Slavka1307
10.05.13,08:00
Dobrý deň. Prosím o radu ako získať čo najviac peňazí :-)
Dňa 31.08.2013 dieťa dovŕši 3 roky. Mala by som nastúpiť do práce, ale ... bola som sa pýtať vo firme, kde som zamestnaná na dobu neurčitú, ale nechcú ma zobrať späť, lebo sú spokojný s tým zamestnancom, ktorý išiel namiesto mňa.
Viem, že mi musia držať miesto z dôvodu ochrannej lehoty. Ale pani mi povedala, že 02.09.2013 ma môžu zobrať, ale 03.09.2013 mi dajú výpoveď.
Prosím o radu ako mám postupovať ? Alebo mám ešte čas to riešiť ? Idem si hľadať prácu, hoci radšej by som bola doma, ale ... potrebujem peniaze
sunny2312
10.05.13,07:59
Takýto problém som mala aj ja pred pár rokmi. Podnik bol v ťažkostiach, po RD som nastúpila do práce a dostala som hneď výpoveď. Nahlásila som sa na ÚP, požiadala som o podporu v nezamestnanosti, keďže som mala odrobených aj s materskou 10 rokov. Vyšla pekná suma, takže pol roka som si pomaly hľadala prácu.
Laura1
10.05.13,08:05
Ak nastúpite na jeden-dva dni, skúste poprosiť zamestnávateľa, nech Vám dá max. vymeriavací základ. Moja známa mala podobný prípad a po prihlásení na Úrad práce dostala podporu v nezamestnanosti vyše 1.000 eur mesačne.