eeevelin
10.05.13,11:59
Zdanenie je jedným z najdôležitejších otázok verejnej politiky v spoločnosti, pretože prostredníctvom daní sa financujú rôzne verejné statky a služby, ktoré poskytuje štát svojím občanom. Práca je zameraná na spotrebné dane, ktoré majú v daňovej sústave nezanedbateľnú funkciu. Spadajú pod nepriame dane a spoločne s daňou z pridanej hodnoty tvoria najväčšiu časť príjmov štátneho rozpočtu. Cieľom bakalárskej práce bolo na základe teoretických poznatkov a prostredníctvom analýz identifikovať podiel jednotlivých spotrebných daní na rozpočtových príjmoch na Slovensku, v Poľsku a v Česku a následne identifikovať prevládajúce tendencie. Na základe porovnania sme zistili, že podiel spotrebných daní na verejných príjmoch neustále narastá, v dôsledku zvyšovania sadzieb týchto spotrebných daní. Bakalárska práca je rozdelená do troch kapitol, ktoré sa vnútorne členia na podkapitoly. V úvodnej časti uvádzame teoretické poznatkami spotrebných daní, ich význam pre verejné rozpočty a vplyv na mikroekonomiku a makroekonomiku. Práca obsahuje právne vymedzenie predmetu jednotlivých spotrebných daní. Druhá kapitola obsahuje cieľ práce a metodiku práce. Tretia kapitola je zameraná na sadzby jednotlivých spotrebných daní a podiel týchto daní na verejných príjmoch vo vybraných krajinách. Záver obsahuje prevládajúce tendencie, ktoré sme zistili.
zlatica76
10.05.13,10:48
Dievča zlaté (dúfam),
napíš svoj preklad, a niekto ochotný ti ho môže skorigovať. Nečakaj, že na Porade padajú pečené holuby do huby (resp. do bakalárky).
eeevelin
11.05.13,15:36
ale ja neviem dobre angličtinu, v škole som sa učila po nemecky, anglinu som mala len 3 roky na strednej,....abstrakt v bakalárke musím písať iba v angličtine...
Matricia
26.05.13,20:21
eeevelin, posli mi to na Matricia@azet.sk, a presnejsie podmienky si mozme dohodnut emailom, ak mas este zaujem
avalik
26.05.13,20:27
tu sa radi verejne, takze ked mas zaujem preloz to bezplatne ... ak nie, inzerat si daj do prislusnej rubriky