chausj
10.05.13,13:31
V s.r.o. som konatelom a spolocnikom s 50% podielom. Chcem uplne skoncit v danej s.r.o. Ako sa to prosim Vas ma urobit? Predpokladam ze vklad musim previest na druheho spolocnka. Ake potrebne k tomu tlaciva, je na to nejaka sablona? Zvolanie VZ nieje problem ani s prevodom podielu.

Vopred dakujem za rady!
KEJKA
10.05.13,11:36
V prvom rade zvolaj VZ a prípadne rovno pošli návrh - zmluvu = vzdanie sa konateľstva. Ostatné schválite na Valnom zhromaždení. Zápisnica bude podkladom pre ďalšie kroky.
chausj
10.05.13,11:51
Mne hlavne ide o to, co vsetko mam odniest na OR.
KEJKA
10.05.13,12:42
kým nebudeš mať to, čo som napísala, tak na OR nenesieš nič.
Až to budeš mať, postupuješ presne tak, ako pri iných zmenách zapisovaných do OR (návrh na zápis, SZ, zápisnica VZ.....) - viď príslušnú tému, návodov je tu viac ako dosť včítane možnosti podať všetko cez ZEP.
chausj
12.05.13,20:13
mam uz teda zapisnicu z VZ kde sa schvalil prevod obchodneho podielu z jedneho spolocnika na druheho a schvalilo sa odvolanie jedneho. Za roven mam zmluvu o prevode podielu. Teraz uz staci nova spolocenska zmluva a navrh na zmenu?
smako
19.05.13,13:24
Ešte vyžiadanie súhlasu správcu dane s prevodom (pre postupníka i postupcu)
jarkra
15.08.15,19:27
Dávali ste novú spoločenskú zmluvu, alebo ste to prepisovali na zakladateľskú listinu (ked ostal už len jeden spoločník)?