rodičia
10.05.13,09:25
Dobrý deň, rodičia detí z materskej školy sú nespokojní s prácou jednej učiteľky. Kvôli nej chcú dokonca odísť zo škôlky veľmi obľúbené a dobré učiteľky. Môžeme petíciou žiadať obec o jej prepustenie? Môžu ju na základe petície prepustiť? Oficiálne sa na ňu doteraz ešte nik nesťažoval. Ďakujem.
alaya1
10.05.13,07:57
Ak hrubo porusila pracovnu disciplinu, mal ju riesit nadriadeny. Peticiu mozete pisat, ale ci nou pochodite, neviem. lebo koli nesympatii medzi ucitelmi a rodicmi by sa vyhadzovat nemalo.Ak si neplni pracovne povinnosti, to treba aj dokazat.
Tweety
10.05.13,08:05
Určite petíciou nevyriešite jej výpoveď, nespokojnosť s jej prácou musí v prvom rade vyjadriť jej zamestnávateľ a nie rodičia detí. Tie sa môžu sťažovať,ale rozhoduje zamestnávateľ.
rodičia
10.05.13,08:12
Petíciou chceme docieliť, aby to nadriadený konečne začal riešiť a nečakal, že "sa to samé" vyrieši. Nechceme prísť o obľúbené učiteľky, ktoré už v takom prostredí nevládzu pracovať.
Tweety
10.05.13,08:54
Veď môžete svoju sťažnosť dať jej nadriadenému, v tom vám nič nebráni, ale ani nezaručuje jej výpoveď.
alaya1
10.05.13,11:04
To, ze ju ucitelky nemaju rady, nie je dovodom, aby ju zamestnavatel prepustil. Niekedy ucitelky nemaju rady kolegyne, ktore su viac snazive, ako su ony, pripadne maju lepsie vysledky v praci. N
epises, co take strasne robi, ze si zaluzi tu peticiu.
rodičia
10.05.13,11:17
neprimerane sa správa k deťom, deti sa jej boja, nechcú pri nej spať, idú do škôlky so strachom, nasilu ich kŕmi... je toho viac. a trvá to už desaťročia. a okrem toho robí všetko preto, aby odišli učiteľky, ktoré deti zbožňujú. tak chceme zabojovať.
misoft
10.05.13,15:51
Pokiaľ nie ste spokojní s prácou učiteľky - petícia nič nevyrieši. Je potrebné podať podnet zriaďovateľovi, aby si preveril prácu učiteľky. V podnete sa tiež udajú dôvody, pre ktoré je tento podnet podaný. Pokiaľ by sa neuspelo u zriaďovateľa, tak podať vyššie..
alaya1
10.05.13,16:00
Preco zriadelatelovi? ved ten kontroluje riaditela skoly a riaditel svojich zamestnancov. Preco preskakovat riaditela,aj keby poslali staznost zriadelatelovi, ten to posunie riaditelovina presetrenie
terezamaria
10.05.13,16:19
Skúste dať na papier, čo tá učiteľka robí zle, podpísať sa, k podpisu doplniť svoje meno....lebo keď niečo tvrdím, musím to aj dokázať....a dať to k vybaveniu na riaditeľstvo. Pokiaľ by sa s tým nezaoberali, je potrebné do toho zainteresovať aj zriaďovateľa - obecný, mestský úrad, iný zriaďovateľ....
Prepustenie ako rodičia žiadať nemôžete, to zváži riaditeľ alebo zriaďovateľ.
misoft
10.05.13,16:55
Dôvod je celkom prozaický - riaditeľ vo väčšine prípadov zastáva svojich a tak podnet vyhodnotí ako neopodstatnený.
alaya1
10.05.13,17:35
Moze to tak byt, ale aj nemusi, ale ja by som postupovala tak, ako som uzviedla. mala by som aspon dokaz, ze riaditelstvo nepostupovalo spravne.
MUŠKA
03.06.13,13:56
My sme v máji spisovali petíciu s výhradami k práci našej problémovej pani učiteľky a žiadali sme jej odstúpenie. S petíciou sme neuspeli, viac - menej kvôli dokazovaniu, pretože išlo o slovo dieťaťa proti slovu dospelej osoby, čo sa nepovažovalo za dostačujúce. Minulý týždeň sme mali mimoriadne rodičovské (ako ďalší krok boja rodičov) - kde sa už učiteľka konfrontovala s rodičmi pričom jeden rodič priniesol aj lekárske potvrdenia o vyšetrení jeho dieťaťa a viac-menej potvrdila to, čo sme jej všetci vyčítali, že to spravila. V zápisnici sme mali uvedené, že ak spraví ešte jeden priestupok malo by sa to už riešiť výpoveďou. Ale aj tak som skeptická, lebo hoci s ňou nechcú kolegyne ísť do dvojice na školský rok, rodičia sa nonstop sťažujú, vedenie to viac - menej nerieši a čaká, že učiteľka sa zázrakom polepší sama.
misoft
03.06.13,17:34
Vedenie - to ako riaditeľ? Ak áno - písal som to 10.5.2013 - nie riaditeľovi, ale zriadovateľovi, nie petíciu, podnet. Ak neuspejete, podať vyššie.
rodičia
06.06.13,09:23
my sme nakoniec uspeli :) bolo zvolané mimoriadne obecné zastupiteľstvo a pani učiteľke bola ponúknutá výpoveď dohodou.
MUŠKA
20.06.13,07:57
Mal si pravdu! Nakoniec aj nám pomohlo mesto - zriaďovateľ a petíciu sme doplnili o sťažnosti na prešetrenie na základe toho rodička, výsledok: výpoveď dohodou.