kirsten555
09.05.13,18:27
Dobry den,poprosila by som o radu.S priatelom sme chceli kupit domcek cez realitnu kancelariu,vsetko prebiehalo v pohode,dostali od nas zalohu 2000eur z ktorych sa platila provizia a znalecky posudok.Podpisali sme aj zmluvu o buducej zmluve avsak banka cez ktoru sme si chceli brat hypoteku nam ju neschvalila.Co teraz???Budeme aj tak platit pokutu zato ze nam banka neschvalila hypoteku aj ked ako nam realitka vysvetlila ze ta zmluva sa podpisuje kvoli banke aby vedeli ze mame o ten dom naozaj zaujem???PROSIM PORADTE..... Dakujem
buchač
09.05.13,16:44
Záleží aj od toho , či ste v tej zmluve mali ten príslušný bod , na základe ktorého sa dá odstúpiť od zmluvy ...
Pokutu by ste ale nemali dostať , nie je na to dôvod...
Príčina je objektívna , no je jasné , že tie nutné výdavky sa od tej zálohy odpočítajú .

Pokutu by som určite neplatil ... v žiadnom prípade ...

Skôr bude problém dostať tie svoje - tú zálohu naspäť ...

Poznámka :
....že moja osobná skúsenosť ...???
Zmluva mala ten bod , príčina objektívna ...
Záloha v nedohľadne , súdy vyhraté , exekútor dostal poverenie ...na šľak trafenie ...
kirsten555
09.05.13,17:01
Dakujem nas ta zaloha ani tak nestve len v tej zmluve je napisane ze ked niekto odstupi od zmluvy musi druhej strane zaplatit 3,300eur a nato uz teda fakt nemame a nie je tam ziadny bod na zaklade ktoreho sa da odstupit
buchač
09.05.13,17:14
...to vážne ?????????

....jéééésus mááááriška ....

Skúste ísť za nejakým právnikom so zmluvou na konzultáciu ...
arizona
09.05.13,18:04
1, mozete skusit vybavit hypoteku cez ine banky . To Vam inak mohol navrhnut aj realitak, oni casto spolupracuju s bankami, takze vedia poradit,kto ma ake podmienky

2,Ci budes platit pokutu,alebo za akych podmienok mozes od zmluvy odstupit ti tu nikto presne neodpovie.
Precitaj si zmluvu, ktoru mate s RK, tam by to malo byt presne napisane.

Vacsina /serioznych/ realitiek akceptuje a neziada pokuty ,ked zakaznik odstupi od zmluvy z dovodu , ze mu neschvalia hypo.

Zmluvu o buducej zmluve nepotrebuje ani tak banka,ale RK- aby im klient neusiel .-)
kirsten555
09.05.13,18:23
jj to vazne zajtra sa mame stretnut s nejakym pravnikom tak uvidime co nam povie