pred rokom mi zobrali vodičák na 2 roky. Sudkyňa aj policajt hovorili, že môžem po roku požiadať o odpustenie zvyšku trestu ( aby mi ho vrátili) Potrebovala by som to napísať. Ale neviem čo tá žiadosť má všetko obsahovať. Mal by tam byť aj nejaký paragraf na základe ktorého žiadam po "odpykaní" si polovice trestu o odpustenie zvyšku. (viem že budem musieť robiť znova skúšky) a ostatné ( psychológa a psychiatra som vybavila hneď) Existuje na to nejaký formulár? Alebo mi viete niekto poradiť?
Lnovakova.tangis
08.05.13,10:22
Myslím, že dosť záleží na tom akým spôsobom sa požiada o odpustenie zvyšku trrestu, preto by som poprosila ak niekto bude ochotný, napísať na základe akého zákona , paragrafu žiadam ( po ročnej podmienke) a 1roku nejazdenia o odpustenie zvyšku trestu. Malo by zo mať nejakú právnu formu ( podľa mňa) Nejaké srdcervúce prosby asi nepomôžu i keď si myslím že mám mizivú šancu (nafúkala som ale nič nespôsobila) ale v 2006 som tiež mala podobný trest ( bez podmienky) vtedy to ešte vtedy nebol trestný čin.Zo sprostosti som si zavarila ( mám operované bedrové kĺby) som ID a ZŤP a auto potrebujem na presun. Musím sa o to pokúsiť. Nemáte niekto niečo v PC podobné? Ja by som sa rozpísala na 3 strany a to by nikto nečítal...ak máte prosím pošlite! Please! novakova.tangis@gmail.com
draik
08.05.13,17:50
Ak ste v 2006 dostali zákaz šoférovať skrz alkohol, tak zo zákona nemôže byť pri opakovanom previnení tohto druhu v priebehu desiatich rokov zvyšok trestu zákazu činnosti odpustený.
dmc
08.05.13,18:38
ziaden oficialny formular neexistuje. Staci volnou formou napisat ziadost o vratenie VP - uviest vsetky svoje udaje - dovod zadrzania. Paragraf nieje potrebny. Ziadost posudia a bud vyhoveju - alebo aj nie - zelezi od toho co vsetko mas zapisane na karte vodica (predchadzajuce tresty - vecsie pokuty) Daju ti vediet ako rozhodli.
Lnovakova.tangis
08.05.13,19:29
Ďakujem, nevedela som či zo zákona, ale policajt, ktorý to riešil niečo také tiež podotkol,keď sa pozrel do mojej karty ale napriek tomu mi povedal, aby som to vyskúšala ( to bolo pred rokom)
Že by mi to možno aj mohlo prejsť Nehovoril síce že urťite ale ani že určite nie. Tak to chcem skúsiť, za pokus ma nezabijú...Ale rada by som aby to malo nejakú formu. Ja som už aj zabudla prečo som mala odobratý VP v roku 2006. Tie papiere som už vyhodila. Tiež som však vtedy ešte to nebolo povinné doniesla potvrdenie od ps&ychiatra a robila som vtedy psychotesty. Teraz skupinovô "terapiu"
draik
08.05.13,19:29
Keďže to vyzerá, že ste tú istú otázku položili dvakrát, ale druhý príspevok ste rozšírili o ďalšie informácie, tak som odpovedal v druhom Vašom príspevku. Stačí sa pýtať raz, inak zbytočne vzniká chaos.
Lnovakova.tangis
08.05.13,19:38
Prvý raz som navštívila poradu a iba som sa riadila pokynmi na stránke. Vďaka za odpoveď, ešte sa zákon mäže veľmi rýchlo zmeniť, vychádzam z toho že nič nie je nemožné
Lnovakova.tangis
04.05.14,11:39
Vrátenie VP po uplynutí trestu- priestupok v súbehu
lujza.j
04.05.14,12:08
Chobot
04.05.14,12:38
Tu na porade je jeden vzor z praxe - tiež jeden taký, ako ty žiada o vrátenie VP:

http://www.porada.sk/t106349-p6-vratenie-vodicskeho-preukazu.html#post2508087

Akurát ty tam nebudeš môcť napísať, že je to tvoj prvý priestupok.
misoft
04.05.14,13:55
Kukni sa na dátum. Meškáš rok.
Chobot
04.05.14,14:21
Hej, ale dnes sa znovu ohlásila novakova a zadala novú tému. Síce neviem, čo tým chcela povedať, ale čo už... Témy som spojil.