katarina1986
10.05.13,08:19
Prisla som o pracu mam 3uvery ktore nezvladam platit jedna banka mi vypovedala uver a chce poslat na mna exekutora.Alebo mi dala moznost to splacat v skoro200eurovych splatkach co nieje mozne kdeze moj prijem je 320 eur a mam aj dalsie zavezky a dceru s ktorou som sama.Ohradzala som sa tym ze na aky majetok chcu siahnut ze to je majetok mojich rodicov ze si mame zohnat blocky od elektroniky od vsetkeho ze to je ich aj s menom.Kde mam hladat alebo riesit tieto problemy ked mi nikto nemoze z mojho okolia pomoct?co mam robit. dakujem ak mi vie niekto poradit tak moja adresa je katka.bastova@gmail.com
zmurka
10.05.13,06:29
A zacali ste to riesit s bankou hned ako sa Vam to stalo? Lebo to je velmi dolezite, necakat kym budete so splatkou v omeskani - pretoze potom uz moze byt neskoro. V zasade ma ale kazda banka radsej zaujem na to, aby ste uver splacali aj ked menej alebo dlhsie, ako sa tahat po exekutoroch.
Ak mate 3 uvery su v jednej institucii alebvo v roznych? Skuste sa poradit ohladom konsolidacie tychto uverov (ich spojenia do jedneho) - neviem sice, ci Vam to v tejto faze povolia alebo nie, lebo uz moze byt neskoro. Spojenim uverov viete usetrit aspon na roznych poplatkoch a v konecnom doslesku to vychadza vyhodnejsie. Idealne tiez natiahnut splatnost na co najdlhsiu, aby bola splatka co najnizsia.
Existuje aj moznost uplneho odlozenia splatok, ale je to tiez len docasne riesenie na par mesiacov. Preto ine sa poradit neda, len hladat pracu aj mimo obor, aj mimo regionu, a do toho casu skuat rozne brigady ako vykladanie tovaru, roznos letakov, postrazit inym deti a pod.
Ja viem, ze je to velmi tazke a drzim palce...
draik
10.05.13,14:51
Spravili ste veľkú chybu, že ste s bankou nekomunikovali od začiatku a nedohodli si odloženie splátok. Nemôžte sa čudovať, keď si veriteľ chráni svoje peniaze. Pri Vašom príjme Vám nikto neposkytne normálnu pôžičku, exekúciami sa môžte dostať do kolotoča, z ktorého sa nedostanete veľmi dlho.