Reten
10.05.13,07:46
Dobrý deň. Potreboval by som poradiť ohľadom zrážok zo mzdy. Ide o dávny dlh, ktorý bol Slovenskej konsolidačnej splácaný dohodnutou sumou strhávanou každý mesiac z výplaty. Pred niekoľkými rokmi ho však spoločnosť predala inej firme. Nedávno sa táto nová spoločnosť ozvala s tým, že tak, ako sú splátky nastavené, nestačia ani na uhradenie úrokov. Takže suma tam za posledné roky len narastala. Zaujímalo by ma, či je v poriadku, že sa spoločnosť ozvala až keď úroky vyskočili na cca 2/3 istiny. Bez toho, aby v predchádzajúcich rokoch zasielala pravidelné vyúčtovanie vôbec nemám vedomosť o tom, že tam naskakujú úroky. Domnieval som sa, že splátky idú na istinu, ktorá sa vlastne vôbec nehýbe. Vďaka.
draik
10.05.13,14:52
Bez preskúmania podkladov je ťažké radiť. Možno by bolo možné namietať premlčanie.
Reten
14.05.13,05:45
Nie som si istý, ako to by bolo možné. Splátka bola každý mesiac strhávaná exekútorom. Došlo tam akurát k zmene veriteľa, čo ako som zistil, nie je treba oznamovať.
Myslíte, že ak nám neposlali oznámenie, resp. ročný výpis, že narastajú úroky, bolo by to na premlčanie?
draik
14.05.13,10:48
Exekučná pohľadávka sa samozrejme nepremlčuje. Pri exekúcii komunikujete s exekútorom nie s oprávneným (veriteľom). Ak bola exekúcia uhradená, pohľadávka zanikla.