toria
09.05.13,11:31
Prosím Vás o radu. Kamarátka slovenka žijúca v anglicku chce na SR otvoriť novú s.r.o. Spoločníkmi by bola ona a zahraničná spoločnosť v ktorej je spoločníkom ona a angličan. Chceli by sme zatiaľ len vedieť čo všetko potrebuje pre založenie sro hlavne od tej anglickej spoločnosti. Nech si to všetko dajú do poriadku skôr ako oslovia právnika.
A potom príde na rad účtovanie. Oni budú tam podávať priznanie na tej anglickej spoločnosti, ale keďže činnosť bude vykonávať aj táto novovzniknutá sro budeme robiť aj tu daňové priznanie. Je tam niečo špeciálne keď je tam zahraničný spoločník?
Neviem či som to správne naformulovala, ale snáď mi poradíte.
Economic
09.05.13,10:00
Anglická spoločnosť by mala mať Rozhodnutie, že bude spoločníkom v slovenskej SRO. Dokladá sa výpis z OR anglickej spoločnosti preložený do slovenčiny.
Spoločníčka musí doložiť Súhlas správcu dane, pokiaľ má trvalý pobyt na Slovensku. Anglická spoločnosť dokladá čestné vyhlásenie. Oslovovať nemusia ani právnika, aj tu a porade nás je veľa,ktorí sa venujeme tejto problematike a realizácii založenia SRO. V účtovníctve slovenskej SRO nie je nič zas také komplikované. Ak treba nejaké ďalšie informácie, pýtaj sa....
toria
09.05.13,10:43
O.k. veľmi pekne ďakujem. Takže ja mám v maily ich potvrdenie o firme to si dám uradne preložiť. Je možné, že by ten angličan dal plnú moc na otvorenie sro tu na Slovensku?
toria
09.05.13,10:46
Ešte otázka k tomu pánovi angličanovi spoločníkovi v tej zakladajúcej sro nám stačí prefotený pas? či potrebujeme od neho ešte niečo... Chcú prísť v pondelok na Slovensko a nerada by som aby im niečo chýbalo....
Economic
09.05.13,17:00
Teraz asi nerozumem, jeden zo spoločníkov píšeš, že je anglická spoločnosť a nižšie že je angličan. jedná sa teda o spoločníka PO alebo FO ? To je rozdiel.
toria
10.05.13,10:02
no ide o spoločnosť, zle som sa vyjadrila.
toria
10.05.13,10:03
Angličan je jediným spoločníkom v tej anglickej s.r.o.
toria
10.05.13,10:04
a kde by som našla to Rozhodnutie pre tú anglickú spoločnosť, ako by to malo vypadať?