TANINDA
08.05.13,11:53
Dobrý deň,
už neviem kde sa mám obrátitť....Včera v popoludnajších hodinách som išla do nemenovaného autobazáru v našom meste, aby som si odtiaľ odniesla autíčko akontaácia 4000,- a 6000.-leasing.
Po predložení dokladov predávajúcemu,
ktorý vyplnil potrebné údaje mu vyskočilo na monitore, že som nežiadúca, alebo niečo podobné.
V poriadku povedala som si, veď jednu splátku som raz nedopatrením nevyplatila(išlo vysávač ETA s funkciou tepovania splatka 9,50€), tak to mám, za to.
Predávajúci samozrejme o tom vedel, pretože som ho na to upozornila, ešte pred tým ako som mu
odovzdala osobné dokumenty, sám hovoril, že to by nemal byť problém.(jedná sa o Quatro)
Nakoniec volal pani z tej spoločnosti, a viem že ich zamestnanci majú zakázané
podávať interné informácie o klientoch, ale pani oznámila predávajúcemu,
že ja som cez Quatro kupovala auto, za ktoré som nezaplatila ani jednu splátku a ktoré,
mi už spoločnosť už údajne aj zhabala, na základe nesplácania.
V tom momente sa mi zastavilo srdce, v živote som nevlastnila auto, nekupovala auto a ani nič podobné...Občiansky som tiež v posledných rokoch nestratila, ako je možné, že ma vedú ako kupujćeho cez leasing?
Volala som aj známemu na políciu aby preveril, či na mňa bolo nahlásené nejaké auto, ten potvrdil, že nie, tak ako je toto možné?
Chcem získať úverovú zmluvu, ale kedže už bolo neskoro večer spoločnosť nebrala telefóny a dnes je sviatok.
Ako si mám vyžiadať úverovú zmluvu, keď pracovníčka spoločnosti Quatro ani nemala podať túto informáciu?A ja ako podvedená som do včera ani netušila, že niečo podobné je na mojom mene?
Som stratená kedy, ako, kto a ským to urobil? prečo mi nechodí pošta s nejakými výzvami?
misoft
08.05.13,13:41
Spojiť sa písomne s Quatro a žiadať vysvetlenie. Pokiaľ sa zhotovujú takéto zmluvy - uvádza sa na nich okrem mena a priezviska i číslo OP a rodné číslo, dátum narodenia, adresa, kontakt a ak máš Quatro kartu - i číslo karty, ako identifikátory.
Ďalej im oznám, že si nikdy cez Quatro neuzatvorila zmluvu na kúpu motorového vozidla a pokiaľ majú takúto zmluvu, žiadaj, aby ti zaslali jej kópiu - porovnáš si identifikátory.
QUATRO:
http://www.quatro.sk/kontakt/264
Ak čo i len jeden identifikátor nesúhlasí -môžeš podať podnet na
http://www.dataprotection.gov.sk/buxus/generate_page.php?page_id=92 s tým, že spoločnosť Quatro zneužila tvoje osobné údaje na podvodný úver (istotne tie údaje majú z toho nešťastného "vysávača"). Samozrejme im to oznámiš, že si podala tento podnet a že žiadaš o okamžité vyriešenie a danie do súladu so zákonom.
TANINDA
08.05.13,14:06
Ďakujem veľmi pekne za radu