JankaV
10.05.13,06:58
Ahoj, pre istotu prosím odobriť:

rozšírenie predmetu podnikania v sro

musí byť rozhodnutie jediného spoločníka o rozšírení ale podpis nemusí byť úradne overený
ohlásenie živnosti - tiež bez overeného podpisu

návrh na zápis do registra - tu už musí byť overený podpis.

Dobre to vravím?
Ďakujem
Moja SRO
10.05.13,12:00
Pokiaľ rozhodnutím jediného spoločníka iba rozširuješ predmety podnikania, podpis na ňom nemusí byť notársky osvedčený, rovnako ani na Ohlásení živnosti nemusí byť osvedčený. Podpis na Návrhu do OR osvedčený musí byť. V prípade, ak by si podanie realizovala elektronicky, tak Návrh vôbec nie je potrebné tlačiť a podpisovať a súčasne by si na poplatkoch ušetrila 50% pôvodných nákladov na súdny poplatok.
IvetaH
11.05.13,07:48
celá zmena cez dodávateľa so ZEP ma vyšla na 100 eur a aj tak som si všetko pripravila sama, tak znovu si robím klasicky a mám to za cca 70 eur. Síce neuštrím 33 eur na poplatku, ale aj tak som na tom lepšie.
Toť moja skúsenosť.
ivica77
27.06.13,15:39
Dobrý deň, aj ja mám pár otázok: tiež potrebujem rozšíriť predmet podnikania o ďalšie 4 živnosti a jednu vymazať..do návrhu na zápis zmien v OR uvádzam aj tie ktoré už v OR mám zapísané, alebo len doplňam nové a tú jednu výmaz? Ide o predaj jednoosobovej s.r.o tretej osobe (čiže sa mení konateľ aj spoločník)
...teda vypracujem rozhodnutie jediného spoločníka o prevode OP tretej osobe, môžem do toho rozhodnutia dať aj ostatné zmeny, ako je odvolanie exist.konateľa a vymenovanie nového, zmenu spoloč.zmluvy (SZ lebo predtým boli viacerí spoločníci v s.r.o.), zmenu sídla? Len nemám v tom jasno, či v tomto znení rozhodnutie môže vypracovať a podpísať doterajší konateľ a spoločník, alebo musí tam podpisovať niečo aj ten nový.Vopred Ďakujem všetkým za odpoveď.
KEJKA
27.06.13,15:46
treba zadať ako súvisiacu otázku.
Moja SRO
28.06.13,11:17
nesprávna voľba dodávateľa, pri ktorom si si aj tak "všetko robila sama"....