rajzini
27.05.04,09:10
Ahojte všetci, Vašou stránkou som nadšená a myslím že mi (teda môjmu priateľovi) veľmi pomôže.
Takže k podstate veci. Môj priateľ je živnostník - autolakovník a všetky administratívne vecičky som zobrala pod svoje krídla, keďže na to nemá čas,ale ani dostatok info. Takže Vás budem "otravovať" asi častejšie.

Som "naivka" ???? keď ma napadlo, či niektoré podnikateľské činnosti ( práca v prašnom prostredí, s nebezpečnými látkami, chemikáliami atď.)nemajú možnosť dať si do nákladov napr. 1L mlieka denne a pod.
Neberte to doslovne,verím že pochopíte o čo ide????
Ďakujem.
A ešte maličkosť. Pracovná obuv!? Keď nepoužívate do práce iba nejaké predpísané prac.topánky kúpené v predajni s takýmto tovarom, ale kúpené v klasickej OBUVI ako "vychádzková obuv" dá sa to použiť do nákladov?
Ďakujem, ďakujem. Pekný deň a úspech v práci.
Rajzini
ekin
27.05.04,07:30
joooj, naivna nie si..ale žial, nejde to...
pracovna obuv - ťažko z dokladu z MO vycitat, ze tieto , prave tieto zakupene topanky, su vhodne a pouzitelne ako pracovná obuv - ale raz som si to dala zapisat v obchode priamo na bloček a s peciatkou a podpisom potvrdit na zadnej strane. Lebo z textu ERP sa to nedalo jednoznacne povedat, o čo ide. Vyskusaj a čakaj, čo na to dan.kontrola. Len sa na to nespoliehaj a premyslaj nad tym, co vsetko môze ist do nakladov... :-)
rajzini
27.05.04,08:40
ďakujem za reakciu Evka, vyzerá to že si MACHER v obore,a ja chcem len to najlepšie a najvyužiteľnejšie zo zákonov pre "môjho podnikateľa". Vieš že "niekedy" ( my vieme že vždy) sa bez nás báb, to silnejšie pohlavie nezaobíde.
On je taký motáčik, jemu by stačilo len robiť a zobrať za tú dobre vykonanú prácu peniažky a..... koniec. To by sa podnikalo, že????
Ešte raz dík a dúfam, že keď budem niečo potrebovať, tak sa budeš riadiť svojim krásnym heslom. Pekný deň