TomT
09.03.06,13:38
V roku 2005 som celý rok pracoval v českej republike s výnimkou januára, keď som bol ešte na slovensku a mal som jednorazový príjem na základe dohody o vykonaní práce. Môj príjem na základe tejto dohody bol 3500 SKK. Je potrebné do slovenského daňového priznania započítat aj tento príjem ?

Navyše, keďže už som v česku daňový rezident, musím tento príjem uviesť aj v českom daňovom priznaní ?

Ďakujem
Johanka
09.03.06,13:13
Ak si rezident ČR, zdaňuješ tam celosvetové príjmy, aj príjem zo slovenskej dohody. Aký príjem chceš ešte zdaňovať v DP podávanom v SR? Použil si pri dohode slovíčko "aj".
Ešte otázočka - máš potvrdenie o daňovej rezidencii v ČR?
TomT
09.03.06,13:45
Potvrdenie o daňovej rezidencii v ČR nemám, ale v ČR som sa zdržiaval viacej ako 183 dní, takže podľa § 2 zákona o dani z príjmů predpokladám, že som rezident a musím v čechách uviesť aj slovenské príjmy.

Čo sa týka slovenského daňového priznania, na slovensku mám zatiaľ trvalý pobyt a teda predpokladám že okrem slovenských príjmov zo spomínanej dohody musím v priznaní uviesť aj české príjmy. Preto som použil slovíčko "aj".
Johanka
09.03.06,13:57
Trochu si to doplietol.
1. Ak máš trvalý pobyt v SR, si rezident SR. § 2 písm.d/ slovenského ZoDP. Mohol by si byť rezidentom inej krajiny ako tej , v ktorej máš trvalý pobyt, ak by si splnil podmienky pre rezidenciu, ktoré sú uvedené v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia s príslušnou krajinou.
2. Celosvetové príjmy môžeš zdaňovať iba DP v jednej krajine. Nemôžeš uviesť všetky príjmy aj v slovenskom, aj v českom priznaní.
TomT
09.03.06,14:21
Ok. V ČR teda uvediem len české príjmy (aj napriek tomu, že som bol v ČR dlhšie ako 183 dní) a v SR príjmy z dohody + príjmy z ČR.

Ďakujem za odpoveď :)