erii1992
10.05.13,05:41
POtrebujem radu:
Základná doska GIGABYTE H77-D3H
Procesor Intel Pentium G2130
Operačná pamäť Kingston 4GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition
po zapnuti zacne startovat 1sek potom sa vypne a o par sekund sa zas snazi nastartovat zas po 1 sek vypne ...
oserdesku
10.05.13,05:40
Aj to stihne niečo vypísať na obrazovku, či len zapne zdroj a hneď vyplne?
misoft
11.05.13,13:02
Pokiaľ nestihne ani nabehnúť BIOS (teda nezačne ešte ani na obrazovke vypisovať počiatočné posty) - mám podozrenie na poškodený zdroj. Skúsiť vymeniť zdroj a vyskúšať, či nabehne.
pistik71
16.05.13,04:52
Moze byt hocico - poskodena zakladna doska, procesor, pamat. V prvom rade by som okrem uz spominaneho zdroja vyskusal vymenit pamat, potom pozriet dosku ci na nej nie su "napuchnute" kondenzatory (tie male valceky na diske maju napuchutu vrchnu cast - aj ked nove dosky uz maju trochu ine kondenzatory). A este skus reset nastaveni Biosu - prepinac na doske (kde sa nachadza, najdes v manuali od dosky).
Zita5
16.05.13,04:57
Ja mám ten istý problém.Dnes sa mi naštartoval na 4x.
Juraj Tlach
17.05.13,04:41
Myslím si, že to bude základnou doskou. Ak by to bol zdroj, pravdepodobne by si ho ani nezapol. Ak pamäť, dávalo by to signál, každá základná doska má signalizáciu aby bolo možné rýchlejšie detekovať problém, podľa signalizácie prídeš na poškodený hardware. A piny prepnúť a vynulovať bios pravdepodobne tiež nepomôže, za 1 sekundu sa tvoj pc nedostane ani pred "bránu" biosu. Takže biosom asi tiež nie. Mal som podobný problém. Ostalo mi len podľa socketu, aby ti sedel procesor, kúpiť novú)
Zita5
17.05.13,04:45
Takže ja som už dnes nezapla , mám v ňom účtovníctvo .........teraz budeme v oprave a bude mi veľmi chýbať ....som zvedavá čo sa dá zachrániť .
Juraj Tlach
17.05.13,05:06
Ak ide o dáta, báť sa nemusíš. Ak by bol poškodený disk, celý ten štartovací proces by prebehol a pc by sa nevypol :)
Zita5
17.05.13,06:06
Keďže nemôžem už sem nič pridávať ,tak som založila súvisiacu otázku http://www.porada.sk/t216466-pc-a-zobrazovanie-na-monitore.html
misoft
27.05.13,17:09
Pokiaľ si ho ani nezapla - ako som spomínal predtým - bude to asi zdrojom. Nie je to žiadna tragédia - zdroj sa vymení, o nič neprídeš. Jednoducho - PC nemá šťavu :D.